• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Dok sam pročital to sve na kraju se da zaključit da Tika taka ima bolje proteine? Pošto češ nju sijat jer ovo ostalo kod Kraljice je san snova prinos i Hl.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Sažetak godine -
Kraljica 7.8t/ha, hl 84.5 prosjek, protein 13.60 - 14. 00
Basilio 8.7t/ha, hl 86.3 prosjek, protein 11.90 - 12.80

Standardno se Kraljica pokazala kao kvalitetnija, ali Basilio isto kao i Sofru veći prinos sa istom agrotehnikom, čak je Basilio sijan u gorim uvjetima nego Kraljica tako da vjerujem da je moglo i bolje možda.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Tika taka ima nešto bolje bolje proteine, ali ostaje zato jer će bit prva reprodukcija.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Vozil sam se ko klinac na nečem sličnom. Isto Zmaj ali je kosa bila dosta šira. Negde 3,20-3,60…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja sam imal proteine na RWA Athlon 12.1 a na BC Anica 13.2. Samo kaj je Anica bila 30% slabija na prinosu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,402
Svi bi mi htjeli i jare i pare, al neide, kod mene je ove godine prinos žitarica bio cca 5 t na 1 ha, do ove godine je bilo maksimalno 4200 kg, i kad sam sumirao pomislio sam e da je bar bilo još 500kg, to smo mi paori, a načelno treba reći hvala dragom bogu, jer da je došla tuča nebi bilo ni proteina ni kilograma ma ni slame. :ppozdrav:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh