• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Moja još ni blizu,sigurno dva tjedna,tu j tam koji klas ima zelenkasti,a cijena još dalje mi se čini.
 

Prilozi

  • 20200629_153720.jpg
    20200629_153720.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 43

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mia. Vidit ću šta će Kraljica reć, kaže ovaj na silosu da sam rekorder, takva godina, rijetki imaju više. E sad pošto imam na slabijim zemljama pijeskima još za skidat, a tu je manji prinos, uvijek su bili veći proteini pa me baš zanima dalje.
Ostali parametri za ovo predano su 12.9 vlaga, 78.7 HL i curila je 4,5 t/kj.
U prijašnjim godinama sam se stalno vrtio u prvoj i drugoj klasi pa mi je ovo baš čudno...

20200702_172243.jpg 20200702_152446.jpg 20200702_153702.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hektolitar se nemre isprat😂😂.
Nego ak suho zrno pokisne ono se napuhne od te vlage i kad se ponovno osuši postaje sitnije a protein je do sorte i gnojidbe
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Kako god...
Prošle godine smo krenuli u žetvu sa 82 hektolitrom, a završili na 70 poslije svih onih silnih kiša. Gnojim 130 kg po jutru 3x15 i Kan u prvoj i 130 kg po kj u drugoj turi samo sa Kanom, i folijarno sam još naknadno radio ove godine što inaće nisam, radim i osnovnu gnojidbu i zaštićena je od bolesti dva puta, čista ko na stolu, ja ne znam šta da joj više dam. Do sorte je to znam, ali ne voze svi Miu u silos pa imaju male proteine. Ne znam stvarno, evo vidio neke prve naznake cijene, obradovalo me, 0,88 kn za stočnu. Toooo....
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel radi tko da spomene više o proteinima? Neko objašnjenje struke zašto su tako mali? Mi sve što vozimo ovih dana, a i ostali 3. i 4. klasa. Prve dvije se mogu na prste izbrojat.
A da ne spominjem otkupljivačku bandu, prošle godine mali Hl, sjebu ljude, ove godine mali protein, Hl vrhunski, opet nam uteraju k***, a još što sam vidio jedne, u 2. i 3. klasi su klasirali proteinima, svaki za jednu lipu gore i dolje... Pa to je za ubit nekog...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Sve je to normalno u našoj Rvackoj..Još nisam vidio da je na otkupno mjesto došao državni inspektorat, te ih pročešljao od A do Ž, od vage, vlage HL, i proteina, da uzmu uzorke i usporede ih s neutralnim mjeriteljem..A naročito da se na vidljivom mjestu od strane inspektorata istakne..NAČIN uzimanja uzoraka..npr.da li se HL,vlaga i Proteini mjere, prije ili poslije prosijavanja kroz sitno sito,gdje se mjeri nečistoča, Posjedujem vrhunski vlagomjer Dickey John, na kojem tvornička uputa piše da se mjerenje vrši 3 puta i uzima srednja vrijednost..a otkupljivači to urade jednom i gotovo..Unatoč tolikim udrugama, još nitko to potaknuo nije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh