• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Vrijedi bacat KAN u prvoj, ne kaže niko to, ali ne vrijedi sad dok je smržnjeno kao kost.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
182
Jučer i danas dosta traktora po polju prihranjuju, koliko vidim sa urejom uglavnom veći poljoprivrednici
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Jel bi bilo dobro sad dok je smrznuto napraviti prihranu pšenice i ječma? Dok se otopi bude blato i bude se gazilo i ko zna kad se bude moglo u prihranu...
Ureju..https://poljoinfo.com/threads/p%C5%A1enica-2020-2021.18776/page-45
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zna li netko koji su preparati dostupni za trovanje miševa u poljima pšenice?
Ima za kupiti gotovoih mamaka onih plavih ili crvenih, različitih proizvođača i pakiranja, a bome i cijena, već tretirana pšenica po kg pakovana oko 80kn/kg, prem da kod nas jedna firma uzima na palete to i ka-e mi skladištar da miševi prave gnijezda u tome tako da... Ako se da nabaviti negdje facirona još uvijek, to je najsigurnije...

I ima Polytanol, da ne objašnjavam puno - Polytanol | Stockton d.o.o.
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
98
Planiram slijedeći tjedan ići u prihranu jer su temperature 10-15 stupnjeva i vegetacija je krnula. Imam prilirani KAN koji je sitniji, pa se nadam da će se prije rastopiti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,594
Ja sam bacli prosli tjedan, zadnji dan dok je bilo smrznuto. I onda je sljedeci dan palo malo kiše, 4-5 L. Sad se više neda u polje jer je još uvijek prevlažno...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
624
Jel bi se smjelo dva puta prskat pšenicu protiv bolesti sa istim sredstvom, znači išao bi sa duet ultra prskanje u vlatanju i zaštita klasa, hvala
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Da li ima netko u planu sijati sad jaru pšenicu i kakva su vam iskustva s tim?
Ako uspijem nabaviti sjeme od RWA Lennox možda bi nešto posijao
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Planiram slijedeći tjedan ići u prihranu jer su temperature 10-15 stupnjeva i vegetacija je krnula. Imam prilirani KAN koji je sitniji, pa se nadam da će se prije rastopiti.
Toplo je i kreće vegetacija biljci treba dušika svakako. Može se mudrovati do besvjesti sa gnojidbom dušika jer ima x faktora koji utječu... Ja ću kroz para dana baciti kan jer su jutra vlažna i rastopiti će se koliko toliko, nitratni dio će ishlapiti dio, a ostati će amonijski dio. Kiše nema na vidiku da bi je se mo.glo čekati, za 20 dana je prekasno za 1. prihranu... Nema idealnog riješenja...
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Jel bi se smjelo dva puta prskat pšenicu protiv bolesti sa istim sredstvom, znači išao bi sa duet ultra prskanje u vlatanju i zaštita klasa, hvala
U Uputstvima piše jel bi se smjelo pod ograničenje u primjeni, ako piše da je samo jednom onda je sa razlogom napisano, ali je taj razlog vjerovatno zaštita okoliša, a ne da će biljka izgoriti ako je dva puta oprskaš sa fungicidom. Mislim da je kod njega dopušteno tretiranje dva puta, a i ove godine izlazi sa liste dopuštenih sredtava
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh