• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pukotina na glavi kod ventila

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav.eo sastavio sam "zeku"puno bolje i življe prima gas i mirnije radi nego prije stavio sam i drugu klipnjaču pa nema više lumanja u motoru iako nisam siguran da li se još nešto čuje ili je to njegov zvuk,čini mi se da malo više dimi nego prije,doduše nisam ga vozao radio mi je na mjestu oko pola sata,zamjenio sam i nepovratni ventil od povrata na pumpi pa ne znam da li zbog njega možda malo više dimi.njega sam promijenio najviše zbog prvog paljenja pa cu ujutro vidit hoće li lakše upaliti ili ce opet verglati...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Pa ako se vratimo na razinu indijskih majstora, može i bez specijalnog stroja! :ppozdrav:
Treba znanje, volja, vremena i nešto alata, npr. čekić, rajber, šaber.....!:p
I biti po mogučnosti sve paralelno leteći ležaj i čahura klipnjače :giggle:
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
evo danas samo malo orao s traktorom oko 10-15 ari,inače puno bolje radi nego prije ali kad sam išao kući s njive dva put mi je nešto zalupkalo u motoru pa sad ne znam da li je to možda povezano s diznama i pumpom da možda jedna dizna ne prelije provijeravao sam pritisak je na 135 bar.(negdije sam pročitao da ja za zetora 160bar.)prepostavljam da je namjerno tako namješteno ako je pumpa slabija dok sam orao pod opterećenjem je radio normalno..što se tiče prvog paljena i dalje vergla dugo i poprilično zadimi kad upali,danas je nakon dužeg verglanja upalio i ugasio se nakon tog sam napumpao gorivo i onda je odmah upalio...ne znam da li bi se situacija popravila da je probati dizne poštelati
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemaš šta razmišljati, novi ulošci ukoliko piša koji, a ne magli i baraža na 160 bara, nema tu slabija pumpa ili jača, ili ide na 130 bara za roto pumpu ili 160 bara za linijsku/klipnu pumpu.

To će ujedno vjerojatno pomoći kod rada, dimljenja i paljenja, mada ovo gašenje je uzrok nepovratnog ventila, kako rekoh, nisu nikakve kvalitete i ne isplati ih se uopće mijenjati, bolje napumpati prije paljenja i mir, ovako bacat svako malo 30kn, praktički za ništa nema logike po meni.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
karike su ostale stare,stisnem gumb naravno...evo video-jutros je bio 2-3 stupnja temperatura.što mislite jeu li dizne ili??
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,869
Ajde najprije izmjeri kompresiju, onda kad su dizne vani vidi kako bacaju. Pritegni ih na crijeva i kresni traktor!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Pumpu i dizne dolje i kod majstora da to malo pregleda.
Ovo mi smrdi na lošu pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
karike su ostale stare,stisnem gumb naravno...evo video-jutros je bio 2-3 stupnja temperatura.što mislite jeu li dizne ili??
Jel si siguran da si karike stavil?
Vrti kao da ih nema

Bojim se da tu pumpa i dize nebudu puno pomogle
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Naravno nisam, ih ni skidao s klipa. Sinoc sam gledao dizne 125 bar. Digao sam ih na 155-160 bari
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Diza na Zeksu baca solidnu maglu več od 100 bara pa na dalje tak da ne vjerujem da bu mu to pomoglo.
A pitanje je stanje elemenata u pumpi, možda je neko namjerno smanjil tlak jer pumpa nema šusa za više.
Imal sam slučaj, doduše roto pumpa, da je uspjevala probiti dize na samo 80 bara.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
prije sam primjetio da mi izbija kompresiju na dizni(utoru)tu je prije bila jedna bakrena podloška ja sam ju izvadio.samo ta glava je imala podlošku..mislim da ću opet morati staviti podlošku.jer sam utore čistio prije montaže ali ipak probija tu...i još jedno pitanje stavio sam brtve glave 1.2mm na sve 3 glave s tim da je jedna glava nova...što mislite da li sam na ove dvije trebao staviti deblje brtve ili može ovako??
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Normalne brtve 1.2 idu. Visina glave nema veze ako su ventili na mjeri.
Vrati pločicu ali mislim da sa tim nebuš ništ promjenil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh