• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za septičku.

boxer68

Novi član
Tu od
23 Pro 2013
Poruka
0
Ako netko ima iskustva s ovakom vrstom pumpe bio bih zahvalan za bilo kakvu informaciju.Neće da pumpa.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To je trofazni motor da ti možda ne vrti u krivu stranu ak je sve ostalo u redu.
 

boxer68

Novi član
Tu od
23 Pro 2013
Poruka
0
Mijenjao sam faze da vrti i u drugu stranu ali ništa se ne događa.Da nije pregusto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
radi na osnovnim fizikalnim zakonima ...odnosno poderala se .
Ako misliš da je pregusto digni je bliže površini .
Ako je nasloniš na dno zatvorš usis .
Daj slikni peraje?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
provjeri sve priključke , možda se negdje poderao dihtung pa vuće zrak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi reko da je to puno lufta ....hm..
Jel dolje bio kakvi poklopac?
Da nisi mjenjao motor ?
 

boxer68

Novi član
Tu od
23 Pro 2013
Poruka
0
Pumpu sam kupio u Zaprešiću. kako kažu skuplja pita od tepsije . Nisam ništa dirao po njoj ,sve je nekakav ručni rad ali tko je to pravio imao je smisla i nije loše napravljeno. .zašto je kod njega radilo a kod mene ne nemogu dokučiti.Nije mi problem bilo šta napraviti i promjeniti ali kad bi znao što. Dolje je bio poklopac koji sam skinio da mogu bolje uslikati peraje i po meni puno ima lufta od kraja peraje do vanjske stjenke.
Naj bitnije sam danas zaboravio . SRETAN BOŽIĆ svima koji slave.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala na čestitiki , također .

Ako ti je jasan princip na kojem radi onda ti je sve jasno ..
Kako znaš da je kod njega radila?-osim usmene garancije .
U kakvom stanju je ležaj kod pera ?
Pera su pojačavana jer je vjerojatno pumpala šljunak s dna septičke(savinuto pero) , i to ju je pojelo .
Jel se meni čini ili su i pera nadovarivana?


..sredi ležaj , očisti od naslaga korozije i napravi nova pera s minimalno zazora .

Ne kopliciraj s ležajom , svaki bude cvilio vani ali kad legne u tekučinu bude podmazan , također i pera ..ako malo zapinju budu pjevala u vodi.
Pretpostavljam da je rupa na sredini poklopca?
Provjeri motor , mora biti 3000 o/min.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zaroni ju u septičku i napuni sistem sa vodom i onda ju upali,sigurno te zrak zeza
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je tlačna pumpa i neosjetljva je na zrak. Očito od potrošenosti ne stvara dovoljnu centrifugalnu silu.
 

boxer68

Novi član
Tu od
23 Pro 2013
Poruka
0
Hvala svima na pomoći. Napravit ću remont doljnjeg djela pa ću vidjeti kako će raditi. još jednom hvala na pomoći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh