• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Punjejnja AAA baterija

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nisam uspio naci ovu temu, pa otvaram novu. Nebih stalno kupova djeci baterije za igracke, cini mi se bolja investicija kupiti punjive baterije. E sad na oglasima vidim punjace koji pune slijedece;/Li-ion/Li-Po/Fifepo battery/, Lead-Acid, NiMh NiCd AAA i AA baterije. Jelito marketinski trik ili

 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Koji punjac kupis te baterije dalje kupuj i ne sekiraj se....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Obzirom da igračke najčešće imaju AA ili AAA veličinu baterija, u takvom su obliku dobavljive jedino NiMh (NiCd ali ih više nema) baterije, pa trebaš takav punjač.
Obrati pozornost na to da je nazivni napon tih baterija (1,2V) manji od običnih ili alkalnih baterija (1,5V), pa igračke rade kao s praznim baterijama. Znači, ako igračka radi na 6V, trebalo bi ih ugraditi 5, a ne 4 koliko ih se može postaviti u kućište.
Inače, dobre baterije i punjače prodaje Panasonic (Enelop), poput OVIH.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,644
Kak je kolega ZJ napisal, baterije s naponom od 1.2V su punjive
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
najbolje nesto kao power bank da ima razlicite izvode napona npr; 4,5; 6; 7,5; 9v a moze se uvjek zakaciti na igracku. neznam ima li takvo sto, ili praviti od ounjivih baterija, uzeti kuciste posloziti baterije i uzimati napon koji ti treba
 
Posljednje uređivanje:

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Nedavno kupio i baterije i punjac: copy/paste poruka od coveka

"baterije brendirane medija range ili agena od 750 do 800ma su 150-200 din kom punjac bez baterija sa 4 slota je od 600 do 700 din"


"ok s tim da sam ostao bez ovih baterija od 800ma poslacu ti jace od 1000ma a cena ostaje ista. Vrlo ste strpljivi i fini nestalo je onih punjaca kod dobavljaca o kojima smo pricali no name stigao mi je hamin za klasu kvalitetniji koji ce te dobiti po istoj ceni kao nagradu za strpljenje saljem danas postexpresom sutra je kod vas cuvate ambalaze i garantni hvala"

Kupovao sam preko prijatelja u srbiji, za tipa 130kn dobio 4 aaa baterije, i kvalitetan punjac. Uzeo sam bezicnu tastaturu i mis, posto ne volim kablove, cak i na laptopu imam bezicni mis...tako da mi dobro dodju i baterije i punjac.Vec par tjedana koristim, sve normalno, jos ih nisam stavljao da se pune. Isplati se (y)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koristim onog iz Lidla. Može puniti AA, AAA i 9 V. Zadovoljan sam, barem za sada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
PS, ako baterije nejednoliko prazniš, onda bi punjač trebal biti "pametne" izvedbe, da svaki članak nadzire posebno inače budu, one slabije napunjene, brzo propale.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mislis da bi punjenja baterija spojenih u seriju bio problem, ako su nejednako ispraznjene, to znaci da bi struja koja protice bila ista na svim baterijama, znaci ako je neka baterija puna ona bi propustala najjslabiju struju u krugu punjeja, a prazne baterije bi trebale visu struju punjenja. Tako da bi proces punjejnja trajao duze ili ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Svi ovi punjači bi trebali puniti članke paralelno. Ako bi ih se punilo spojene serijski, struja kroz sve bi bila usta, ali bi neki bili prepunjeni, a neki nedovoljno napunjeni, jer bi na svakom bil drugačiji napon.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
slazem se, to nije slucaj kod batery pack gdje je vise baterija upakovano u jednu cjelinu i pune se serijske, ali se one skupa i ravnomjerno trose. Onsa puni tih paralelno sa takvim punjacem, a korisiti u kucistu i napon birati prema potrebi potrosaca, kad bi se dalo na kuciste baterija sa 10 komada sloziti sa prekidacom izbor napona 3,6.7,5, 9 i 12v, da se ne mora petljati sa kablovima. Sorry volim komplikovati, najjednstavnije je kupiti original baterije i stavi u uredjaj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nemreš ih puniti u kućištu, već ih treba izvaditi i puniti u punjaču po 2, 4 ili koliko ih već ide u punjač (ili dva).
Ako na kućištu odabireš napon, onda pogotovo, jer se tam baterije i nejednoliko prazne.
Ne smije se prazniti serijski nejednoliko napunjene baterije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh