• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Put do poljoprivredne parcele

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Hok karta ce dobro doci prilikom utjerivanja pravde jer potvrdjuje da je tu prilikom njene izrade bio put...dakle dosjelost odnosno pravo uzivanja...popricati sa vlasnikom , proci u katastar popricati, posavjetovati se s odvjetnikom, podignuti tuzbu...tim redom pokusati rjesiti problem ja se nadam prvim korakom....javi kako si rjesio problem.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Idi u katastar pa probaj to mirno riješit, nisi sam u tome svemu, vidi kako će ostali pa i ti tako. S tužbom ćeš potrošit pare i bit crna ovca.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kod mene na geoportalu sive linije označavaju neke puteve koji postoje u stvarnosti ali nisu ucrtani i neke puteve koji su i ucrtani. Sad sam provjerio...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
za zemlju koju je nagrnuo na tvoje, moraš ga upozoriti da to očisti i vrati u prvobitno stanje te eventualnu štetu nadoknadi...
ako neće, tužbe.
za smetanje posjeda, za nastalu štetu, za otklanjanje nastale štete...reći će ti advokat, ide bar tri tužbe u paketu...i ako je zemlja tvoja i šteta evidentna nemaš se čega bojat...ipak naše pravosuđe nešto vrijedi...je sporo, al riješit će se...
vjerojatno ćeš morat kontatktirat kakvog vještaka da procjeni štetu ako dođe do suda...ustvari i dvojicu, jednog geodetskog i drugog poljprivredno šumarske struke...
i sve moraš odraditi napismeno, najbolje preko odvjetničkog ureda...to daje u startu težinu tvojim naporima
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
piatnje za početnika;

Dal si ikad osobno razgovarao s tim "novim "vlasnikom o svemu tome? Si vidio kako čovijek diše, što mu je plan itd?
 

Početnik1

Novi član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
11
Osobno s vlasnikom inozemnog prebivališta ne, samo sa zastupnikom... Cilj je očito okrupnjivanje zemljišta i poticaji......Vrbovanja lokalaca da prodaju po kunu....
 

Početnik1

Novi član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
11
Kod mene na geoportalu sive linije označavaju neke puteve koji postoje u stvarnosti ali nisu ucrtani i neke puteve koji su i ucrtani. Sad sam provjerio...
evo, kontaktirao DGU za pojašnjenje sivih linija; to je sloj CROTIS PROMET - Prometnice

Vidim da tu nema puta za pun kufer njiva i livada. Odi u mjesni katastar pa pitaj što i kako. Moguće je da te sive linije nešto znače za prolaz svima vama, nema ni to logike da masu vas nema prilaz na svoje. Na ovu hok kartu ne bih previše računao jer je katastarska jedina mjerodavna.
Pročelnica područnog ureda ne zna što znače sive linije!!!!!, al zato znaju u centralnom dgu u ZG.
 
Na vrh