• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pužni transporteri

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
aha ta...obična cijev, netreba biti puno željezo, a neznam nije to tak skupo...

E to me je zanimalo,hvala puno.
Cijevi mi nije problem nabavit pošto mi netreba veči od MAX 5 metara,imam u firmi:axe: samo da gazda ne vidi a radje malo varim i para potrošim nego na leđima nosit ječam na tavan
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
Teoretski da, ali zaboravi to kod puževa promjera 100 ili 150 mm…
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
trebalo bi napraviti mobilnu hranilicu za telad. Znaci podici silazu na visinu od 1m iz kolica koja bi se gurala. Ideja je da vreteno-puz okrece motor 12V sa reduktoeom
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
To bi več išlo samo treba vidjeti na miksercama koji su tamo puževi pa to malo usporediti
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
korito iz kojeg telad jedu je na visini od oko 80cm, duljina korita 2x 15m, a problem je sto je hodnik za hranjenje sirine oko 1m, zasad hrane iz kolica (tacke) pa to dvoje mora podizati i kipati. Mislio sam rjesiti nesto jednostavnije (ipak se svaki dan hrani oko 50 ak teladi)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Danas stigla nova igračka, 8 m dug,fi 160,prijenos na kardan. Spreman čeka berbu i presipavanje u kamion,nema više vozikanja s kombajnom do kamiona😎 20210922_131708.jpg 20210922_131712.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
Kaj je ovo u usipnom košu prek pužnice neki poklopac?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rekel bi da je cijev a da ulaz ima samo pri kraju cijevi/početku usipnog koša, odnosno samo pri ovom donjem lageru.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
I meni se tak čini i mislim da nebude imalo baš neki kapacitet ako je tak… A pogon je prek kardana tak da snaga nije problem…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
I meni se tak čini i mislim da nebude imalo baš neki kapacitet ako je tak…
A i taj aluminijski kutni reduktor baš i ne ulijeva neko povjerenje...

Ma za Charlija bu dobro ;) :ROFLMAO:
 

Najnoviji postovi

Na vrh