• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

R-1 račun

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
Evo da napišem jedan događaj od danas u Križevcima.
Kupoval sam otrov Equip i sjeme bundeva,dođem na kasu prodavač po skenira proizvode i vidim traži nesto pod rubrikom partneri( OPG,firme...) nisam obračal pažnju na to previše tek kad sam došel doma sam išel glet svoj račun i imam kaj videti,R-1 na "jednog" gospodina.
Pa varaju svi di stignu. Nije mi za tih 59 kn kaj bu dobil vračeno nego kaj svi varaju di i kak stigneju.Da sad to prijavim npr. direktoru te polj. apoteke taj trgovac bi dobil otkaz, ili se možda varam?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Šuti i briga te, danas-sutra ces i ti dobijat dio pdva od Bog zna koga. Bilo bi ljepo da su ti bar rekli.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ili radi u dogovoru s nekim,,,da mu radi troškove za obrt,ili nešto slično,,,pa dođe pobere račune,,,i da mu proviziju...:roll::roll:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Evo da napišem jedan događaj od danas u Križevcima.
Kupoval sam otrov Equip i sjeme bundeva,dođem na kasu prodavač po skenira proizvode i vidim traži nesto pod rubrikom partneri( OPG,firme...) nisam obračal pažnju na to previše tek kad sam došel doma sam išel glet svoj račun i imam kaj videti,R-1 na "jednog" gospodina.
Pa varaju svi di stignu. Nije mi za tih 59 kn kaj bu dobil vračeno nego kaj svi varaju di i kak stigneju.Da sad to prijavim npr. direktoru te polj. apoteke taj trgovac bi dobil otkaz, ili se možda varam?

Neki deal tu postoji, pitanje je da li šef zna za to..
Uvijek će se vaditi na to da se zabunio..
 
B

Bobo

Guest
Sasvim normalna pojava i od kad sam i sam u sustavu PDV-a za svaku sitnicu trazim r-1 ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ništ se nemoj čuditi, i ja imam par ljudi koji kad nešto kupuju uzimaju R-1 na moje OPG, tako se krpari nekako...recimo punica uzima na mene kad kupuje kukuruz i otrove i umjetno!
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
recimo punica uzima na mene kad kupuje kukuruz i otrove i umjetno!

:finga::finga: punica+otrovi!

To je najvjerojatnije bila obična pogreška,jer naravno,ko radi,taj igriješi...ja sam davnih dana radio u trgovini/poljoapoteci (usput ćeral i poljoprivredu) i 20 puta na tjedan takve stvari su nam se dešavale..... a onda više nisam radil u trgovini... :weedman::weedman:
 
Posljednje uređivanje:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo da napišem jedan događaj od danas u Križevcima.
Kupoval sam otrov Equip i sjeme bundeva,dođem na kasu prodavač po skenira proizvode i vidim traži nesto pod rubrikom partneri( OPG,firme...) nisam obračal pažnju na to previše tek kad sam došel doma sam išel glet svoj račun i imam kaj videti,R-1 na "jednog" gospodina.
Pa varaju svi di stignu. Nije mi za tih 59 kn kaj bu dobil vračeno nego kaj svi varaju di i kak stigneju.Da sad to prijavim npr. direktoru te polj. apoteke taj trgovac bi dobil otkaz, ili se možda varam?
Čovjek je pogriješio.
Ako si u sustavu PDV (a jesi, jer si tražio R-1), vrati se natrag u dućan i traži ispravku.
Ako ne može na blagajni (jer je knjiga za jučer zatvorena) onda neka ti napravi ispravak u računovodstvu.
Ništa strašno; minuta posla i malo dobre volje.
:mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čovjek je pogriješio.
Ako si u sustavu PDV (a jesi, jer si tražio R-1), vrati se natrag u dućan i traži ispravku.
Ako ne može na blagajni (jer je knjiga za jučer zatvorena) onda neka ti napravi ispravak u računovodstvu.
Ništa strašno; minuta posla i malo dobre volje.
:mrgreen:

Ma ja mislim da kolega izzy uopče nije u sustavu pdv-a, pa baš iz tog razloga jer nije tražio r-1 na svoj opg, trgovac je odmah isprintao račun na nekog ko mu je očito rekao da nek mu printa račune u slučaju da stranke ne traže r-1 ačun, ali onda je njemu trebao isprintati običan račun, a kasnije kad nitko ne vidi isprintati račun na dotičnog gospodina, nije to krivično djelo.
Al ak je kolega izzy u sustavu, onda je vjerovatno greška trgovca i ova moaj teorija pada u vodu ;)
 
B

Bobo

Guest
Ja sam isto skuzio da je trebao dobiti obican racun a dobio je r-1 na nekoga a to sto to nije krivicno djelo, pitajte inspekciju kad vam dodje traziti 15 motornih pila koje ste raspodijelili po susjedstvu...

I ovo se dogadjalo, tako da...

A ako je trazio r-1 a dobio na krivo ime, to je jednostavno greska trgovca, i to se moze ispraviti. Nije krivicno djelo sve dok knjigovodja od ovog drugog ne "provuce" racun kroz papire...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Praktički, to je utaja poreza.
Radilo se to po benzinskama..

Nije to utaja poreza, to je uzimanje poreza za nesto sto te ne slijedi. A toga ima ne na tone nego na tisuce tona i to svi rade i muljaju od djecje hrane i pribora do gradjevinskog materijala i strojeva. Cak u dosta slucajeva sa gradjevinskim zemljistem, strujom, plinom a da ne pominjem naftu tj ložu i plin.

Nesto kontra od utaje poreza je kada te drzava iskoristi jer se nisi "na vrijeme" prijavio u registar poreznih obveznika pa drzavi kroz godinu "poklonis" veci iznos novca (PDVa) koji ti je trebao bit vracen. Tesko mi je i reci da se to bas meni dogodilo. No nece vise!
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nije to utaja poreza, to je uzimanje poreza za nesto sto te ne slijedi. A toga ima ne na tone nego na tisuce tona i to svi rade i muljaju od djecje hrane i pribora do gradjevinskog materijala i strojeva. Cak u dosta slucajeva sa gradjevinskim zemljistem, strujom, plinom a da ne pominjem naftu tj ložu i plin.

Nesto kontra od utaje poreza je kada te drzava iskoristi jer se nisi "na vrijeme" prijavio u registar poreznih obveznika pa drzavi kroz godinu "poklonis" veci iznos novca (PDVa) koji ti je trebao bit vracen. Tesko mi je i reci da se to bas meni dogodilo. No nece vise!

Nemoj mi reći da si tražio povrat preplate??:lol:
Imamo slična iskustva..:partyman:
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
dečki to kaj je trgovac napravil je sve onak po PS-u!
danas sam zval u tu trgovinu i reklel sam im o čemu se dela i dobil ovakav odgovor:
citiram"Gospodine Goran,naš djelatnik nije sa tim imao namjeru oštetiti Vas ili pridonjeti korist gospodinu na kojeg je izdani R-1 račun,već svaki pesticid,hrbicid,inskticid ili nešto četvrto što spada u kategoriju otrova mora proči evidenciju,tko je kupio otrov i njegovu adresu i vrsta otrova".Vele ako mi to smeta što je račun izdan na XXX osobu neka im pošaljem na mail broj računa i oni ga isparve na moje ime,prezime i adrasu stanovanja.Veli još poslovođa trgovine da bi trgovac moral upisati moje podatke čim kupujem neki otrov,ali pošto to iziskuje 5 minuta posla,pa nedaj Bog da nemaš osobnu iskaznicu,OIB kod sebe pa ideš u auto po to,radiš gužvu na blagajni pa se onda rađe potraži neko od kupaca i problem riješen.rješil sam misterij R-1 računa. može loock ova tema.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to je baš zanimljiva tema jer pojedinci su čak stavljali i stvari za vlastitu potrošnju na r1,evo npr. ja ne mogu stavljati na svoj račun nešto od hrane za svinje kad mi one ne sudjeluju u onom od čega živim a isto tako ne mogu u jednom mjesecu kupiti tonu soje za 10 krava,teoretski mogu ali da mi dođe inspekcija onda bi bila druga pjesma,ja svom knjigovođi več 3 godine uredno razdužujem svu kupljenu stočnu hranu,zaštitu,gnojiva na osnovu onog šta je prijavljeno ,znači stoka i površina zemlje,jer bilo je primjera da pojedinac kupi godišnje 10 tona mineralnog, za 2 hektara zemlje,3 tone smjese za dve krave mjesečno i bude sve manje muljanja sa tim računima upravo zbog sve veče kontrole od svih mogučih inspekcija :vragek::vragek:
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
ma gledaj,još sam jedino imal povjerenja u ljude koji rade u branši poljoprivrede,ali sad mi se je i to zamjerilio,već neznam kome bi vjeroval.pa to ako nepaziš zaj..u te kad veliš keks.u ovom slučaju ja ne cvilim za tih 59,10kn,ali nek se nakupi takvih ko ja kroz dan u trgovini 20-ak ,evo ti već 1200kn,ni oral ni kopal i nek se trgovac nagodil s nekim OPG-ejcem za 50% zarade meni 50% tebi i da vidiš. sa ovom temom sam htel samo upozoriti ljude na kakve se nebuloze možete naići ako niste u sustavu PDV-a.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ovo šta se ovdje spominje i meni se dogodilo u trgovi "Poljocentar Križevci" ali u Daruvaru prošle godine isto sam kupovao otrov za zlatice i neka sranja, ali kupovao sam i u Prvči i nisu me tražili nikakve podatke
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
ovo šta se ovdje spominje i meni se dogodilo u trgovi "Poljocentar Križevci" ali u Daruvaru prošle godine isto sam kupovao otrov za zlatice i neka sranja, ali kupovao sam i u Prvči i nisu me tražili nikakve podatke

ccc,otkrio si ime prodavonice!joj joj joj:mrgreen:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ovo šta se ovdje spominje i meni se dogodilo u trgovi "Poljocentar Križevci" ali u Daruvaru prošle godine isto sam kupovao otrov za zlatice i neka sranja, ali kupovao sam i u Prvči i nisu me tražili nikakve podatke

Ovisi o kojoj klasi otrova se radi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh