• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radni sati - IMT 539

candy-candy

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
10
Molila bih nekoga da mi pomogne kako se određuje broj radnih sati na traktoru prema broju okretaja (o/1500 ) ako na brojčaniku piše cifra 54100?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
5410,0 radnih sati, zadnje je decimalno mjesto . To je neki prosjek a na 1500 okretaja bi bili točno jedan radni sat a pošto je skoro nemoguće voziti se cijelo vrijeme sa istim brojem okretaja.
 

candy-candy

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
10
joj nisam vas baš shvatila iskreno. kakve veze u toj priči ima broj okretaja? taj broj okretaja piše na satu. ja sam iskreno mislila da je to na satu broj okretaja, i onda se prema tome izračuna.

jel to inače veliki broj radnih sati? traktor je 85. godište
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
To je samo informativno na koliko okretaja rada bi bilo ako se jedan sat radi da on odbroji jedan radni sat, ne treba ništa računati. Nije to puno sati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Ako se motor vrti brzinom od 1500 o/min tijekom 1 sata, brojilo će se pomaknuti za 1 radni sat. Ako se motor vrti 1200 o/min tijekom jednog sata, brojilo se bude pomaknulo za 0,8h, odnosno 1 radni sat se bude okrenul za 1sat i 15 minuta.
Ako se motor vrti na 2000 o/min, 1 radni sat na brojilu se bude "okrenul" za 45 minuta.

Jel ti sad jasnija veza brzine vrtnje motora s radnim satima.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Oho, oho. Nebum ja više vozil preko 1500 okretaja. Neću da mi nabija vure bez veze. Do 1200 je dosta. Pomalo. Delam jednu vuru, a ono na traktoru skoro da se ni ne primjeti da je delal. Vura kaj da stoji na mestu. Nije se genula. Gda budu deca prodavala traktor to im bu dobro došlo za oglas. "Traktor radio jako malo i to na laganim poslovima¨
To me malo buni, ali mi se jako dopada. To dojde na isto kak da u firmi delaš pol vure, a piše ti se da si delal vuru i pol. :ppozdrav:
 

candy-candy

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
10
hvala vam ! ako sam dobro shvatila one prve četiri cifre su radni sati.

koja je sad otprilike nekakva tržišna takvih traktora- inače napravljena generalka, kabina , kompresor... ne znam na što se sve gleda... ali živo me zanima ako se odlučim za prodaju , onako okvirno...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Malo pregledati oglase i usporediti stanje traktora sa onima na oglasima i prema tome prilagoditi cijenu. IMT 539 drže dosta visoku cijenu. Teško je ovako na pamet davati nekakve prijedloge, a da se ne zna više o traktoru. Možda da se prilože slike iz kojih se vidi stanje traktora /limarija, gume, urednost...../.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Svaki motor voli okretaje onda mu je lakše obavit određeni zadatak,sat gore dole ne znači puno kod prodaje traktora već samo stanje.
 

candy-candy

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
10
limarija nije nešto, no nije ni loša s obzirom na godine... gume zadnje su nove, prednje su isto ok mada nisu nove... malo baca ulje iza pa bi mi zbog toga netko mogao zamjerit odnosno pobijat u cijeni.
 

candy-candy

Novi član
Tu od
29 Kol 2023
Poruka
10
Jesu, samo nije registriran. Ma ja se u tu mehanike ne razumijem pa se bojim da me ne probijaju
 

Najnoviji postovi

Na vrh