• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rakovica 65

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
jbg jučer -11 i moja Rajka nakon upotrebe grijača 5 puta okrenula i sastavila a on rođaka Johandere lance 90 ks star 3 godine upalio u garaži izvezao ga van i krepao, vukao sam ga 400 m dok je sastavio,,JBG ( ali zato moji akumulatori stoje u špajzi na +10)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
a bilo je tu nekad 'šaranja'
znam podatak koji govori da nazovimo to dizajn Rakovice potječe od starih Johnija
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to se i meni desilo rakovica radi a john deere crko nakon par minuta pa kada sam skinuo filter goriva on pun parafina .

 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
pa oće reć da je Rajka bolja od Đonija


sve ima svoju namjenu, bolje i lošije stvari,,
rekao sam da je Rajka upalila a ĐONI upalio i krepao i šus više,, nevolim kada mi se izvrču riječi, rekao sam ono šta piše,,
 
I

ihorzic

Guest
a jbg kad srbi sve progutaju a ovi tražew samo fine stvari
 
I

ihorzic

Guest
ja san išao kupovati neki traktor oko 60 ks i svašta sam vidio i gledao , bila je jedna kod bjelovara ali prvi trap se doslovno raspao i teže je palila.
S obzirom da sam imao nekad imt-558 a oni su mi dosta slični - nisam htio opet nekog srbina ma da im nema mane što se tiće motora.
na kraju kupih zekana 5711 i popušim dobru lovu ali sad imam stroj.,
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ja san išao kupovati neki traktor oko 60 ks i svašta sam vidio i gledao , bila je jedna kod bjelovara ali prvi trap se doslovno raspao i teže je palila.
S obzirom da sam imao nekad imt-558 a oni su mi dosta slični - nisam htio opet nekog srbina ma da im nema mane što se tiće motora.
na kraju kupih zekana 5711 i popušim dobru lovu ali sad imam stroj.,

Daj bože da imaš stroj od traktora...vrijeme će pokazati a i radni sati
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Zna li tko kako našpanovati kardansko kvačelo na rakovici 65.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
jel netko imao problem i rješavao ga "klimanje zadnjeg kotača" kaa ga uhvatiš za gornji dio i povičeš prema sebi osjeti se lagani luft, nekih 3-4 mm teško odgrediti koliko je, mjenjao sam iba dva ležaja u reduktoru vanjski (veliki) i unutrašnji (mali valjkasti dvodjelni) i nije se nešto previše promjenilo, dali to tako mora biti i dali je opasno
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
jel netko imao problem i rješavao ga "klimanje zadnjeg kotača" kaa ga uhvatiš za gornji dio i povičeš prema sebi osjeti se lagani luft, nekih 3-4 mm teško odgrediti koliko je, mjenjao sam iba dva ležaja u reduktoru vanjski (veliki) i unutrašnji (mali valjkasti dvodjelni) i nije se nešto previše promjenilo, dali to tako mora biti i dali je opasno

Nije opasno pošto su ležajevi novi.Taj luft je više manje kod rakovice normalan,ja imam 3 rakovice i svaka ima malo lufta.Na jednoj smo mijenjali ležajeve jer je jedan ležaj bio oštečen i čulo je se dok voziš,međutim opet ima malo lufta.......samo gas
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Jel' ta prikolica razlog za lom, ili ovaj naletni utovarivač?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Utovarivac je razlog ..dao sam malom da se uci tovariti a nisam mu rekao da pomalo uzima odozgor i tako da je uspio natovariti pola prikolice i gotovo..A ja sam juće vozio cjeli dan bez greške...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nitko ništa ne zna,,,???????? izgleda da rakovica više nema..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Izgleda da rakovica ne voli takav utovarivač :)

Za rad s takvim utovarivačem mora biti žilav hidraulik, nema pikanja odozgora, kad se zabodneš mora prednji kraj u zrak ili mora podići gomilu gnoja, nema druge kao u ovom slučaju što je nekaj puklo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh