• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rastavljanje škrinje

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Trenutno riftamo stari podrum. Unutra su dvije škrinje koje nemogu više izvadit van jer smo ugradili nova vrata na kuću, a stara su imala kao pomoćno krilo. Sad mi samo preostaje da škrinju rastepem. Mislil sam ju iti fleksat na pola ali znam da je nutra ova tekućina za hlađenje i da je to otrovno ko vrag. Čitam po netu, neki su ju uspeli prepilit na pola bez da oštete cijevi. Pa me zanima jel itko od vas to delal, kud idu cijevi za hlađenje u škrinji? Nije mi baš svejedno prepilit cijev pa da mi taj plin ode u glavu :icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Znaš li koga tko se bavi popravkom klima ili frižidera, da isprazni sustav od plina?
Onda delaj kaj hoćeš.
Škrinja bi trebala iti kroz vrata od 60cm, pa onda samo skini poklopac i pante. Na njima nema rashlade, već eventualno žice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Da je otrovan je, ali koliki rashladni uređaji zbog starosti (istrune cjevovod) sami ispuste plin u atmosferu (a svaka hiža barem frižidera ima) pa ga udišemo danima dok ne prestane hladiti....
Ako nejde kroz vrata ispusti plin, proluftaj prostoriju i prilagodi škrinju vratima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Tih 20...30 deka nebu napavilo katastrofalnu rupu iznad Zagorja, no ja bi ga ipak dal ispumpati. Radi svoje savjesti.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Je savjest savjest. Kad vidim kak moji susedi bacaju smece samo prek ceste, sutu od gradilista samo kipaju prek puta u grabu i fucka se njima iako to svaki dan gledaju.
Ja za svaki drek narucujem kontejner i sve dam odvoziti pa se pitam tko je tu glup.
Kako god bilo, probal budem vanjski sloj kucista odstranit s fleksom dok ne dojdem do izolacije i unutra bi moral videti cevi. Onda ih bum spukal van i spigal a kuciste razrezal. Iskreno mi se neda sad zvati klimu servis radi toga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je škrinja stara 30 let a uinutra je plin , to je vjerojatno freon , to si bu svaki serviser došel pocuclati o svojem trošku jer je freon legalno teško dobavljiv
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hmm, pa trebalo bi pisati negde a? Neka deklaracija, danas idem punici pa bum to poskeniral malo kaj to je.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Jel ti nije jednostavnije dati ovima kaj kupe stare kade stare akumulatore, stare aute kupimo.... :)

Oni to rijesavaju strucno i bez tvoje muke hehe
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Je oni budu cijev prerezali i fucka se njima kaj bu s plinom . Uostalom nigde ih ne vidim, kad ih trebam ih nema a kad ih netrebam hteli bi me zivoga pojesti... :icon_toilet:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ono kad zena mjeri sirinu skrinje...:icon_eyes:
Ja dosao, pogledao i velim:" pa to ide kroz vrata bez problema"... Uzmemo skrinje i iznesemo :mur:
Ipak hvala svima na savjetima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Sad razmeš zakaj ti je mali: žena ga je mjerila :(giggle):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Preciznije.
Zato kaj mu je žena mjerila, misli da je veliki. :(hi): :(hi): :(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Haha srecom pa se nemoram s takvim problemima zamarati :icon_fU:
Pitaj neku susjedu, jer samo ona more biti mjerodavna :icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh