• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ratarko i Bobo se igraju hakera...

B

Bobo

Guest
Aha, znaci skidas muziku i porno sadrzaje s interneta? ;)

Koliko si siguran da te ne moze locirati? Pa ISP ti dodjeljuje IP adresu, a ne ti sam... I sto ako se dva IP-a poklope (sanse su nemoguce za izracunat, ali RECIMO) i sto onda?

Cisto sumnjam da ISp ne svom serveru ne vidi sto ti radis. Uglavnom, da im se da, nasli bi oni tebe i na sjevernom polu...
 
J

Jadranko

Guest
pa hebi ga neznam sad..
ja to vec 6 god bez problema.
a ima bolesnika koje znam koji rade puno puuno veca sranja vec godinama
i sluze se sa istim ..i za sada je okej znaci vec 5-6 god..

ja znam da sam mala riba to sto se toga tice max 50 gb muzike i isto toliko videa i pokoji program,..godisnje mislim.
a to je nista naspram ovih spomenutih bolesnika..
ima tu i programa vrijednih oko 10.000 chf itd....
za tech crtanje i cnc programiranje sa cime i ja radim ma bolje da ne pricam ali kao sto rekoh za sad je O.K
 
M

Mister x

Guest
212.91.125.142.
To je moj IP a svi .exe za skrivanje IP adrese ne skrivaju. Jedino ima jedan Tool za prommjenu IP preko jednog servera na koj se spajaš i on promjeni adresu. To je meni najjednostavniji način maskiranja vlastite IP adrese.

Inače tko želi sakriti IP to znači da radi mutne poslove a na netu se bolje toga okaniti...
 
B

Bobo

Guest
Pa, ali ni jedan program ti ne pomaze kad ja donesem dokaz u t-com da mi netko ometa forum u tom i tom vremenu tog i tog dana, te da imam sumnju da je on iz hrvatske...

Posto poznam neke ljude gore, naci ce mi ime, prezime JMBG i adresu korisnika i meni dovoljno...
 
M

Mister x

Guest
Da zato sam i napisao da ti je .exe sranje, jedino možeš prespajanjem na neke druge servere zamest trag za sobom.
A uglavnom za to treba znanja i iskustva, ako se neko time hoče bavit eto mu link pa nek proba
Obrisan neispravan link.

Uglavnom tu ima svega od korisnih sitnica pa do blesavih nepotrebica.

Uživajte
 
P

paor

Guest
Kako Petra može biti anonimna na svom blogu

Najjednostavniji način da Petra zaštiti svoj identitet je kreiranjem izmišljenog nadimka/pseudunima/aliasa. Kreiranje besplatnog email računa na nekom od servisa (hotmail, yahoo, hushmail, gmail iako dobar nije idealan jer uvijek postoji neki trag kroz pozivnice za otvaranje email računa) je prvi korak ka anonimnosti, a potom se može lagano kreirati blog račun na nekom od besplatnih blog servisa. Iako postoji nekolicina domačih blog servisa, možda je bolje odabrati blog servis u nekoj dalekoj i vrlo demokratskoj ili ne baš dobro povezanoj zemlji kako bi onemogučili ili barem značajno otežali pristup blogu od strane domačeg korumpiranog sudstva, policije i/ili obavještajne zajednice. Ne koristite plačene servise jer čete ih u pravilu platiti kreditnom karticom, a trag novca je najlakše pratiti. Dobre adrese za tako nešto su: blogsome, blogger ili wordpress.

Korak 2 - Javna računala

Drugi korak u zaštiti identiteta je korištenje javnih računala. Kada bi Petra za svoje pisanje koristila računalo u uredu ili ono kod kuče, nepotrebno bi olakšala organima reda pri identifikaciji. Puno je mudrije koristiti neko od javnih računala na mjestima gdje ih koristi velika količina ljudi. Primjer jedne takve lokacije bi bio internet caffe (u Zagrebu bi to mogao biti Profil MegaStore, Charlie), javne knjižnice ili fakulteti koji nerijetko u svojim predvorjima imaju računala povezana na internet. Ako odlučite objaviti neki dokument (word, excel ili slično) pripazite; naime večina dokumenata ima ili u svojem headeru ili u samom dokumentu oznake tko ga je kreirao i/ili editirao; proučite kako možete maknuti te identifikatore - bilo bi jako nezgodno da objavite dokument, a u document_properties piše da je PDF napravljen na vašem računalu.

Korak 3 - Anonimna proxy računala

Naravno, nije uvijek zgodno hodati po internet kafičima, a može biti da postanete i “sumnjivi”. Petra je stoga odlučila koristiti anonimne proxye. Anonimno proxy računalo se nalazi negdje na internetu i služi kao ograda između vašeg računala i računala kojime želite komunicirati. Iako se računala međusobno razgovaraju, ne postoji direktni trag komunikacije. Mnogobrojna anonimna proxy računala stvorena su upravo zato kako bi omogučila ljudima koji se nalaze u državama s represivnim režimima da slobodno surfaju internetom. Najjednostavniji način da potražite anonimno proxy računalo je da pretražite google za termin “proxy server“; tu lagano možete pronači ne samo adrese proxy računala nego i kako svoje računalo konfigurirati da ga koristi; dobro je mijenjati proxy računala s vremena na vrijeme, a osim toga proxy računala zbog svoje poluilegalne naravi rijetko ostaju predugo na internetu. Petrin problem je u tome što jednako paranoični pomočnik ministra u kombinaciji s računalnim guruom može pronači računala unutar ministarstva koja koriste proxy-e (a ako želite uploadati neki dokument na internet to čete najvjerojatnije učiniti upravo iz ureda).

Korak 4 - Anonimna proxy računala, dio drugi

Ako vam se gornji scenariji čine kompliciranima tek sada krečemo u tehničke vode. Slijedeči korak je kreirati svoj privatni proxy za kojega nitko na ovoj planeti ne zna. Petra ima prijatelja u primjerice Nizozemskoj te če ga zamoliti da instalira softver koji se zove Circumventor s peacefire.org. Ovo je iznimno komplicirano za instalirati, no ako se uspije, Petrin kolega če joj dojaviti URL na koji treba uputiti svoj browser (bez potrebe da konfigurira proxy server); ovaj URL je moguče koristiti i kod kuče, i u uredu ili bilo gdje. Web site slične funkcionalnosti je stupidcensorship.com, no več i samo ime domene če privuči neželjenu pažnju administratora.

Korak 5 - Za doista paranoidne

Petri se naravno ništa od ovoga nije dopalo i odlučila je pronači ultimate rješenje koje se nalazi down_under u zemlji u kojoj je donedavno živio Steve Irwin i koji su napravili blog za svu paranoičnu i šizofreničnu klijentelu. Da bi mogli objavljivati sadržaje na njihovom Invisiblogu, potrebno je koristiti i MixMaster te GPG (GNU implementaciju PGP protokola za kriptiranje podataka). MixMaster je sustav koji uključuje između 2 i 20 anonimnih remailera. ReMailer je mail server na internetu koji zaprima email poruku, skine iz nje sve podatke koji bi Petru mogli jednoznačno identificirati te je pošalje slijedečem remaileru. Prednost ovog sustava je u tome što čak i ako je jedan ili više servera kompromitiran (to znači da bilježi od kuda je email stigao i kuda je otišao) poruci je i dalje vrlo teško uči u trag buduči da se radi o desecima servera u različitim zemljama i kontinentima, a postoje trenuci kada če i najupornije vlade i obavještajne službe morati podvuči crtu. Da bi mogli koristiti GPG morate ga sami iskompajlirati i Petra je u proučavanju kako napisati anonimni blog naučila o open sourceu puno više nego što je možda htjela, tako da se igrom slučaja otvorio i sasvim novi horizont u profesionalnom životu.

UPDATE: Korak 6 - Torpark

Na adresi Torparka možete downloadati, vidi koincidencije, Torpark. Torpark je visoko modificirana verzija Firefoxa koja ne zahtjeva nikakvu instalaciju, može se pokrenuti s USB memorije, a ne zapisuje nikakve aktivnosti (dakle nema cache-a, log dokumenata, document history-a), a kao dodani bonus, Torpark između vašeg računala i TOR exit računala kreira kriptirani tunel tako da je vaše surfanje totalno anonimno.
Koliko je anonimnosti dovoljno?
Teško je to reči i morate odlučiti sami. Za mnoge slučajeve u kojima nije realno očekivanje uključivanja represivnog aparata blog pod pseudonimom i upotreba javnog računala bi trebali biti više nego dovoljni. Korištenje anonimnog proxy-a je poprilično jednostavno i prilično sigurno osobito ako mijenjate proxy redovito. Korištenje circumventora ili web stranica sa sličnom funkcijom je vrlo efikasna metoda zatiranja tragova, dok je posljednja metoda iako najefikasnija i najsigurnija opasna po tome što rijetko tko koristi kriptiranje podataka, a teško čete (suvislo) objasniti i pravu malu GNU radionicu te posjedovanje PGP ključeva (činjenica je kako nitko neče moči dokazati što ste poslali i gdje, no sigurno je da če moči dokazati da ste poslali nešto). Dodatnih materijala na ovu temu možete lagano pronači na internetu, a preporučio bih EFFov Kako blogirati sigurno čija je misija zaštita privatnosti i sigurnosti na internetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh