• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Raviola

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
alen28 kaže:
Čuo sam neki dan da se isplati saditi raviolu i da je dosta na cijeni.
E sad...neznam ništa o tome. Priprema i sadnja i nebi bila problem ali branje??
Čuo sam da se kombajnira,ali kako? Sa žitnim hederom ili?

rođo raviola je celer, a dalmatinci još raviola imaju naziv za makarune
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
alen28 kaže:
Koliko sam ja shvatio iz razgovora to su nekakve mahunarke... Prvi sam put čuo za to a možda sam i krivo ime čuo.

vjeruj rođo znam sve mahunarke do zadnje pojedinosti svake stanice, može bit da si krivo čuo.
postoji biljka na R a zove se rikola, al to sve spada u povrće.
 
S

seljaček

Guest
Alen mislim da je rauola a to je mahunarka može se sijati postrno poslije sitnog žita dobra je za zelenu gnojidbu uz obavezno malčiranje a može se kombajnirati u listopadu sa žitnim hederom mahune su vel oko 5 cm sa po 5 sjemenki i više korijen probija do nekih 120 cm u dubinu zemlje. Nadam se da si mislio na to što sam opisao, ili griješim.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Alen mislim da je rauola a to je mahunarka može se sijati postrno poslije sitnog žita dobra je za zelenu gnojidbu uz obavezno malčiranje a može se kombajnirati u listopadu sa žitnim hederom mahune su vel oko 5 cm sa po 5 sjemenki i više korijen probija do nekih 120 cm u dubinu zemlje. Nadam se da si mislio na to što sam opisao, ili griješim.

rauola je uljana rotkva, ima nematocidno djelovanje tj uništava cistolike nematode, nije mahunarka.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Koliko znam i moji su to nekada davno sijali u strnjke i orali u jesen.Znači zelena gnojidba.Rauolu su sijali prošle godine na belju u strnjake. Pošto je bila suša loše je nikla a ono što je poniklo poslje je imalo sitne bijele cvijetove.Možda sutra i pitam tehnologa za rauolu šta je
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
BUMP

Rauola,uzeo bi je ove godine za zelenu gnojidbu poslije jecma. Ima tko iskustva sa njom? ili nesto drugo da pokusam?
 
D

dmeter

Guest
bogec kaže:
alen28 kaže:
Čuo sam neki dan da se isplati saditi raviolu i da je dosta na cijeni.
E sad...neznam ništa o tome. Priprema i sadnja i nebi bila problem ali branje??
Čuo sam da se kombajnira,ali kako? Sa žitnim hederom ili?

rođo raviola je celer, a dalmatinci još raviola imaju naziv za makarune
Asti boga blago se vama vi sijete i dobijete raviole(s čime su vaše sir,šunka,škampi)
Mi moramo kupit brašno pa domače ulje,sir,škampe i mukotrpno komad po komad punit :scratch
 
Na vrh