• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razlika Deutz-Fahr 4060 - 4065 - 4075 ?

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Znam osnovne razlike, imam neki prospekt iz 94.g., ali me zanima koja vise o ovome, vanjske dimenzije, motori itd. Koliko ja znam, svi su jednako dugacki (tako pise u prospektu a cini mi se da nisu ?) ali mi jedan kolega kaze da je 4075 od neke godine duzi od 4065, motori su svi sestaci, 170 ks - 4060, 205 ks - 4065 i 225 ili 241 - 4075. Ukratko zanima me u cemu su sve razlike izmedju 4065 i 4075 jer vidim da skoro svi kupuju 4065 a ne kuzim razlog ? I tek neki dan sam saznao negdje od "DF&Torpeda" da su od 96.g. nove kabine koje nemaju kod vrata 3 rucke nego sjedalo a sve se pali na gumbe na naslonu za ruku, eto takve stvari me zanimaju jer nisam bas upucen u TopLinere.

Pa se raspisite vi koji znate vise :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neda mi se o tom pisati jer izmjena ima jako puno tokom godina, a i razlika model od modela.

Prvi Toplineri 4060, 4065, 4070, znači od 92.-94.g, su za metar kraći od ostalih (slamotresi su kraći). Svi Toplineri od 95.g. su relativno istih vanjskih dimenzija (razlike su moguće u širini i visini guma).

Modeli 4060, 4065 i kasnije 4068 imaju 5 slamotresa, dok svi veći (4070 pa dalje) imaju 6 slamotresa.
Nakon 96.g. uključivanje vršilice, hedera i kipanje je električno, od 98.g. drugačiji je sistem sita i vjetra i prepoznatljivi su po radnim svjetlima na krovu kabine.

Ostale informacije ima ovdje http://www.konedata.net/df.htm
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hvala na pojasnjenju, vidim i sam da su svako malo neke promjene. Ovo da su kraci do 94.g. nisam znao. Drukciju kabinu od 98.g. sam skuzio al me zanima ovaj vjetar, jel nemaju oni od pocetka samo jedan onaj valjak sa propelerima ? Nemaju 2 ventilatora kao stari nego jedan koji ide cijelom sirinom kombajna ? Ili je nakon 98.g. jos nesta novije/drukcije ? Di si ti to sve saznao ? Mislim, jel ima neka knjiga ili bilo sta pa da procitam jer me zanima to iako ima dosta na ovom linku ali to su samo brojevi, zanimaju me i detalji ako to postoji negdje.

Tnx na linku.

Pozz
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Topliner ima jedan ventilator, koji je nakon 95.g. većeg promjera, a nakon 98.g. je izmjenjen cijeli sistem sita kakav se radi i danas na seriji 56. Od 98.g. nema više HC- nagibnih sita.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ta nagibna sita su im bila totalni promašaj, kolega ih je vario barem jednom godišnje, na kraju je prodao kombajn i kupio sličan samo bez tih sita. mislim da je onaj bio 4080, a ovaj 4075.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
daniel2356 kaže:
ta nagibna sita su im bila totalni promašaj, kolega ih je vario barem jednom godišnje, na kraju je prodao kombajn i kupio sličan samo bez tih sita. mislim da je onaj bio 4080, a ovaj 4075.
Moji imaju i jedan i drugi, nemam s tim problema, a da ne govorim koliko je to korisno na nagnutom terenu. Kad se kombajn nagne senzor pokazuje rasip, uključiš nagib sita, rasipa više nema.
Kolega je vario zato što ima luft ili zračnosti na hrvatskom ;) u ležajevima, pa puca zbog vibracija.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
možda, neznam točno, a vjerujem da nezna ni on. ma kod nas ti to i nije potrebno, mi nemamo uopče brdovitoga terena.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Meni isto to nikad nije puklo al se ljudi boje tih sita ko ludi a bez razloga, 2 godine kod mene rade bez ijednog problema. Isto kako 90% njih nece kupit Turbo Separator u kombajnu jer "lomi zrno", netko im je napricao i ko gluhe svinje vjeruju...a TS se i danas ugradjuje u vecinu Deutz-Fahr kombajna...
 
B

Bobo

Guest
Cuo sam i ja slicne price...

Zasto bi TS lomio zrno? Treba i njega prestelavati ovisno o kulturi, a problem je procitati upute koje su dosle uz kombajn... Lakse reci da to ne valja i prodati kombajn.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Pa ja znam da ne lomi ali nitko nece kupit kombajn sa TSom jer im je neki neuki majstor reko da to lomi zrno, kao da ne postoji stelovanje korpe, pogotovo u kukuruzu je mit da je lom . Samo sto si oni ne mogu predocit kako kombajn uopce izgleda iznutra i da je kukuruz ovrsen na prvom bubnju a samo ostaci idu na drugi bubanj...al eto, to su te glupe mitske price...
 
B

Bobo

Guest
Tako je...

Ti kombajni u kukuruzu "nist ne valjaju"...

Ne kuzim se nesto u kombajne sa separatorima, al logicno je zakljuciti da se poveca zazor izmedju njega i njegove "korpe" (ne znam kak se to sluzbeno zove), treba se usporiti i "problem" rijesen...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
MAjos smjesnije je sto TS samo razbacuje ostatke po slamotresima i ako je nesta ostalo to skine a sve se vrsi na prvoj korpi, kao i kod obicnog kombajna, TS sluzi samo da ubrza masu kroz kombajn...ali ne vrijedi to objasnjavat zatucanim budalama, bio je i kod mene neki lik i skoro se hoce svadjat da TS ne valja, katastrofa kakvih budala ima, dodje kod mene u dvoriste i onda krene meni tumacit kako to ne moze valjat i da to MORA lomit zrno jer je njemu to neko reko a ja radim 2 godine i nista ne lomi...ma uzas :lol:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
I kod nas tu majstori pricaju da HTS ne valja i ne moze vrsiti kukuruz..:(rofl):
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod mene u selu nema niti jedan HTS jer su nam majstori napricali da ne valjaju ali po ovome sto ovdje citam to su kombajni ok..:(clap):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I kod mene price kruze kako HTS nisu dobri za kukuruze a te price sire uglavnom ljudi koji nemaju HTS_a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh