• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razlika motora...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo nije išlo Puknutog,njega poznam. Tko se našao uvrijeđenim ovim mojim postom nek me tuži Muhaničaru... ili tko je već tu zadužen za dijeliti šibe
muhaničar nije mjerodavan , on isto gugla ..ali slike :icon_thumright:

Traktor ima motor 2.0l i 55ks, a auto isto 2.0l i 160ks!
Jel može ko objasniti? :mur: :mur: :mur:
Ja bi tebe pokušao navesti na odgovor jer je jedino to šansa da shvatiš materiju .

Snaga iz motora nejde iz one osnovne tj. osnovnoškolske definicije kako je snaga izvršen rad u jedinici vremena .
Nego snaga = moment x kutna brzina .
E a ti sad udri po guglu jer ja moram na sranje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Bitno je i vidjeti kak su krivulje sange i momenta raspoređeni jedno u odnosu na drugo. Još nekaj, baš me zanima koliko dugo bi se motor(2L/160ks) vrtio da mora davati nazivnu snagu?

@puknuti.
Znao sam da mi netko fali zadnjih mjesec dana:(nod):
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Hvala na odg... Prosvjetlili ste me! :D
Baš ću prikopčat auto i traktor pa da vidim ko koga bude povukao! :D
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Traktor se vrti do 2000 okretaja, a auto 6000, i eto nam razlike.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
A dobro skužio sam to s prijenosom! Moj traktor vrti do 3000 okr/min,
a auto 6 800 okr/min! Kaj bi to značilo da pri 3k okretaja postiže maks... snagu??
:icon_axe: :icon_axe: :icon_axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh