• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

...recepture za superkoncentrat

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...molim nekoliko provjerenih receptura za superkoncentrat za tov pilića. Hvala!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pitat cu ja na faksu profaca. (ali prije ozujka nista ne obecajem)
Samo javite mi se na pp ili cu ja zaboraviti inace :mrgreen:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
kupis Sano protamino fino ili protamino avanti i imas recept kolko dodajes kukuruze,pšenice,soje ,ovisno o koncentratu i miješaj!
 
K

Kokosar

Guest
53kg prekrupe, 20kg soje, 10kg sunokretove sacme, 5kg panto-e, 8kg stocne krede...+premiks sve to izmjesam i dajem 120g po koki uz odgovarajucu svjetlost i temperaturu svega se pridrzavam po pravilniku ali poslednjih nekoliko dana nosivost je 40%.............hvala..sta da radim?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kokosar kaže:
53kg prekrupe, 20kg soje, 10kg sunokretove sacme, 5kg panto-e, 8kg stocne krede...+premiks sve to izmjesam i dajem 120g po koki uz odgovarajucu svjetlost i temperaturu svega se pridrzavam po pravilniku ali poslednjih nekoliko dana nosivost je 40%.............hvala..sta da radim?
od čega se sastoji prekrupa i sta je panto -e ( šta ima u tome energija proteini fosfor kalcij itd %)
ovako od oka u hrani ti fali "energije " ?
teško je reč napamet !
 
K

Kokosar

Guest
Prekrupa je samljeveni kuruz, tao se to kod nas kaze.........

Panto je specijalni dodatak koji se dodaje u hranu radi bolje nosivosti, prozivodjac SANO.....

Sta da dodajem da im pospjesujem energiju?

Hvala...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
I još nešto ja sam ćitao po raznim literaturama i forumima u kojima se navodi da ide do 5% stočne krede u ishranu,tako da je vaših 8% previše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh