• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remenica za strižnu kosu

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
Pomoč sa veličinom remenice za strižnu kosu.Kad spojim na ovu gore 85/13/10 od mjenjača kosa se presporo kreće i mulja travu.E sad da li je problem u njoj ili u onoj remenici na motoru koja očito nije original,da li nju treba povečat da dobijem veći broj okretaja na mjenjaču.Ako ima koji znalac da ne kupujem bez veze...trava me prerasla a kosa stoji u garaži.To je mio f42 ali je gore kinez 6,5 hp.
 

Prilozi

  • IMAG1789.jpg
    IMAG1789.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 17
  • IMAG1786.jpg
    IMAG1786.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 17
  • moto.jpg.jpg
    moto.jpg.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 17

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Probati ću pomoč. Nisam se susretao sa G42, znam iz priča na forumu ona bi trebala imati kao ručicu ili neki prekidač za prebacivanje sa sporih brzina na brze brzine i obratno.
Dali ti se motokultivator kreće sporo kad kosa mulja travu?
 

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
Nema brze i spore,samo 3 naprijed i rikverc,za strižnu kosu okrenem ručke i mjenjač,znači kosi u rikvercu.Sve funkcionira ali vidim da je sam hod kose prespor.
 

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
Jel problem u ovoj remenici ili bi stavljanjem veče na izlaz motora dobio više okretaja ?
 

Prilozi

  • IMG-20210513-WA0000.jpeg
    IMG-20210513-WA0000.jpeg
    39.9 KB · Pregleda: 14

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ako stavljaš veću na izlaz motora ubrzao si getribu i opet će ti kosa muljat , trebaš stavit veću pto remenicu ( usput kolikog je ova promjera) ili manju na kosi da ubrzaš samu kosu , Govorim o ove dvije remenice koje se vide na slici ,gornja je Pto ili ti ga kardanska . Bune me ove tvoje dimenzije 85/10/13 , ako je 85 promjer na što se odnose ove ostale dimenzije ? Postoje još promjeri tih kardanskih 100 ,130 i150 al pazi kad naručuješ od nekog , izmjeri svoju na kronerima da ti ne uvale za seriju 4xx koja je manja na kronerima .
 

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
E to me zanimalo,znači moram nabavit drugu kardansku remenicu,ova moja je standardna,85 promjer,širina remena 13,dubina 10.Koliko bi trebao bit promjer te druge jer ako stavim puno veću neče ni to valjat.I da li ču morat onda mijenjati i remen ?
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
E sad budi pametan , sto posto nisam siguran jer očito da getriba i kosa nisu usklađene , kad bi imao od nekog da posudiš 100 mm pa da probaš to bi bilo idealno . A sad nasumice kupovat i isprobavat nije prihvatljivo jer ti nitko neće uzet natrag , remenice su po cca 200 kn pa na više plus poštarina (pazi na mjeru kronera ) . Možda se ipak neko javi da ima identični model pa te uputi .
 

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
Mislim da na nju odgovara sve sa serija 600,620,630,700 pa ako neko ima takvu kosu da kaže promjer remenice.Ako ne uzet ču 100 mm našao sam na njuškalu za 180 kuna.Hvala puno na savjetima sad bar znam otprilike kaj tražim.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Mislim da ovdje imaš klasičan problem kad se napravi zamjena motora,
a ne uskladi se broj okretaja sa getribom.
Prolistaj si malo po forumu, mislim da ima tekstova o tome.
Nije problem staviti drugi motor, ali zezancija je to usklađivanje broja okretaja,
pa ćeš često vidjeti po oglasnicima da se takvi kultivatori prodaju.
Dakle, trebalo bi se pozabaviti s time koliko je originalni motor imao okretaja,
pa korigirati remenice da budeš barem blizu toga.
Zavisi i od toga koje priključke koristiš primarno, pa može biti da ti je s novim motorom
čak i bolje, a može biti da neke uopće nećeš moći koristiti.
Što se tiče strižne kose, s njom je problem bio i kad si imao originalno,
a kamoli kad sklepaš nešto od više modela pa očekuješ da će dobro raditi.
Remenica koju imaš na PTO vratilu sa slike čini mi se originalna, jer sam ja takvu
dobio skupa sa kosom kad sam ju kupio.
Ne vidim dobro sa slika, ali čini mi se da ova strižna kosa nije bila namijenjena
za model F42, nego za manje serije - 200 i 300.
Samim time može biti da i prijenos na kosi nije predviđen za tvoju F42.
Treba se s time pozabaviti, sve se to može pripasati i prilagoditi,
problem je samo da li se to isplati ako treba mijenjati više prijenosnih omjera.
Možda je onda isplativije nabaviti originalnu kosu jer se može
sada pronaći i za stvarno minimalne troškove.
 

gogo2112

Novi član
Tu od
12 Velj 2021
Poruka
10
Dao si mi za mislit ali sad je kak je tak je,mislim da mi fali mali broj okretaja da kosa radi normalno,imam iskustva sa traktorskim kosama ali ne i sa ovim igračkama,nisam neki zahtjevni korisnik treba mi za nekih 2000 kvadrata par puta godišnje.Za sad cu probat najjeftiniji način,stavit veču remenicu pa uz malo sreče možda i pogodim.Ako bi išao na drugu kosu onda definitivno rotaciona jer mi trava ne treba.Hvala na savjetu.😉
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Nakon što se pozabaviš s time naići ćeš na odluku što dalje, kao i svi mi koji smo imali takve probleme.

Mislim da su i oni sami kad su konstruirali taj kultivator i priključke kužili da će neke stvari biti problem.
Ali kao i sve ostalo u životu - ne postoji idealno i uvjek je na kraju sve stvar kompromisa.
Naročito se to vidi kod uređaja koji trebaju biti multifunkcionalni,
jer onda dođeš u situaciju da trebaš pomiriti neke stvari koje zahtjevaju drastično različite uvjete.
Normalno da se to može riješiti, ali kvalitetno rješenje košta,
ako pretjeraš sa kvalitetom mora ti i cijena proizvoda biti veća - ali onda gubiš na količini kupaca.
I tu onda započne priča o kompromisu.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Našao ovu sliku F42, remenica je veća od one na prethodnim postovima, motor nije problem jer i ovaj ima pogon sa radilice.
kosilica-travu-honda-f42-slika-82705215.jpg
 
Na vrh