• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Renault 75-14 TS

Plemenski

Novi član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
5
Bok ekipa !!

Treba mi Vašu pomoć, kupio sam rabljeni traktor Renault 75-14 godina proizvodnje 1983, zanima me dal je netko od vas imao problema s hidraulikom na njemu, stalno spušta ne želi držat priključke u zraku diže bez problema i muke ali ih ne drži u zraku pomagajte ako znate.
 

kolekc

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
4
treba zamjeniti semering na hidrauliki-mora se skinuti poklopac hidraulike ispod kabine,malo više posla zbog jednog semeringa,ja imam 75-14-rs,75 konja-85 g.mjenjač sa desne strane,prijatelj je nedavno kupio 83 g.inaće su ugrađivane 3vrste mot.-mvm,perkins i john dere,mwm-zakon-23-25 tis.rh,potrošnja ko petrolejka!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Samo da kažem, jedan moj susjed je imal problema sa hidraulikom i veli stalno mu spušta, ja sam došel do njega da vidim u čemu je problem, ali je on več raskopal pol getribe i nije našel problem, a ja sam njemu pokazal da mu ručka u kabini sa kojom se diže hidraulika nije čvrsto zašarafljena i onda je skužil da je bezveze raskopal pol traktora tak da treba sve provjeriti!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
moj kolega ima tog renoa sa mwm motorom i jedan vrsni mehanicar mu je trebao promijeniti semering e sad neznam tocno gdje ali nije trebalo biti nista komplicirano i frajer je sa sarafcigerom nekaj probusil i pol traktora je trebalo raskopati e ja sam mislil da bude poludel inace je jako zadovoljan vuce rolobalirku rotobrane 2,5m ,neznam jel mi budete vjerovali plug lemken 3 brazde okretac i jos mnogo toga
 

Plemenski

Novi član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
5
E decki moji da je barem samo hidraulika problem... Kupio sam "mačka u vreći" sve je bilo dobro dok mehaničar nije otvorio stražnji poklopac, prijašnji vlasnik ga je složio samo za prodaju. Iz stražnjeg diferencijala izvađeno je za šaku kuglica, valjčići i iglica, sreca u nesreci da su zupčanici cjeli i da nije zašrotal...sad je kompletno rastavljen (straznji diferencijal od getribe, getriba od zvona i zvono od masine) i cekam da mi kažu kolko će koštat popravak sta se slomilo i dal ću ga vozit u željezo il radit...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jednom sam i ja tako prosao,znam kak je... dal je traktor kupljen kod svercera ili kod gazde?
 

Plemenski

Novi član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
5
Hhh nadam se da ima, ekipa iz Eko Tere kazu da ce mi do ove subote dat predracun pa cemo vidjet sta dalje
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Cekaj a kaj tocno treba izmijeniti ,sam lagere ili ima i dijelova?
 

Plemenski

Novi član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
5
nadam se da samo lagere, zupcanici su svi cijeli, jer getriba se nije polomila ja sam se dopeljal s njim kod mehaničara, i kad je otvril otraga da ide rihtat hidrauliku onda me zval i rekal da ima puno spene u ulju i pokazl valjčiće i iglice i kuglice i svasta da će morat otvarat getribui diferencijal a kad je otvoril onda nije nigdi mogo doć do kataloga s djelovima, tak da ti ni sam neznam kaj se polomilo ili nije, zupčanici su svi čitavi, nalozili smo diferencijal i getribu i otpelj u nedelišće na servis, da vide momci kaj sve treba i daju mi ponudu
 

kolekc

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
4
treba zamjeniti semering na hidrauliki-mora se skinuti poklopac hidraulike ispod kabine,malo više posla zbog jednog semeringa,ja imam 75-14-rs,75 konja-85 g.mjenjač sa desne strane,prijatelj je nedavno kupio 83 g.inaće su ugrađivane 3vrste mot.-mvm,perkins i john dere,mwm-zakon-23-25 tis.rh,potrošnja ko petrolejka!

sve je dobro dok sve radi,a kad stane,problemi:
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ekipa, molim pomoč. ne radi mi pokazivač goriva na 75-14. gdje mu je plovak? kako to riješiti?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Gospodo dobro jutro. Molim ekipu koja ima, imala je ili zna sve o Reno traktore da mi pojasni način korištenja ručica hidraulika, posebno ovu veliku sa podjelom od 1 do 10. Dodatno na dnu kabine imam nekakvu sajlicu za koju isto neznam ćemu služi a ide nekud na hidrauliku.
 

Prilozi

  • IMG_20191224_062654.jpg
    IMG_20191224_062654.jpg
    130.7 KB · Pregleda: 17

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa ta prva velika ručica je za dizanje i spuštanje hidraulika a ona druga fina regulacija
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Pa ke zbilja niko nije slagal kuplung na renolu? Raskopali smo, sve novo, a ne odvaja.
 

AmMi

Novi član
Tu od
12 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav, Dali netko zna kako se pali grijanje u kabini renault 75.14 RS
 

Najnoviji postovi

Na vrh