• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija/DEUTZ 4006

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ovome traktoru grijeh je ne otvoriti mu konačno temu,jer se naradil puno te jos radi i dalje.......već ga ima treća generacija(to sam ja) u obitelji i svi nas znaju po njemu,on je ponos.

godine 2006/07. bilo je sređivanje deutza 75.g. , preko 10.000rs,stanje katastrofa.
trebalo je sredit limariju,el.instalaciju,motor(polugenerlka) i ostale sitnice
***slike nisu bas neke*** osim zadnje

početno stanje


neki djelovi


hauba je najjača






ovako to izgleda jos dan danas
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
A što reći nego odlično 8)

Vidim da ima stari tip blatobrana, a stavljen je krov od novijeg tipa, pretpostavljam da je zato učvršćen i naprijed ;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakvog je u mene stric kupio (Torpedo)1972 g. novog u u Rijeci, mislim da su bili svi orginal Deutz djelovi. Što je taj traktor proživio to je za ne povjerovati. Bio je izvrćan 5 puta za koje ja znam sigurno. Nitko ga nije nikad mazio ni pazio, uvijek mu je bio gas do daske. Od čitavog traktora motor mu je bio najbolja stvar. Imo je problema s mjenjačem. Malo prelagan. Prodan je prije 5 godina, sadašnji vlasnik mu je napravio generalku te je sad s traktorom jako zadovoljan.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ti mali Deutzi nisu imali nosače samih blatobrana ,pa sam obavezno moral pričvrsnuti s ovim naprijed cijevima jer bi s vremenom popucali blatobrani

na tome traktoru nikad nije diran hidraulik ,jos je sve gore orginal (Bosch) i bez problema diže,nosi i radi sa svim priključcima,pa zatim na cijeloj transmisiji nikad nista ne popravljano ni mijenjano osim kad sam ja mjenjao semering na radilici i odmah sam zamjenio potisni ležaj(ono reda radi kad je na pola)
motor.........jednostavno savršen ,,,,,napravljena polugeneralka (karike,leteći,glave reparirane,sjedišta,ventili,dizne...)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Pozz.. Pohvale gazdi na trakotru. Ima mi kum takvog, mislim da je njegom 1976 god. Kako kažeš prošao je sve i svašta, i nikakvih problema. Prošle godine je napravljena komplet generalka, iako po meni još nepotrebno, ali čovjek je imao novce i htio je to napravit. A prije mjesec dana je skinut i zadnji lim sa traktora te je pofarban u tvorničku boju, naravno kod majstora. I električar je napravio komplet nove instalacije.

Da se vratim na problem... Vidim da si pisao, da si mijenjao semering na radilici. Kad sam na svom TD 45 mijenjao set kvačila, vidio sam da lagano masti, ali bila je subota popodne, trebao mi je traktor, zvao sam u našem kraju sve trgovine, trebalo je 5 dana da semering dođe, pa sam složio traktor kakav je i bio, samo sam kvačilo promjenio. Zanima me, ako mijenjam semering na radilici, dali ga mogu promjenit izvana, tj. tako da rastavim traktor na pola, i izvadim korpu sa kvačilom i zamašnjakom, ili se mora skidat radilica ?

Hvala!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
tako redom kako si opisao i jos skineš aluminijski poklopac na kojem je semering
(radilica nema veze sa zamjenom )

čudno mi je kaj nisi mogao nabavit semering može se kupiti posebno ili u kompletnoj garnituri brtvi
 

Najnoviji postovi

Na vrh