• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Restauracija motorne pile Solo 60135 (635)

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Evo da vam pokažem kako je prolazila restauracija moje oldtimer motorne pile!

Ovako je bilo prije,uglavnom pila je dugo stajala i nije bila u funkciji!


dsc03313p.jpg


dsc03314n.jpg


dsc03315z.jpg


dsc03316e.jpg


dsc03317l.jpg


dsc03318o.jpg


dsc03319n.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Ovako je to bilo nakon što je pila rastavljena,uglavnom nakon toga dijelovi su ispjeskareni!

dsc03707g.jpg

dsc03708q.jpg

dsc03709i.jpg

dsc03710c.jpg

dsc03711qc.jpg

dsc03712o.jpg

dsc03713g.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Nakon lakiranja sljedilo je sastavljanje,uglavnom promjenio sam nove glavne ležajeve na radilici,semeringe i brtve na spojevima!

dsc03747dk.jpg

dsc03748x.jpg

dsc03749d.jpg

dsc03750q.jpg

dsc03751.jpg

dsc03752i.jpg
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Nakon sklapanja doljnjeg dijela,krenulo se na gornji dio,promjenjene su karike,novi kondezator,novi set membrana za rasplinjač,ugrađen kuplung i lančanik za lanac,podešen kut paljenja,usput promjenio kabel i lulicu za sviječicu! Nakon toga ugrađen auspuh,i ventilator za hlađenje i promjenjeno crijeva i filter za dovod goriva u spremniku!


dsc03753d.jpg

dsc03754cf.jpg

dsc03755.jpg

dsc03756h.jpg

dsc03757y.jpg

dsc03758m.jpg

dsc03759w.jpg

dsc03760cr.jpg

dsc03762.jpg

dsc03763nu.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam dali je pila gotova do kraja,,,ali ovo šta si stavio gore od slika,,,,to je nešto šta se kaže,kad čovijek radi s guštom i kad voli stroj,:supris::supris::shock:,,ovo da se razumijemo ne može napravit svako,,,svaka čast pojedincima,,u koje se ubrajate i vi naravno........moj respect,,,:prayer::prayer::prayer:i primjer mnogima,,koji ne zaslužuju niti da im daš staro željezo u ruke...............:madmana:

Volio bi da malo opišeš model,,dali je kod vas od prvog dana,,i koliko je imate,,,...????

:supz::supz:

Malo sam poranija s postom prije,,,,,,,,,siguram sam da je kompresija ko grom,,,samo da legnu karike,,,,,vidi se i klip nema nikakvih oštečenja a tako ni cilindar...
Jeli puno radila prije......???????
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Uglavnom pila je kod mene nekih godinu dana, kupio sam ju za neku siću na ebay-u (Njemačka),interesirala me ta pila još od mlađih dana kad je i moj stari imao takvu pilu prije nego je završila pod panjem nažalost,pa sam reko sebi kat tad ču je imati opet,i evo ja sam je uspio nabavit i uredit za sebe!

Evo i link o podacima pile!

http://www.acresinternet.com/cscc.n...3ec9f17d9d13a01f88256b5e0017c44d?OpenDocument

Svaka čast,,,,ljepo složeno i pedantno......
reci koliko dođe poštarina na tom e-bayu i kako se plača,,,je bilo nekih zejbancija,,,,imaš link od njih,,jer meni baca više njih.....?????????
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Svaka čast,,,,ljepo složeno i pedantno......
reci koliko dođe poštarina na tom e-bayu i kako se plača,,,je bilo nekih zejbancija,,,,imaš link od njih,,jer meni baca više njih.....?????????

To mi je buraz kupio jer on ima račun na ebay-u ,kaj se tiče poštarine i carine koštala me duplo više nego vrijednost motorne pile,tak da se i ne isplati uvesti u HR,ali ja sam je htio pa sam i platio! :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
svaka čast, profesionalno napravljen posao:prayer:, ja bi volio imati presveto trojstvo među pilama dolmar cx super, solo rex i stihl contru:supz:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
je sjećam se al nisam povezao:mad:. ma svaka čast, poslije tih pila ništa više nije bilo kao prije:finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Samo jedno pitanje: smije li karter iznutra biti pofarban? Neće li benzin i toplina dići boju pa da ti zariba motor?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ZJ dobro si to primjetio, svaka čast. sad si postavljam pitanje kakve lakove koristi tvornica:scratch?....plastificiranje možda...
 
Na vrh