• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezervar za los ulje

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Situacija je takva da imam metalni rezervar od 3000l koji bi htio iskoristit za vodu za zaljevanje vrta (maline, jagode, rajcica, a i ostalo za vlastite potrebe). problem je kako bi se rezervar ponasao sa vodom unutra, cime bi se mogao iznutra zastitit? Rezervar sam ispalio, znzci bilo je oko 2 do 3cm smeca is loze.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kad si ga prerezal trebal si ga zapalit,da izgori sva masnoča,oprat i premazat temeljnom bojom.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Nisam ga prerezal, zapalil sam dole na izlazu, a gore sam samo otvoril rupe da ne eksplodira, budem ga otvoril gore, a poslje ga necu varit, nema potrebe, i da mogu vidit situaciju unutra, stanje vode i farbe, sutra cu ga prerezat, i ispalit ako je jos kaj ostalo, a budem i sve poslikal.
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam bil prerezal po pola,polil benzinom i zapalil,minivašom opral,i još obrisal krpom i benzinom,i kad se benzin isparil temeljnom pofarbal.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
img051z.jpg

By borisdeh at 2012-03-24
ovakvo je bilo stanje kad sam izrezo otvor gore, još je bilo nesto ulja i smeča, a onda sam to zapalio
img052d.jpg

By borisdeh at 2012-03-24
a danas ili sutra(kad uhvatim vremena čiščenje iznutra i farbanje (bit če kiše u nedljelju i drugi tjedan pa šteta ne iskoristit vodu) vidit cu budel se dalo očistit bez brušenja i četkanja
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to samo da opereš za vodu bude dobro,ja sam svoj farbal i čistil samo radi toga kaj mi je smjesa za svinje išla unutra.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
img067s.jpg

By borisdeh at 2012-04-01
evo danas pofarbano, prije sam oprao minivašem i dobro izbrisao krpom. Nadam se da neče farba otpast u vodi, farbu sam dobil u selu od jednog čovjeka koji izrađuje cjpače i ima radionu. rok je isteko farbi, piše emajl farba od heliosa i stavlja se 1 petina utvrđivača.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
img069n.jpg

By borisdeh at 2012-04-02
evo i glavnog alata za skidanje farbe i hrđe.
img071fz.jpg

By borisdeh at 2012-04-02
i evo očiščeno i farbanje špricom izvana
img075xz.jpg

By borisdeh at 2012-04-03
img074p.jpg

By borisdeh at 2012-04-03
i evo ga postavljenog, a i krovič sam napravil i neke stare cjevi spojil da ide voda unutra, još samo složit crijeva za navodnjavanje i molit za kišu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kak je krenulo morat češ dugo moliti ili na drugi način puniti taj spremnik...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
izgleda da ove godine ni žljeb neće pomoći jer ni na krovu neće biti vode, i kakvu to šajbu imaš na fleksu
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
to je čelična četka, sajla s debelim žicama, jako tvrda, zaprešana između dvije šajbe, made in germany, stara farba i hrđa samo odu u prah, fleks je novi, ovo mu je bilo krštenje, 3 sata sam čistil, nije se ni zagrijal
 
Posljednje uređivanje:

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Evo danas popodne pljusak, oko 100 litara u rezervaru, a sad pocela kisa, nek samo traje, a 4 km dalje padala tuca velicine ljesnjaka 2 cm na debeko
 
Na vrh