• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Nisam imao takav slucaj..ako dajes to sto pises onda stvarno neznam sta bi bio razlog..probaj im dat vitamine..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod mene se pojavljivalo ponekad da sa neke ovce jedu vunu ali nije bilo masovno, u principu sa koje opada.
Naj cesce jagnjad jedu.
So sa mineralima su uvijek imale, premiks takodje konstantno i uvijek redovno vakcinisane. A jagnjad koncentrata po volji.
Znaci apsolutno zdarave i snadbjevene sa svim vitaminima i mineralima ali nesto im bude interesantno
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod nas je znalo tako da se dešava, pogotovo kada se ovca ojagnji sve napadnu na nju. Onda
je stari počeo da češće soli sijeno koje je polagano, svakih 15-20 dana i prestale su. I od tada uvijek tako radi i nema takvih slučajeva. Sol rastvori u vodi i poprsci po položenom sijenu, samo nemoj pretjerivati. I da napomenem da su imale sol sa mineralima, ali očito nije bilo dovoljno
 

ovcar

Novi član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
10
Hvala svima na pomoci, pokusacu u sto skorije vreme da odradim sve. Juce mi se jedna ovca ojagnjila, i ima dvojke. Jedno jagnje je odbila te moram da ga hranim na cuclu. Koliko dnevno je preporucljivo da jagnje popije kravljeg mlijeka?
 

max931

Novi član
Tu od
27 Lip 2007
Poruka
9
Ma ja sam drzo i zadajo jedno prihvati drugo nece ja hranim po pet puta kroz dan i najcesce do navecer 11 sati i onda do jutra vise ne i to mljecnom zamjenicom kodmene kosta 333 kn, 25 kg
 

mesar

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
5
bog ja san ovdje nov zanima me ako mi tko od vas moze reci
kako doci do ovih romanovki iz češke jer neznam bas puno o ovim ovcama
sada imam 10 kom al bi se sirio na vise sad neznam dosta se spominju te iz češke
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Imaju kolege sa foruma koji su uvozili, oni imaju te Ceske linije.
Kod njih se mogu nabaviti grla za rasploda, koja su potomci tih uvoznih ovaca i ovnova
 

ovcar

Novi član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
10
Prijatelji...pre izvesnog vremena sam se zalio kako mi ovce jedu vunu jedna drugoj. Pa sam opet hteo da Vas izvestim o mom slucaju, ne bi li kome koristilo moje iskustvo.
Kolege sa ovog foruma su mi dosta pomogle i dale saveta te im se zahvaljujem.
Primenio sam injekcije pandex-invermektin, 2 puta u razmaku od dve nedelje. Takodje sam kupio premix te im mesao sa prekrupom, dao sam im injekcije AD3 vitamina, kupio sam im lizalicu i par puta sam ih pustio na improvizovanu pasu na pola sata....
Ne znam sta je od tog doprinelo, ali su ovce posle 2-3 nedelje prestale da se jedu za vunu. Veterinar mi je rekao da im se posle svega izbalansirao nivo minerala u organizmu i da on sumnja da je u pitanju bio disbalans elemenata u krvi ovaca.
 

ovcar

Novi član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
10
Ja znam da kod nas u Srbiji ima neki deda iz okoline Jagodine Ceski uvoz, mogu da vam nabavim broj telefona ako je moguce uvezti iz Srbije u Hrvatsku. Kada sam kupovao Romanovske zvao sam ga da se raspitam za cenu i on mi je rekao da on iskljucivo uzgaja Ceske linije i da njegove ovce dostizu tezinu i 70-80 kg, a ovnovi cak od 100-120 kg....
Jedan kolega mi je rekao da Cesi nisu mogli to da uspeju selekcijom nego iskljucivo hormonskim sredstvima koje su ubrizgavali u ovce, te su one vremenom postale vece.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sve je to pomoglo ovcama da nejedu vunu.
Ivermektin ih je precistio od parazita tako da ih je to prestalo oslabljivati, a ovi svi vitamini i minerali koje su dobile kroz inekcije, premikse, lizalicu i pasu su im pomogli da ojacaju imunitet i postignu balans vitamina i minerala.
To bi sve trebalo konstantno davati, da bi imali zdravo stado.
Uvijek treba imati na umu da je ovca naj osjetljivija domaca zivotinja i dok vidimo da sa njom nesto nije u redu cesto je vec kasno
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav moze li ko napisat kako hrani romanovske janjce neku recepturu..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja sam koristio premiks Patent Co za jagnjad i otprilike po njihovoj recepturi pravio mozda sam malo soju pojacavao i uvijek sam isao i sa suncokretom u smjesu i uvijek vise vrsta zitarica.
Dobro je u koncentrat ubaciti i mlijecne zamjenice.
To se meni pokazalo dobro
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav da cujem komentare za buduceg igraca
3d3f19faf101af7a1a78f8c9b5dfff71.jpg

d047d890e03b2c50a4e4066a20c53880.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

dedadanijel

Novi član
Tu od
11 Stu 2015
Poruka
11
halo Gegic.
daj molim te napiši jwl to kakva bolest što ovcama otpada vuna. mojima isto ali ne svima. kaj da se sekiram?
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ostale ovce mi nemaju problema sa odpadanjem vune..valjd joj nesto fali neki strucni odg nemam..ako se cesu moglo bi se radit o sugi..dali ih cjepis necim..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

dedadanijel

Novi član
Tu od
11 Stu 2015
Poruka
11
Ma ne. imao sam jednu koja se jako česala ali nije joj padala vuna. ooj sada kad ju uhvatim da je držim ostane mi vuna u ruci. dapače ne otpada baš lako ali sekiram se pomalo. da pitam veterinare. sad ću ih ionako oššati. možda kasnije nekaj cijepiti. neznam
 

Najnoviji postovi

Na vrh