• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ručna sadilica za grah

  • Temu pokrenuo Hrvoje Horvat
  • Datum prvog posta

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
moj kolega horvat pošto živim u blizini nemoj sadit trešnjovac on ti je prejeftin i u svakom centru ga ima ko dre....a po desetak kuna ,posadi slavonski zeneni proizvodnja ista a cijena puno bolja, plasman siguran

kolega, gdje bi se mogao kupiti zeleni slavonski grah? to je niski?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
pretpostavljam da se sita nečim pokrpaju tam di je odrezano da se pažulj ne nabija ispod?

I ako znate napamet koja gustoća se podesi?
meni je lanac na sijačici postavljen da je kuruza otprilike na 25cm

i još,jel ko tak sije i grašak?

niš se ne štopa, jedino tu i tamo strada sito, al to pazi onaj kojeg staviš na sadilicu...
a gustoću podešavaš težinom cipele na gasu...:(giggle):
ovisno o grahu, posije se oko 80 - max 100 kila na ral...ovom sijačicom...
tko bi radio pneumatskom potrošio bi ga manje, bio bi bolje raspoređen (na oko 4-5 cm jedan od drugog), ali to je za mene još svemirska tehnologija jer nemogu na dve-tri rali kolko sijem otplatit investiciju od 25 tisuća kuna za sijačicu...
ovak delam već 10 let i dobro je...makar me ove godine malko mori cijena trešnjevca na hladnjači...
mislim da bum ipak još malo moral modificirati ovu svoju sijačicu...pol vure prije sjetve :biggrin:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
kolega, gdje bi se mogao kupiti zeleni slavonski grah? to je niski?

Mislim da je trešnjevac rodniji grah nego slavonac,al s obzirom da ga ima svuda problem je prodati ga.Slavonac je puno traženija roba i ima veću cijenu nego konkurencija.Može se nabaviti u Srbiji pod nazivom Sremac......sada je malo nezgodno vrijeme za kupovanje graha,lani je bila loša godina za grah,svako je prodo što je mislio,a ostalo ostavio sebi za sijeme.Trebaš tražiti grah u 8 mjesecu-poslije žetve,tad je vrijeme da se obezbediš,i kad jednom uhvatiš sjeme siješ ga svake godine i to je to.....pozdrav
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti novi sad nije daleko tu ces sigurno naci. pitacu bas jednog preprodavca iz novog sada sad kad bude dolazio po srebrenjak luk da otkupljuje u selu , jeste bio los prinos ali trebalo bi uvek da bude
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ako ti novi sad nije daleko tu ces sigurno naci. pitacu bas jednog preprodavca iz novog sada sad kad bude dolazio po srebrenjak luk da otkupljuje u selu , jeste bio los prinos ali trebalo bi uvek da bude[/QUOT

Neki su ga kupovali u Šidu i nije bio skup prošle godine,ove neznam kakva je situacija.Nedavno je lanac trgovina Boso imao tog graha na policama trgovina.Slučajno sam vidio cijenu 35kn i proizvođač je bio EKO STOČAR.Ako kome znači to što sam napisao nek proba malo guglati,vjerovatno se može naći.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesenas je bilo na pijacama oko 2 eur 1kg u pakovanjima od 5kg. i sid je dobar sa pijacom ali novii sad je po meni najacu pijacu ima sto se tice povrca. kvantaska pijaca. bice ga sigurno jer malo je novaca pa slabo se i prodaje kod nas a i cena se nemenja godinama.
 
Na vrh