• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ručni alati

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A kaj se dogodi kad s toporicom (držalom sjekire) zvizne po komadu kojega je raskolil?
Mora da ta struja jako trese :(whew):
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kak svi na tim snimkama imaju ravna drva izgleda da kvrgava rastu samo pri meni
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
To mi se i čini idealno samo za mekša drva koja se lagano kalaju. Tu kalanje ide puno brže nego sa klasičnim cjepačem, a i manje je prigibanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja pak mislim da je teže jer treba onu kvrgu željeza podizati, sjekira ili bat su lakši, i drva pripasivati u onu košaru.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za takva glatka drva drvocep (kladica na kojoj se kala) mora imati visinu oko 60 cm i koristi se sjekira u jednoj ruki a s drugom rukom okrečeš komad koji kalaš. Provjereno ide najbrže. :icon_fU: :icon_axe:
A kaj bi s takvim alatom napravil u kvrgavom, žilavom, zaveriženom grabru kojega nisu uspjele raskoliti ni dvije čelične kajle? :icon_scratch: A dužina samo 33 cm i promjer 25 do 30 cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh