• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rucni vlagomjer ?

T

tanjdragovic6

Guest
..mislim da je precizost u pitanju..nije nešto pretjerano skup..4000 s pdv-om..ali ga nebrem nigde najti..iko ih nema na zalihi..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
katastrofa, vlaga zrna iz prikolice na susjedovom vlagomjeru 21,4 a na silosu 25,5. Ko tu koga jel?
 
K

kemicar

Guest
Svaki mjerni instrument se mora kalibrirati. Odstupanja su moguća i preporuka da ga probaš sam kalibrirati ili kontaktiraš onoga tko ti je prodao. Kao što bi ti trebao kalibrirati trebaju ga i oni u silosu. Rijetko kad dolazi do takvog odstupanja kad su oba umjerena i kalibrirana. Nadalje postoje i klase instrumenata (neki ne razlkuju 21 i 25 % vlage, neki su precizni,...). Podudaranje u 2 rezultata kod nekalibriranih instrumenata se može dogoditi (slučajnost). Ja ne vjerujem ni jednom rezultatu dok ne vidim da je instrument umjeren. To preporučan svakom tj nek traži potvrdu od onih u silosu da su umjerili uređaj.
 
T

tanjdragovic6

Guest
a koji to vlagomjer imaš?..ručni,ili?koja firma
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
umjeravanje

Svaki mjerni instrument se mora kalibrirati. Odstupanja su moguća i preporuka da ga probaš sam kalibrirati ili kontaktiraš onoga tko ti je prodao. Kao što bi ti trebao kalibrirati trebaju ga i oni u silosu. Rijetko kad dolazi do takvog odstupanja kad su oba umjerena i kalibrirana. Nadalje postoje i klase instrumenata (neki ne razlkuju 21 i 25 % vlage, neki su precizni,...). Podudaranje u 2 rezultata kod nekalibriranih instrumenata se može dogoditi (slučajnost). Ja ne vjerujem ni jednom rezultatu dok ne vidim da je instrument umjeren. To preporučan svakom tj nek traži potvrdu od onih u silosu da su umjerili uređaj.
neznam za ostale ali dickey john možeš kalibrirati sam na osnovu nekog umjerenog mjerača. npr. odneseš zrno u silos(čiji vlagomjer mora biti kalibriran) i na osnovu te vlage podesiš svoj vlagomjer da ti pokazuje za isti uzorak isti rezultat(ali svako mjerenje daje mala ostupanja, npr. prvo 21,2 drugo, 21,6, ili obrnuto), kod pšenice nema velikih ostupanja kao kod kukuruza jer svaki klip nije isto sazreo zato se dogodi da je razlika u mjerenju na njivi i u silosu.jer se uzorak uzima na drugom mjestu(prikolici)(ali isti uzorak mora dati isti rezultat)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
gac 2100

..mislim da je precizost u pitanju..nije nešto pretjerano skup..4000 s pdv-om..ali ga nebrem nigde najti..iko ih nema na zalihi..
za koji vlagomjer misliš gac2100 nema ispod 2000 usd, a mini gac bi možda bio 4000 kn.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
to je licitacija i več nakon nekolika dana je bio na 250 dolara a ko zna do kud će još iči a tu još idu i ostali popratni sadržaji a takav novi kod nas košta 5000kn s pdv-m.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Valjda vidiš da sam napisao aukcija a prodat je za 302 dolara i max 50 dolara da ga je netko od nas iz hr kupio( ja ga pitao koliko je shipping za hr) i došao bi 352 dolara, na što bi platio pdv, i uređaj bi došao manje od 3000 kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jel ima di za kupit dickey u Hr. osim u agrionici. Oni nit ga imaju nit su zainteresirani za prodaju. Kazu tek na jesen ako se naruci. Pitam za drugog nekog
Mi imamo ovakav
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Nigdje osim kod njih http://www.dickey-john.eu/content/category/5/16/231/lang,en/
oni su i za Bosnu, ali ako su te otpilili s takvim odgovorom javi se mailiom ovima u francusku koji su glavni za Evropu, začas ćeš dobit poziv iz Požege s veoma ugodnim glasom. Mene su isto ko i tebe ali ja sam pitao za HR jezik jer mi je uređaj kupljen u USA, rekli mi cifru preko 100 eura, ali sam se žalio i uskoro dobio odgovor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
da. i uputstvo na HR.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Koji bi vlagomjer preporucili?
Gledam u ferencaku kramp, wile 55 ili 65?
Nesta bi od ta 3 uzeo
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Wile 55, ja uzeo ove godine i mogu samo pohvaliti, isproban u ječmu, pšenici i kukuruzu, gotovo identični rezultati kao u otkupnom dvoriptu gdje vrše uzorkovanje s Dicky John-om, sve ubutar granice od +-0.2%.

Koriste ga i predstavnici agrokuća na pokusima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh