• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Ruke hidraulike za Štore 504/502/404/402

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Poštovani,

Kupujem ruke hidraulike za dotični traktor, obzirom da je otac slomil lijevu. pukla je kod rupe gdje je vijak koji drži ruku i diže preko poluge gore -dolje.

To ići "švasat" mislim da nema smisla.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Da se to sanirat plus stavit ojačanje od ispod.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mane, imam osjećaj da bum to strgal ako budem zavaril jer u oranju to ide kak feder sim-tam.... nisu to ruke ko na ursusu 335 ->2 ili više cm pločevina, ovo je ko nekakva lisnata opruga...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
To tak mora raditi, inače buš spukal šarafe iz reduktora.
Manje zateži španere, pa nebu savijanja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Mane, imam osjećaj da bum to strgal ako budem zavaril jer u oranju to ide kak feder sim-tam.... nisu to ruke ko na ursusu 335 ->2 ili više cm pločevina, ovo je ko nekakva lisnata opruga...
Sad je nema dugo nekome tu na forumu pukla ruka na nekom većem traktoru i mislim da je vareno i ojačano, ne mogu se sjetit kome.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Adonis Basser, na čini mi se, Same Antares/Silver...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To tak mora raditi, inače buš spukal šarafe iz reduktora.
Manje zateži španere, pa nebu savijanja.

Nisi me shvatil. Ja inaće nikad ne zatežem španere i ima frajluft uvijek malo. Ovo feder savijanje vidim kad vozim podignuti priključak pa me zanjiše, onda ovo lijepo kak na onoj lisnatoj opruzi lijevo - desno. Oranje sam spomenul jer je najopakije za bočno savijanje i pucanje.

Kaj nitko nema ruke za prodati?

Pital po njuškalu ekipu koja prodaje dijelove rastavljenih štoreta, nitko nema i to je prvo što se proda. Pa zar je to tak slabo napravljeno? ZJ ti si rekal da neznaš nikog tko je to strgal?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Nije ti to problem zavariti. Napraviš X za šav i zavariš elektrodama EZ Krom 10.
S gornje strane postaviš komad nečega, mislim, fi14 i popuniš zavarom u duljini od nekih 100mm.
Ak hoćeš, s donje strane možeš postavi flah od nekih 30mm širine, jedno 500m duljine i zavariš i njega. Bar pri tebi ima sigurno boljeg materijala neg je v dućanu.
S tim budeš ukrutil središnji dio poluga, gdje su i njopterećenije, a ostale budu elastične na krajevima.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zj X za šav, to misliš obrusim na "špic" oba kraja pa u nekoliko navrata popunim varom obje strane?

Bum se bacil u potragu "elastina" za ukrute. problem mi je da je baš na rupi puklo, no postoji mogućnost zavariti i one bočne prihvatnike od poteznice koja vuče ruku prema gore. No moram poslikat da se razmemo... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Dobro si razmel.
Nikaj zato kaj je pukel kroz rupu. Zaštopaš rupu, pa se probuši nova, jer je o va sigurno i već poderana.

Možda se u Strojoprometu da kupiti flaha Č.1530 ili Č.4320.
Ja sam kupoval takav materijal 70x30, dok sam širil pluge.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
U razgovoru s majstorom, u vezi varenja krom elektrodom, kad smo varili automatske kuke na poluge na rusa, rekao je da je takav var pre krut i da je kromova elektroda jaka ali sklonija pucanju i zavario je s nekim drugima ali ne pamtim, vari se inverterom. Je li u pravu?
I je li kromova najbolji izbor za pojacavanje poluga?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Vjerojatno je zavarival lužnatim (bazičnim) elektrodama. To je svakako dobra elektroda za konstrukcijske uglične čelike. Za legirane čelike bojim se da takve elektrode nebi dobro držale.
Nemam toliko iskustva u zavarivanju, no zavarujem kromovim elektrodama tam gdje "nebi smjelo puknuti". Kromovim elektrodama zavarivana mi je kuka na traktoru, koja je od manganskog lima. Isto tak i lijevane pedale kočnica, jer su ostali zavari šprungirali.

Materijal kojim se havarije ponajviše ovisi o sastavu materijala kojeg se zavaruje, a to najčešće ne znamo.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
E bazicne, meni je s njima vario poluge. Znaci ni kromova ne puca

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Na vrh