• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadni materijal, sorte, podloge.

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
U Srbiji cena jednog loznog kalema je manja od 0,5 eura.
Blago vašim rasadničarima.

I onda naši prevaranti uvezu od vas i kažu da je domaća proizvodnja.
Ti dođeš kupiti sadnice oni imaju svaku sortu za koju upitaš.
I onda za koju godinu kuku jao.
Sadnice voćaka su u maloprodaji oko 3-4 eura.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Može Agroplanta i razmnožavanje preko reznica (šibama). Ja to radim ali je mukotrpno i učim se na svojim greškama ali ide. Više ih se ne primi ali nešto ostane. Jedino ako sam razumio Papčinu on to hoće ozbiljno raditi pa mu je to rizik dok sam ja amater. Ja sam lani stavio 70 stolnih sorti u pijesak (primilo se 40-ak) i 100 vinskih (primilo se isto 40-ak) što mi ne znači da će kada ih presadim biti koristi. Al eto, za moje potrebe podmlađivanja imam i viška.
 

Agroplanta

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
11
NEWHOLAND
Da za sada kalemimo isključivo ručno, ali nije isključeno da ćemo uskoro morati da pređemo na mašine. Razlog je nedostatak majstora - kalemara, koji umeju i koji hoće da rade. Taman posla kada bi sami sve kalemili. I jedan i drugi način kalemljenja imaju i dobre i loše strane.

tatkodvd
Mi ne radimo na način na koji Vi planirate. Možete pogledati na linku
https://www.youtube.com/watch?v=8-NbQgnUgfo
način proizvodnje kod nas. Da bi Vam bilo jasnije ono što je prikazano, prilog ima i titl, pa ako nije uključen, uključite ga i možete pročitati neka pojašnjenja.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Može Agroplanta i razmnožavanje preko reznica (šibama). Ja to radim ali je mukotrpno i učim se na svojim greškama ali ide. Više ih se ne primi ali nešto ostane. Jedino ako sam razumio Papčinu on to hoće ozbiljno raditi pa mu je to rizik dok sam ja amater. Ja sam lani stavio 70 stolnih sorti u pijesak (primilo se 40-ak) i 100 vinskih (primilo se isto 40-ak) što mi ne znači da će kada ih presadim biti koristi. Al eto, za moje potrebe podmlađivanja imam i viška.

hmm što se tice loze amater sam da, al gledajući kalemljenje to nije teško, imam dosta prakse, uglavnom sa voćkama, a po literaturi koliko sam vidio tehnika se ne razlikuje previše kod loze. Bitno je samo pažljivo raditi i ne biti brzoplet i trebalo bi sve uspjeti.. za sada mi je prioritet pripreme terena i podloge pa kad se ožili i preživi ovo pakleno ljeto ćemo planirati dalje. Za sad je pokusna faza :icon_e_geek:
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
ja bih ti osobno onda kao amateru (kao što sam i sam) preporučio da pogledaš na youtube-u, za nas tamo ima krasnog materijala kako se ljudi snalaze:icon_jook:
 

Agroplanta

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
11
Dubravac
Lozni kalemovi se ne izvoze u Hrvatsku, jer je zabranjeno od strane EU. To su pametno uradili veliki igrači iz Italije i Francuske i tako sebi obezbedili tržište. Verovatno da neke manje količine stignu do preprodavaca tajnim kanalima.
Što se tiče BIH tu je slobodan uvoz loznih kalemova. Naravno, potrebno je da ispunjavaju sve zakonske uslove.
Voćne sadnice se mogu slobodno uvoziti svuda, malo su strožiji kriterijumi, ali to tako mora.
Cene voćnih sadnica u Srbiji su raznolike i zavise od godine do godine, ali recimo da se u maloprodaji sadnica može nabaviti za 1-2 eura.
Razlike u cenama su baš velike.
 

Agroplanta

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
11
Može Agroplanta i razmnožavanje preko reznica (šibama). Ja to radim ali je mukotrpno i učim se na svojim greškama ali ide. Više ih se ne primi ali nešto ostane. Jedino ako sam razumio Papčinu on to hoće ozbiljno raditi pa mu je to rizik dok sam ja amater. Ja sam lani stavio 70 stolnih sorti u pijesak (primilo se 40-ak) i 100 vinskih (primilo se isto 40-ak) što mi ne znači da će kada ih presadim biti koristi. Al eto, za moje potrebe podmlađivanja imam i viška.

Dugi, problem je što su tako dobijene sadnice uglavnom veoma kratkog veka. Daj Bože da grešim.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Znam da su kod nas dolazili od vas kalemari dok je sadnja bila u punom zamahu. Brzina im je bila zavidna.
A i dosta se uvozilo iz srbije.
tatkodvd@ ne sjecam se vise postupka po koracima
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Agroplanta@

Intersuju me sledći momenti (bar na videu)
- Da li se odmah posle kalemljenja parafiniše neposredno pre stratifikale "Okelemljena loza se nosi u stratifikalu".
- Kakav je to "Specijalni žuti pjesk", šta može poslužiti u mom slučaju. Dal može Piljevina.
- Kažete "15-20 dana održavate visoku temperaturu", kolika je ta temperatura i dal je grijanje sa strane ili podno.
 

Agroplanta

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
11
Agroplanta@

Intersuju me sledći momenti (bar na videu)
- Da li se odmah posle kalemljenja parafiniše neposredno pre stratifikale "Okelemljena loza se nosi u stratifikalu".
- Kakav je to "Specijalni žuti pjesk", šta može poslužiti u mom slučaju. Dal može Piljevina.
- Kažete "15-20 dana održavate visoku temperaturu", kolika je ta temperatura i dal je grijanje sa strane ili podno.

Poštovani, pokušaću da Vam dam odgovore na pitanja:
- U našem postupku proizvodnje parafinisanje ide posle stratifikovanja (ili izvođenja).
Ovaj način za koji se Vi pripremate, podrazmeva parafinisanje i pre stratifikovanja i posle.
- Žuti pesak koji mi koristimo u proizvodnji je materijal koji imamo u našoj neposrednoj okolini. Koristi se od kada je krenula masovna proizvodnja. Nekada, pre 100 godina, kada je kalemljenje bilo u začetku i kada su količine bile mnogo manje, korišćena je mahovina. Žuti pesak se koristi jer je lako dostupan, a to znači i jeftin je, u isto vreme ima karakteristiku da se lako zagreva, ali i zadržava potrebnu vlažnost.
Pored peska, kalemovi se mogu stratifikovati i u strugotini, pomenutoj mahovini ili u tresetu sa perlitom, Vi ste pitali za strugotinu da li može, odgovor je - može.
- Na kraju, pitali ste za temperaturu. Za način koji ste Vi odabrali (sanduci, strugotina) za obrazovanje kalusa potrebno je da temperatura bude od 24 do 28 stepeni Celzijusa.
Pomenuli ste da imate sanduk sa ugrađenim grejačem, to moram da priznam nisam viđao, ali to ne znači da ne može i tako.

Želim Vam puno uspeha u nastojanju da proizvedete lozni kalem.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
- Žuti pesak koji mi koristimo u proizvodnji je materijal koji imamo u našoj neposrednoj okolini. Koristi se od kada je krenula masovna proizvodnja.

Želim Vam puno uspeha u nastojanju da proizvedete lozni kalem.

Hvala puno za detalje.

Dal je to pjesak onaj mrtivi bez ostrine, ustvari god nas se zove mrtvak, muljika. Izgleda kao brašno pod rukom smo što se ne lijepi, ustvari sama je nula granulacija.

Ma ne planiram je toga kalemiti puno, uglavnom samo za svoje potrebe, zato sam išao na grijače i sanduk u malom prostru.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Dugi, problem je što su tako dobijene sadnice uglavnom veoma kratkog veka. Daj Bože da grešim.

čuj, prekratko eksperimentiram da ih mogao dati kvalitetne podatke al evo jedan primjer. slankamenku (plovdivu) sam zabio kao šibu, primila se i treću godinu mi rodi prekrasno. ove godine imam stolnih i vinskih sorti pa ćemo vidjeti. u svakom slučaju poštivam prave kaleme koje si prikazao u svome videu. :icon_jook:
 

Bombero

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
4
Pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja. Friški sam vinogradar. Imam stari vinograd koji je predviđen za 300 panjeva. U njemu nedostaje 20-tak panjeva. Vinograd je u Moslavini. U njemu su razne bijele sorte, kako se to prije sadilo. Ja bi sada podsadio vinograd, ali se ne mogu odlučiti koju sortu. Volio bi nešto što će mi popraviti kvalitetu vina. Molim savjete, što i kako i gdje kupiti! Isto tako molio bih ako mi netko može objasniti koja je procedura kod sađenja. Napominjem da ne mogu doći do stajnjaka jer živim u gradu. Hvala!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Loza

Pozdrav
Na proljeće sam posadio stolnu sortu loze i budući da je bio mraz izmrzli su izdanci (vidi se na gornjem smeđem dijelu). Sada je ona ponovno potjerala mladice ali na ovakav način koji se vidi na slici. Pitanje je da li ju to sada cijepljeni (sortni) izdanci ili izdanci od podloge. Zahvaljujem!
 

Prilozi

  • loza.jpg
    loza.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 131
  • loza2.jpg
    loza2.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 132
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovako po slici, vidim da su mladice iznikle iznad mjesta cijepljenja ( ona kvrga kaj se vidi na cijepu ) pa bi to trebali biti cjepljeni izdanci. Da su iznikli oko te "kvrge" bili bi od podloge.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Da, prva slika mislim da je OK, ali kod druge baš nisam siguran jer mi je većina njih potjerala na takav način - imam ih desetak.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo na drugoj slici ti je upitno, a vjerojatno je od podloge - divljak. Samo iznad kvrge idu cijepljenje mladice. Na i ispod kvrge je divljak.
 

Agroplanta

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
11
Pogledao sam pažljivo slike i u oba slučaja reč je o kalemu, tj. o sortnom izdanku. Bez brige. Razlika je jedino, što je ovaj kalem ili cjep sa druge slike poterao mladice direktno iz pelcera (ili vioke), jer je ovaj gornji deo verovatno teže oštećen od mraza. Biće ovo sve ok.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Hvala na mišljenju, nadam se da bude OK jer sam bio jako razočaran kad je izmrzlo. Vidjet ćemo šta će da rodi druge godine, pozdrav svima!
:drink:
 

ursus

Novi član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
10
lozni cijepovi

gdje mogu nabaviti lozne cijepove starih zagorskih sorti. hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh