• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadnice - crni orah

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
Pozdrav svima, dolazim iz Moslavine, i zanimam se za uzgoj oraha, pretežito crnog oraha (Juglans nigra).

Imam i svoj rasadnik, te prodajem sjeme i sadnice (većinom jednogodišnje).

Ukoliko nekoga zanima bilo što u vezi crnog oraha rado ću pomoći.

LP
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Od kuda si iz Moslavine?
Ja planiram uzeti jedan orah i zasadit ga u vocnjak.
A mozda jedan i doma da kokosi imaju hlad prek ljeta.
Daj mi jos reci,koliko su visoki te sadnice od 1god. i cijena.
 

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
Od kuda si iz Moslavine?
Ja planiram uzeti jedan orah i zasadit ga u vocnjak.
A mozda jedan i doma da kokosi imaju hlad prek ljeta.
Daj mi jos reci,koliko su visoki te sadnice od 1god. i cijena.

Sadnice su od 20 do 50 cm (visina iznad tla nakon što je otpalo lišće).
Cijena 20kn komad (ako se uzima barem 10 komada), a za manje je cijena 30 kn/komad.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas sam išao prema Petrinji,i negdje na putu između Garešnice i mislim Siska sam vidio veliku plantažu oraha,po mojoj procjeni između 10-15 godina staru dali netko zna točno mjesto,a taj crni dali je po kvaliteti isti kao ovaj naš domači za trupac?
 

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
danas sam išao prema Petrinji,i negdje na putu između Garešnice i mislim Siska sam vidio veliku plantažu oraha,po mojoj procjeni između 10-15 godina staru dali netko zna točno mjesto,a taj crni dali je po kvaliteti isti kao ovaj naš domači za trupac?
Bok, po kvaliteti crni orah ti je dosta kvalitetniji za trupac, naravno i skuplji (a stime da brže raste, i gušće se sadi - znači imaš više trupaca).
Ako imaš broj od nekog od "lokalnih" otkupljivača trupaca nazovi pa pitaj. Oni obično daju 20-30% više novaca za crni orah. Ima ih koji idu po selima, pa dogovore trupaca za kamion-dva.

Neznam gdje bi se nalazila ta plantaža....ali mislim da si nešto krivo napisao, jer od Garešnice do Petrinje imaš cc 100km.
 
S

sime308

Guest
Crni orah

Pozdrav svima, dolazim iz Moslavine, i zanimam se za uzgoj oraha, pretežito crnog oraha (Juglans nigra).

Imam i svoj rasadnik, te prodajem sjeme i sadnice (većinom jednogodišnje).

Ukoliko nekoga zanima bilo što u vezi crnog oraha rado ću pomoći.

LP

Zainteresiran sam za sadnju u okolici Vrbovca. Može kontakt na PM?

Sime308
 

Sadnice

Član
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
47
Sadnju crnog ili američkog oraha bi trebalo izvršiti do 20.03.
Poslije toga prestaju idealni uvjeti za sadnju jer sadnica se budi i polako se počinju pojavljivati prvi pupovi.

Tako da, tko je zainteresiran neka se javi i na vrijeme planira sadnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh