• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šajba za rezanje papaka

D

debeli

Guest
Koju šajbu za brusilicu preporučujete za rezanje papaka na kravi?
Hvala
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ima ih više vrsti,onih orginal baš za obradu papaka(koje imaju i takvu cijenu),a more se koristiti i one tvrde plastične sa šmirgl-papirom gore za brušenje(oko 30kn komad)

ja osobno najviše koristim obične rezne za kamen(zelene boje),najjeftinije su,a odrade to dost solidno,pogotovo samo rezanje,za brušenje baš nisu :? ...jedino dok je nova oče malo "smuditi",ali to se lako riješi ak ju malo koristiš za ono za kaj je najmjenjena tak da se prvo "načme" pa onda dalje ide dobro,a dobre su i one već rabljene ,velike, koje više nisu za veliku brusilicu,pa se prešarafe na malu z kojom onda brusim dalje papke ;) :mrgreen:
 
D

debeli

Guest
Hvala na odgovoru
A sto kazes na ovu http://www.roto-kruna.hr/ danas sam to vidio u solin gradji i cini mi se da nebi bila losa
BTW ako imas kakav link gdje se moze nesto nauciti o obrezivanju papaka bio bih zahvalan
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Imam negdje na stiku jedan dobar clanak o obrezivanju papaka.
ostavi email na pp ili tu,pa kad nadem ti sendam.

Inace sad u Gudovcu je bila kod sana prezentacija obrezivanja.
Iako me se nisu nimalo dojmili,naprotiv.
 
D

debeli

Guest
drmr kaže:
Inace sad u Gudovcu je bila kod sana prezentacija obrezivanja.
Iako me se nisu nimalo dojmili,naprotiv.

Zbog cega? Slobodno se raspisi :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nemam stim problema ,napravis ogradu i pustis krave na pasu pa si same razderu,nema mucenja krave sa čisčenjem i rezanjem 8)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
AGRIPLUS65 kaže:
nemam stim problema ,napravis ogradu i pustis krave na pasu pa si same razderu,nema mucenja krave sa čisčenjem i rezanjem 8)
ni neznaš kak si sretan...a vjerovatno te nisu veterinari još zarazili sa visokoproduktivnom genetikom,e dok to dobiš u štalu,nikad se više nebudeš riješil obrade papaka,ma koliko ih puštal van da pasu ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kod mene veterinar samo vrsi oplodnju i ova redovita cijepljenja ,drugo nema kaj radit takva krava ima svoje mjesto ,kaj joj ja morem ,dok nisu bile na pasi bili su cesto pri meni,nakon sto je djed umril krave su pocele na pasu,a veterinar se zalil starem da vise ne posluju kod prije.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
debeli kaže:
Hvala na odgovoru
A sto kazes na ovu http://www.roto-kruna.hr/ danas sam to vidio u solin gradji i cini mi se da nebi bila losa
BTW ako imas kakav link gdje se moze nesto nauciti o obrezivanju papaka bio bih zahvalan
pa neznam ,nisam još to videl,ali trebalo bi probati,pa vidjet kak se ponaša,u svakom slučaju... :roll:

a kaj se linka tiče,to moreš čitati celi život i opet ništ znati...to je jednostavno jedan od onih poslića koji ti jednostavno moraju "zajti u ruku" i onda delaš žmirečki :mrgreen:
 
O

orkano

Guest
Ja ne vjerujem da neko ide sa reznom sajbom rezat papke kravi...Kakva je to uopce obrada,odrezes nokat i gotovo???Sajbe za papke su specificne i kostaju od 100 do 300 i vise kuna...ja na godinu rezem barem 200 krava papke,sto svojima sto dalje i prezadovoljan sam s ovim sajbama,metabo brusilica,dobra stojnica i ide ko po loju....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
orkano kaže:
Ja ne vjerujem da neko ide sa reznom sajbom rezat papke kravi...Kakva je to uopce obrada,odrezes nokat i gotovo???Sajbe za papke su specificne i kostaju od 100 do 300 i vise kuna...ja na godinu rezem barem 200 krava papke,sto svojima sto dalje i prezadovoljan sam s ovim sajbama,metabo brusilica,dobra stojnica i ide ko po loju....
zakaj misliš da ak je nekaj skupo da je automatski i najbolje i nezamjenjivo???...probaj prvo,pa onda sudi ;)

evo za primjer,ja bavim se time onak iz hobija već 15-ak godina i čistim isto oko 200 krava godišnje,tak da mi se ipak mora priznati da imam nekakva saznanja i pojma o tom poslu :!: ;)

no ,ja ne tvrdim da ove orginalne nevaljaju,sam kažem da se to more napraviti i sa manjim ulaganjima...

primjer...orginalna stojnica košta oko 30,000 kn,a ko meni more dokazati da moja za 3,000 kn nevalja i da se sa njom nemre dobro napraviti posel...samo treba zasukati rukave i deri :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
O

orkano

Guest
Pa i ja imam stojnicu za 3000 kn,sve je to ok,samo dok nisam kupil pravi alat nisam ni mogel napravit posel kako treba,noz za 50kn ne vredi nista jer se stalno tupi....a tako i sajba i sama flekserica trebaju biti kvalitetne...inace masa ljudi koji to rade na terenu nemaju pojma ni o anatomiji papka ni o bolestima i patologiji i ja najcesce zalim jadne zivotinje koje podnose torturu..Ja ih se bogami narezem ali kad sam videl majstore nizozemce i njemce kako rade i kad su mi ljudi malo pojasnili neke stvari,uglavnom oko bolesnog papka itd,videl sam da nemam pojma i da cu to ucit cjeli zivot.....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
orkano kaže:
Pa i ja imam stojnicu za 3000 kn,sve je to ok,samo dok nisam kupil pravi alat nisam ni mogel napravit posel kako treba,noz za 50kn ne vredi nista jer se stalno tupi....a tako i sajba i sama flekserica trebaju biti kvalitetne...inace masa ljudi koji to rade na terenu nemaju pojma ni o anatomiji papka ni o bolestima i patologiji i ja najcesce zalim jadne zivotinje koje podnose torturu..Ja ih se bogami narezem ali kad sam videl majstore nizozemce i njemce kako rade i kad su mi ljudi malo pojasnili neke stvari,uglavnom oko bolesnog papka itd,videl sam da nemam pojma i da cu to ucit cjeli zivot.....

e z ovem postom se potpuno slažem :!: ;) ;) ;)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Dali je još tko aktivan iz ove teme, tema je šajba za papke
ja radim na farmi i imamo profi šajbu i nema govora radi par puta bolje od one za 300 kn sa kamenčičima, ali i košta nenormalno,

zanima me ovaj komentar sanovih majstora ja sam ih također gledao i neradim baš kao oni???

Imate slika stojnica mi tu imamo onu klasičnu stojnicu mislim od westfalije pa bi ju htjeli doraditi da je zadnja noga bolje fiksirana itd
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
imao sam prilike gledati momka iz Sana, mislim da se zove Sani, kako na jednoj pokaznoj vježbi obrezuje papke. Dečko je profesionalc u tom poslu a i oprema je vrhunska. Stojnica 3500 €, Metabo kutna brusilica i profi ploče za obrezivanje sa izmjenjivim noževima... E to se zove oprema i to je posao. :)
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
e kolko imaš krav za čistit? morem ti pitat čoveka dojde do mene, pa ako imaš 30,40 mislim da bu došel,jer do mene ima 2 h vožnje ali ima 3,4 dana posla pa dojde
 

Najnoviji postovi

Na vrh