• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sajmovi u trgovačkim centrima

  • Temu pokrenuo Alexxis
  • Datum prvog posta
A

Alexxis

Guest
Došli su hladniji dani, a znam da se organizira puno sajmova u raznim trgovačkim centrima.
U kojima vi prodajete? Koji su najbolji? :(happy):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U nijednom. Niti da me na koljenima mole nebih im tamo prodavala.I svatko tko od malih proizvođača ima imalo mozga u glavi im neće ići tamo. Ići će na tržnice na malo, na sajmove i tamo svoju robu prezentirati, prodavati, raditi si reklamu. Otići će u svoju općinu,županiju,novinsku kuću, radio postaju,mobilizirati sva sredstva javnoga priopčavanja i poticati ih da reklamiraju tržnice i sajmove kao mjesta na kojima se može kupiti lokalno proizvedena sviježa roba direktno od proizvođača.Tražiti ih da se to stalno oglašava, da se potrošači navode na posjetu i kupovinu na tim mjestima, da im se urezuje,ma kaj urezuje - da im se armira svijest da su to mjesta gdje se kupuje izvorno domaće ubrano petnaest sati prije nego sjeda u njihov lonac na štednejaku u kuhinji.
Tako se to radi ako se želi opstati. Ne zovu nas trgovački lanci zato što je njima drago i milo da mi tamo nešto prodamo.Zovu nas zato da nam rebnu najam tih par kvadrata ko da su nam antikvitetno zlato prodali, i zato da im pomognemo svojim prisustvom privući potrošače kako bi im po jeftinijoj cijeni uvalili istovjetnu robu koju i mi imamo u asortimanu, a još više da naivnog potrošača uz našu pomoć koju nam još i naplate dobiju u svoj prostor da mu uvale sve ostalo.
Ovo je tipičan primjer iskorištavanja naivnih.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Lijepo rečeno i tačno od riječi do riječi!! :icon_super:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ma ne slažem se sa Johabicom...
naime, da meni netko plati da ja idem u neki centar prodavat, ja bi išo...al tarifa je bar 100 ojra po danu...
...nažalost, još nisu shvatili da bi im se to isplatilo...pa me baš i ne zovu...:D:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam ti malo čudna tica. Ja kad neću - neću. I da mi se plati. Mogu i baciti, i zgaziti, mogu i kruha gladna biti - ali neću.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ima ekipe koja prodaje, većinom voće, ispred trgovačkih centara, bolnica...Znam konkretno lika koji je donedavno ispred Kauflanda kod Dubrave/Ravnica u Zgb, točno ispred ulaza imao štand s jabukama.
Neznam koliko je plaćao, ali kada sam kratko živio tamo i često išao u shoping ili na kavu, nisam vjerovao očima koliko je prodavao. Ljudi su dolslovno čekali u redu. Znam i koji je proizvođač, ali neću sada, znat ćete svi ako kažem da je jedan od najvećih, a mislim i najveći u Hrvatskoj.

Što se tiče principa, u potpunosti se slažem s Johabicom. Ne bi niti ja. Ali što se tiče praktičnosti i isplativosti, sve ovisi koji shoping centar, koja lokacija, koliko prostora...pa nek si svak sam izračuna isplati li mu se ili ne.

Konkretno na Božićnom sajmu u Oroslavlju prošle subote na otvorenom(išla moja žena nešto pokušat prodat) sve puno ljudi, ali prodaja skoro pa nikakva. Ljudi došli na klopu, cugu i prošetat...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Sajmovi u Zagorju su za zaboraviti. Nema prodaje, ne znam dal je to naš domaći jal ili besparica. Dobro je po ljetu, bar ti nije zima, a u subotu smo se smrzli. Inače za sajmove nažalost vrijedi veća kotizacija-veća prodaja. Treba dobro postaviti računicu. u shoping centrima je bar toplo i suho, ima ljudi koji su došli u kupovinu pa usput zavire i na štandove. Treba samo vidjeti isplativost.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ako nekoga zanima prodaja u trgovačkim centrima ,

neka me kontaktira na pp i ostavi broj telefona pa zovem i objasnim o čemu se radi

moguća prodaja po cijeloj Hrvatskoj

neću pisati o kojem se trgovačkom centru radi , da se ne reklamiram

sve objasnim preko telefona

evo mojeg broja 099 / 694 21 85
 

Najnoviji postovi

Na vrh