• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljač sijena , popravka zupčanika

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav. Imam kružni sakupljač sijena, i na velikom zupčaniku (onom koji se nalazi iznad kotača) je ošlo par zubi. Lokalni automehaničar je njih pokušao nadovarit, ali to je kratkotrajno, jer se brzo istroše. Jel ima netko prijedlog za neko dugoročno rješenje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa ako već navaruješ moraš to uraditi elektrodom koja je predviđena za takva naprezanja , ''obična'' elektroda nije za tog posla
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pozdrav. Imam kružni sakupljač sijena, i na velikom zupčaniku (onom koji se nalazi iznad kotača) je ošlo par zubi. Lokalni automehaničar je njih pokušao nadovarit, ali to je kratkotrajno, jer se brzo istroše. Jel ima netko prijedlog za neko dugoročno rješenje?

Dugorocno rjesenje je da napravis novi zupcanik i da dobro podesis zazor izmedu zupcanika.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dugoročno kupit oba zupčanika ja sam dal radit manji izdržao dvije sezone dao radit oba u Bjelovaru izdržali jednu sezonu oba za df dođu oko 2 000 kn .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Čovjek traži rešenje da popravi sakupljač sena da nekupuje nove zupčanike,mislim da i on zna da je najbolje kupiti nove,ali možemo li mu pomoći da nekupuje odmah nove,moje mišljenje je nabavi prokromske elektrode(sjajne) i nek ti majstor jačim aparatom povari i mislim da nećeš imati problema nosit će to još nekoliko godina.Ja sam tako povario na presi i evo već dvije godine radim bez ikakvih problema.Malo ćeš imati problema prilikom brušenja i dotjerivanja iz razloga što je tvrd matrijal.
Puno sreće!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znam što kolega traži no vatrogasna rješenja obično naprave malo koristi pravljenje zupčanika je cjela nauka modul tvrdoča kaljenje itd kod sakupljaća su zupčanici jako opterečeni konusni zupčanici se rade u paru i kale prema broju zuba manji više tako da se jednako troše itd kod navarivanja treba raskaliti i opet zakaliti obradu odraditi na glodalici opet preskupo po meni samo orginal jer moje iskustvo sa repa materijalom najskuplje jer opet ne radi .j
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pa ako već navaruješ moraš to uraditi elektrodom koja je predviđena za takva naprezanja , ''obična'' elektroda nije za tog posla

pa ne navarujem ih ja nego mehaničar, valjda je vario s tim elektrodama
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Čovjek traži rešenje da popravi sakupljač sena da nekupuje nove zupčanike,mislim da i on zna da je najbolje kupiti nove,ali možemo li mu pomoći da nekupuje odmah nove,moje mišljenje je nabavi prokromske elektrode(sjajne) i nek ti majstor jačim aparatom povari i mislim da nećeš imati problema nosit će to još nekoliko godina.Ja sam tako povario na presi i evo već dvije godine radim bez ikakvih problema.Malo ćeš imati problema prilikom brušenja i dotjerivanja iz razloga što je tvrd matrijal.
Puno sreće!
Probat ću s tvojim savjetom, hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
pa ne navarujem ih ja nego mehaničar, valjda je vario s tim elektrodama
Očigledno nije :eek::
Nisam stručnjak ali elektroda mora biti predviđena za tu vrstu habanja , mora da sadrži više mangana
Valjda ima neko stručniji da objasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probat ću s tvojim savjetom, hvala.

Želim da ti uspije a ako ne onda ipak potraži org zupčanike i to oba .

Očigledno nije :eek::
Nisam stručnjak ali elektroda mora biti predviđena za tu vrstu habanja , mora da sadrži više mangana
Valjda ima neko stručniji da objasni

Savo ja sam probao navarivati problem je df 2.5 met ima 12 zuba mali i 83 zuba veliki zupčanik obrađeno na glodalici nije bilo dobro loš balans treslo dao radit mali zupčanik određen modul vrsta materijala i kaljenja izdržao 2 god dao sam radit oba zupčanika izdržali 1 godinu kod mene dosta ljudi ima problema sa sakupljačima odlaze zupčanici jedino kuhn dugo radi ostali zbog neravnog terena stradaju preko zime mislim izbacit zupčanike i stavit remenice i remene .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Glavni uzrok crkavanja tih zupcanika je prevelik zazor.Tacnije nisu nastelani .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moguče ali zašto original zupčanici kupljeni u Njemačkoj izdrže više od 10 godina tiho rade (ne jauču ko ursusovi bočni reduktori) znači uvjeti isti isti bedak ih sastavljal zračnost podešaval sa distancama veči po visini manji da nema zračnosti čak sam se više trudil neko kod keglerada i teglerada model sakupljača (bilo ih više) Deutsch-fahr KHD 83 ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dobra elektroda ! U toj firmi sam vježbal varenje kad sam u Savskoj polagal atest za varioca davno nekad u bivšoj državi .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Želim da ti uspije a ako ne onda ipak potraži org zupčanike i to oba .



Savo ja sam probao navarivati problem je df 2.5 met ima 12 zuba mali i 83 zuba veliki zupčanik obrađeno na glodalici nije bilo dobro loš balans treslo dao radit mali zupčanik određen modul vrsta materijala i kaljenja izdržao 2 god dao sam radit oba zupčanika izdržali 1 godinu kod mene dosta ljudi ima problema sa sakupljačima odlaze zupčanici jedino kuhn dugo radi ostali zbog neravnog terena stradaju preko zime mislim izbacit zupčanike i stavit remenice i remene .

E ja nemam tih problema jer je u mene neki stari felin sakupljač koji prije ima bočni reduktor i sa njega nazad na rotor ide lanac sa dva lančanika tako da je reduktor dosta rasterećen , prava stvar , jeste malo poteži sakupljač ali nema greške , čak ima i sugurnosnu čiviju na osovini :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh