• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same ANTARES 110

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
To ti je makina od traktora :)

stvarno je , nisam se nadal da bu tak dobar :) . ne smijem ga previše hvaliti da se nekaj ne pokvari, obično to tak biva :(giggle):
U ovih nepunih mjesec dana, kak ga imam, obradil je cca 100 ha zemlje , nešto oranja a većinom roto drljača
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ak mu drlja ne stane na kraj neće niš. Samo nek dela, to su jako dobri strojevi. U ono vrijeme u samom vrhu
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
Pozdrav za sve ljubitelje i poznavaoce same traktora.Zamolio bih vas za par savjeta u vezi same antares 110.Potencijalni sam kupac navedenog traktora ali emam pojma o njemu pa vas molim za pomoc,sta treba gledati,na sta najvise obratiti paznju,koje su mu boljke. hvala unaprijed.
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ako kupuješ rabljeni onda ima boljke ko i svaki stari stroj a to je starost i ishabanost .
Ja sam kupio stvarno ishabani i potrošeni stroj koji je cijeli svoj radni vijek služio u francuskoj. Prije mjesec dana napravio generalku, malo ga uredio i radi kao singerica. Dobri su to i zahvalni traktori.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
Znam ja da je polovan traktor macak u vreci i da je najbolje uzeti nov ali neide mi se u kredit(imam ga vec dovoljno)zato moram ovako rizikovati i nadati se da necu biti bas toliki baksuz da me potrefi neko "groblje" od traktora jer pun mi je k.... imt-a, ursusa,zetora i slicnih krseva iz kojih te "iznose na nosilima"kad odgulis na njemu ujutro od 6h pa navece do 10h.Bas mi je drago da mogu dobiti informacije iz prve ruke od nekoga ko ima same-a.Koliko je kostala generalka motora ako nije tajna?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
kompletni dijelovi za generalku ( klipovi sa karikama, cilindri, dizne, ležajevi stajni i leteći, set brtvila, podizaci ventila... ) su koštali oko 15 000 kn u trgovini Traktor servis u Križevcima, uređivanje glave i radilice je bilo 1900 kn. Još jedino moram dati pumpe i dizne naštelati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Bilo bi i jeftinije da si kupoval na nekom drugom mjestu ;)
Ovaj je bar 10% skuplji od ostalih.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
kompletni dijelovi za generalku ( klipovi sa karikama, cilindri, dizne, ležajevi stajni i leteći, set brtvila, podizaci ventila... ) su koštali oko 15 000 kn u trgovini Traktor servis u Križevcima, uređivanje glave i radilice je bilo 1900 kn. Još jedino moram dati pumpe i dizne naštelati

kako se traktor ponasa u radu,jel okretan kakav mu je ajnslag(na mom ursusu je katastrofa lakse se autobus okrene)jesili zadovoljan potrosnjom kako slusa mjenjac i hidraulik?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
kako se traktor ponasa u radu,jel okretan kakav mu je ajnslag(na mom ursusu je katastrofa lakse se autobus okrene)jesili zadovoljan potrosnjom kako slusa mjenjac i hidraulik?

Okretan je i dobar mu je anšlag, najveći mi je problem zadavao elektronski gas dok se nisam priviknuo. Hidraulika je ok brzo i precizno reagira ali mjenjač zna zadavati probleme, treba sa njime biti nježan ko sa bebom onda radi dobro :icon_scratch: . Potrošnja mi se čini da je sad nešto veća od one prije generalke ali mislim da je tome razlog nepodešenost bosch pumpi i dizni ( pod punim opterećenjem dimi iz auspuha ko da vučem za sobom rafineriju nafte )
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Bilo bi i jeftinije da si kupoval na nekom drugom mjestu ;)
Ovaj je bar 10% skuplji od ostalih.

koje drugo mjesto predlažeš ? za buduce kupovine jer uvijek neki vrag trebaš kupiti.
Neki dan sam izgubio kardansku osovinu sa spojnicama za uključivanje prvoga pogona, 2 600 kn košta novo da pop..... :(rofl):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Meni se P-maksi (trgo gea) pokazala kao bolji izbor.
A ti ti je v Nedelišću. Nadm se da su još živi.
Ostale varijante: Trakom Celje, Agrometal Ljubljana.
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
pozdrav forumaši..imam problem sa Same Antares 130 oko grijanja kabine..pa jel zna itko o tom problemu i gdje bi bio kvar otprilike ??
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Zračnjak pretpostavljami grijanje je na struju?

provjeri remen drugog alternatora, instalacije i sam grijač
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Česta bolest na Same-ima. Obično crkne nekaj na alternatoru i regulaciji grijanja.
 

Trivo

Novi član
Tu od
18 Velj 2024
Poruka
3
Drustvo imam problem sa zalijetanjem motora na Same Antares 110 1991 godina proizvodnje, zalijece se samo od 800 do 1300 obrtaja, pumpe i dizne odradjene kod Bosch servisa Ilija Burin, zakrenute i nastimane sve na izduvne temperature od 95 °C, resetovan racunar, rekalibrisan regulator gasa, ali problem i dalje prisutan...
Nadalje evo veceras mi se u toku oranja popalise sve lampice te ne rade ni vuce, ni elektronsko polovljenje ni zadnji kardan, osiguraci svi ispravni. Postoje li mozda osiguraci negde drugo sem na lijevoj strani od instrument table?
Znam da je vise problema odjednom ali sam u neobranom grozdju...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Alternator puni dobro,akumulator ispravan?
Kabel od mase pregledan?
Za zalijetanje motora neznam,ako je sve poštelano,ali znam da nekada kada i majstori nešto poprave,ne naprave kak se spada,pa probaj zvati drugoga nekog.
 

Trivo

Novi član
Tu od
18 Velj 2024
Poruka
3
Nov akumulator, Alternator prepakovan - puni na 14 v, kabal od mase nisam gledao, moracu i to…
Juce sam tek saznao da taj traktor u stvari treba da ima dva alternatora a kod mene je samo jedan….
Za zalijetanje mi majstor jedan tbrdi da je Regulator el.gasa koji je 1400 Eura, drugi pak tvrdi da je do elektronike koja upravlja istim, koja je u mom slucaju u sklopu racunara, tako da Upomoc 😂😂
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Probaj riješiti struju prvo,jer moguće da je ona uzrok dosta problema kojih koliko vidim ne nedostaje.
Možda i kompjuteru koji upravlja tim regulatorom fali taj drugi alternator,pa kreni od toga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh