• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Antares 130

coka

Novi član
Tu od
31 Pro 2013
Poruka
7
Moze mala pomoc
Mijenjo sam filere goriva na Seme Antares 130 i sad ga nemogu upaliti je on ima za svaki klip posebno bosch pumpu i ne mogu ga izraciti da upalim pa ako ko znam puno bi mi pomogo
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Poštovani,
prvo provjerite da li su vam dobro pritegnuti vijci na čašici goriva kao i gumica na samoj čašici, potom morate dobiti čisto gorivo na vijke koji se nalaze na gornjoj strani kućišta filtera za gorivo, ako tada ne upali odvrnite dovodnu cijev goriva na zadnju pumpu i pokušajte tada.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

Prilozi

  • gorivo Antares.JPG
    gorivo Antares.JPG
    31.3 KB · Pregleda: 264

haniball

Novi član
Tu od
21 Tra 2018
Poruka
1
Poštovanje ,može pomoć ako neko zna , prije nekoliko dana počelo mi je nešto lupat ispod mjenjača,lupa samo dok traktor vozi kada stisnem kvačilo prestane lupat,kako se povećava brzina ubrzava se lupanje.Radi se o SAME minitaurus 60 vdt. Unaprijed hvala !!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pozdrav.
Jedno pitanje u vezi slicnog Same-a. Radi se o Antares 110. Ima snage, ali se pregrijava. Pod tri brazde plugom od 12cola, pregrijava se. Remen turbine je pritegnut dobro.
Moze kakav savjet znalca?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Oprat hladnjak ulja,temeljito.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jesu li rebra cilindara suha?
 

Goran_Same

Novi član
Tu od
8 Ruj 2022
Poruka
2
Dobar dan svima.
Ima li negdje podatak koliko litara ulja ide u motor i koja je specifikacija ulja?

Isto tako zanima me transmisija i hidraulika.

Naime kupio sam Antaresa 130 i volio bi se dugo sa njime služiti, a samim time i održavati.

Hvala svima na pomoći :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pozz ljudi. Pitanje vezano za Same Antares 110..
Znaci vuce prikolicu, odjednom pocne varirat s okretajima motora, nabijat gas i krepa. Poslije toga ne pali. Goriva do pumpi ima, ali poslije pumpi nema ni do jedne dizne. Senzor gasa je uredan i mjenja otpor prema polozaju gasa, ali ne znam sta bi trebao mjeriti na onoj "magnetnoj kocki" kod pumpi na koju se ustekava kabel. Nema ni napona nit se mjenja otpor.
Ima li ko kakav savjet?
Osiguraci su svi citavi.
A ne moguce da je svih 6 pumpi riknulo odjednom. Jer traktor je uredno radio dok nije krepao.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Jel ima kakvu membranu na regulatoru ?
Na agrotronima to zna biti česta greška...
 
Na vrh