• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Argon kut skretanja

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
Radi se o Argonu 3 s prednjim pogonu. Potreban mu je jako veliki krug da se okrene.
Međutim na prednjim zglobovima ima vijke za podešavanje kuta skretanja. Trenutno ostane nekih 1/3 neiskorištenog hidr. cilindra za skretanje.

Koliko je preporučljivo povećati kut, a da ne šteti kod prednjeg pogona? Logično bi bilo do iskoristivosti cijele dužine cilindra, no ajd da se uzme neka rezerva.
Ne bih volio da se poluosovine oštete
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ovak je originalno na našem Argonu 70:
S lijeve strane (gdje je lenk celinder)


S desne strane nije bilo graničnika, pa sam izbušil rupe i dodal ih sam


Tvoj je traktor nešto kraći, ali vjerujem da bi trebal biti jednako namješten. Kolike su sad ove mjere?
Slobodno postavi na mjere koje sam ti napisal.

Da bu to namjestil, podigni prednji most tak da su kotači u zraku. Volan onda možeš okretati s ugašenim motorom, a i nema siljenja u krajnjim položajima.
Ne znam ima li tvoj graničnike na desnoj glavčini?
Ako ima, onda ih prije podešavanja raspusti do kraja. Nakon kaj podesiš lijevoga, tek onda podešavaj desnoga u lijevom i desnom krajnjem položaju.
Nadam se da je pomoglo.
 

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
Kod mene je situacija s graničnicima sljedeća, također desno nemam graničnike ali postoji navoj.

23 mm
22856

40 mm
22855

Pokušat ću podesiti kao kod tebe, s time bih dobio 10 mm sa svake strane
Svakako ću još sa serviserima posavjetovati no ako postoji mogućnost, čak ni maksimalno zakretanje ne bi smjelo štetiti. Što s vinogradarskim traktorima koji ga sfrču ko imt 539?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Si kupil traktor novi ili rabljeni?
Izgleda mi da je to netko naknadno podešaval.
Radi li zakretanje blatobrana?
 

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
Rabljeni,

radi zakretanje, to sam već podešavao jer njsu pratili kotač.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jel imal utovarivač?
Često se radi njega ograničava hod.
Godina? Sati? Novaca?
 

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
Dok smo ga isli kupovat kod lika koji uvozi imal je utovarivac. Moguce da je onda radi toga štelano.

Postavit cu kako je kod tebe jer ovako je nemoguce da se na dvoristu ne mogu okrenuti. Poludim i dojde mi da ga u oglas stavim.

2015/1300rh/23k €
 

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
ZJ; ako mogu zamoliti, kad uloviš vremena jer se sad ionak ne radi s traktorom, da poslikaš od naprijed kad je smotan volan do kraja u jednu stranu. Čisto da vidim koliko su kotači ukošeni. Fala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Moj nema blatobrane, a kotači idu skroz do bloka motora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Budem potražil ako imam koju sliku, pa ju priložim.
Ak ne, budem slikal.
 

markecc

Novi član
Tu od
10 Srp 2018
Poruka
16
*tipfeler, 21k + registracija

Turski je, gledan je i novi ali baš taj pdv je prevagnuo u budžetu, a kabina je još ibera tak da nije zišlo.

Za sad je ok, no nije ni puno radio. Jedino se treba naviknuti na potrošnju i plug nabaviti :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Koji je to točno model?
Postavi koju sliku.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Jel ne bi trebal na tim prednjim mostovima bit kut zakretanja 55°?
 
Na vrh