• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO F90

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: SAME F90

Meduza kaže:
e pa ja sasvim slučajno imam vučeni plug i to dvobrazdni, zadnji put je orao krajem 60-ih , a vukao ga je traktor gusjeničar Ansaldo-Fosatti TCA 60 (60 ks, 6,5 tona) godina proizvodnje 1948, e sasvim slučajno i njega imam u ergeli :D . Staviti ću slike pod temu "OLDTIMER TRAKTORI" jer su me već "oprali" zbog toga...
Znači, puno dvorište talijana. Tak i pri meni ( Štore, Same, Lombardini...) :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SAME F90

oj meduza, e imaš u pod forumu ostali traktori, temu ''Oldtimeri'', e tu postaj slike ovog tvog oldtimera!!!!

Baš me interesira kak to izgleda :mrgreen:
 
J

jokapz

Guest
Re: SAME F90

@ Meduza

Ma mali ide ko zvrk za sad prezadovoljan jedini mi problemćić što u transportu na oko 2000 okretaja poćme skaktat i jedino tu, na punom gasu sam plovi isto ko i na 1800 okretaja a nevolim ga baš prašinjat punim gasom. Kak si ti zadovoljnan s svojim koliko ga dugo imaš jel bilo kakih problema??
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
Re: SAME F90

Pozdrav jokapz. Imam ga godinu dana i imao sam manjih problema sa hidraulikom (kontakti na elektronici), a najviše me muči relativno nizak klirens o čemu sam već pisao, a i bio bi sretniji da su mi sadašnje gume za dva cola uže.... ali od kvarova nisam imao nešto specijalno, inače pravi je to "multipraktik" 8) s njime radim poslove u vinogradima, kultiviranje međuredno i unutrarredno, malčiranje šumarskom malčerom, rigolanje... stvarno je svestran, generalno sam zadovoljan, od mana mu je to što se zaštopava hladnjak o čemu možeš pročitati u temi "prnjavština na hladnjaku", baš me zanima imaš li sličnih problema? inače od opreme imam prednju hidrauliku i PTO, EHR, hidraul poteznice i španere, hidro-toplink, klimu, 30 brzina napred, 30 nazad ..... jedino još nemam Max-tv, ali radim na tome :lol: A ti?
 
J

jokapz

Guest
Re: SAME F90

u moj nema tu svu opremu. Od opreme imam klimu, gume 28" utezi, brzo kopčanje , 20 brzina napred i 10 nazad. U biti može se reći osnovni model. Sa prljavštinom nemam problema izvadim hladnjak za ulje i ispušem ga bez problema al ga svaki dan ispuhujem poslje malčiranja nečekam da mi se počme grijat jer je onda puno teže očistit.

evo slika.
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
Re: SAME F90

e baš mi se sviđa tvoja rotirka, za nju nisam imao više para :lol: , i meni su su gume 28'' i brzo kopčanje, možeš vidjeti link za fotku mog traktora na početku teme (ne znam kako postaviti fotku da je odmah vidljiva). Malo mi smeta što je sniženo vidno polje iz kabine zbog položaja brisača, pa se moram grbit iako nisam previsok... Koja ti je točna dimenzija guma?
 
J

jokapz

Guest
Re: SAME F90

Meni je visina kabine taman a visok sam 184 cm. spusti si malo sic bit če bolje ;) ... Zadnje gume su 380 a prednje neznam mislim 280 i tak nešt pogledat ču. Koliko radiš s njime?? koliko rs??
 

Meduza

Novi član
Tu od
29 Stu 2009
Poruka
23
Re: SAME F90

za sada ne puno, nešto sebi nešto drugima... ima 530 rs. Trebao bi uskoro dobiti nešto državnog zemljišta pa će biti krčenja, oranja, košnje, baliranja, a osim toga i drugi će dobiti, a kod nas je relativno malo traktora.... bit će posla :gitarist:
 
J

jokapz

Guest
Re: SAME F90

Ajd kad uhvatiš vremena malo ga poslikaj izvana i iznutra baš me zanima kak izgleda sa full opremom???
 
J

jokapz

Guest
Re: SAME F90

Evo SAME malo u transportu letim kuć iz vinograda....

[youtube:2cggcvt7]gEJ74mrmZOg[/youtube:2cggcvt7]

Na početku se vidi vrpica đubreta....
 
Na vrh