• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tu sam te čekal.
probaj ga navečer prije ponoči ugasiti i onda ranom zorom upaliti. Nakon tih 6-7 sati i usporedi razliku.

Kompresija mu je bitna i u radu ali njen manjak se obično očituje pri jutarnjim hladnim startovima.
Jel ste uopče kontrolirali ventile?

Ventili su štelani prošle jeseni kad sam mjenjal dihtug glave na 1. klipu do kilera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Ventili su štelani prošle jeseni kad sam mjenjal dihtug glave na 1. klipu do kilera.
Pa nemreš pogrešiti ni sad da i malo prerešetaš, možda su se malo natukli.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovo je več prešlo sve granice..

Vrijeme je da ovaj traktor ode nekome dobrome SDF serviseru,Šanana ako neznaš takvoga javi ja ti dam broj jednog koji meni servisira...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je več prešlo sve granice..

Vrijeme je da ovaj traktor ode nekome dobrome SDF serviseru,Šanana ako neznaš takvoga javi ja ti dam broj jednog koji meni servisira...

Jel dolazi doma?
za sad imam dobrog majstora koji radi sve, pa budemo čuli koju bude dijagnozu postavil, dolazi ovaj tjedan, možda več sutra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo da vas obavjestim, SAME je danas upaljen, za čudo božje, ovaj novi grijač kaj smo stavili nije možda svega 2 puta uspel zapaliti naftu i zgorel je, danas stavim novi i traktor kresne na 1. zub.
Sad još samo treba nabaviti TLAČNI ventil i stvar riješena, jer nepovratni izgleda nema oprugu u sebi koja bi zatvorila protok kad tlak padne.

Eh i s tim "kvalitetnim" djelovima...il je taj bio baš neki loš iz cjele serije il neznam, ipak je ISKRA...
Ima jedna sitnica koju sam danas zapazil, na originalnom BERU grijaču je napon 12 V, a na ovom ISKRINOM je 9,5 V, jel bi bilo moguče da ga skuri pošto je slabiji???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Po tom bijelom dimu bi bilo da nije do goriva i to ti pokušavamo od samo početka reči.
Jesi provjeril taj novi grijač dali pali naftu?
A da probaš sa brenerom ili ako imaš negde toplu garažu?

Samo da vas obavjestim, SAME je danas upaljen, za čudo božje, ovaj novi grijač kaj smo stavili nije možda svega 2 puta uspel zapaliti naftu i zgorel je, danas stavim novi i traktor kresne na 1. zub.
Sad još samo treba nabaviti TLAČNI ventil i stvar riješena, jer nepovratni izgleda nema oprugu u sebi koja bi zatvorila protok kad tlak padne.

Eh i s tim "kvalitetnim" djelovima...il je taj bio baš neki loš iz cjele serije il neznam, ipak je ISKRA...
Ima jedna sitnica koju sam danas zapazil, na originalnom BERU grijaču je napon 12 V, a na ovom ISKRINOM je 9,5 V, jel bi bilo moguče da ga skuri pošto je slabiji???
Prije pet dana sam te to pital :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije pet dana sam te to pital :?

Ajd molim te, ko bi se nadal, i ko za vraga nismo ga vani isprobali prije montaže, sad sam naučio još nešto: Obavezno isprobaj novi grijač prije ugradnje!! :)

Jel znaš možda gde da iskopam tlačni ventil koji se montira na gumena crijeva fi 8???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Ajd molim te, ko bi se nadal, i ko za vraga nismo ga vani isprobali prije montaže, sad sam naučio još nešto: Obavezno isprobaj novi grijač prije ugradnje!! :)

Jel znaš možda gde da iskopam tlačni ventil koji se montira na gumena crijeva fi 8???
Hubzin, Hadrovič, Trgoagencija, malo bolji dučan sa kamionskim dijelovima..............
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Samo da vas obavjestim, SAME je danas upaljen, za čudo božje, ovaj novi grijač kaj smo stavili nije možda svega 2 puta uspel zapaliti naftu i zgorel je, danas stavim novi i traktor kresne na 1. zub.
Sad još samo treba nabaviti TLAČNI ventil i stvar riješena, jer nepovratni izgleda nema oprugu u sebi koja bi zatvorila protok kad tlak padne.

Eh i s tim "kvalitetnim" djelovima...il je taj bio baš neki loš iz cjele serije il neznam, ipak je ISKRA...
Ima jedna sitnica koju sam danas zapazil, na originalnom BERU grijaču je napon 12 V, a na ovom ISKRINOM je 9,5 V, jel bi bilo moguče da ga skuri pošto je slabiji???
Šanana, na svim SDF traktorima su Iskra dijelovi.
9,5 ili 12V ne znači nikaj. 9,5V ti piše zato jer grijač radi i pri tom naponu (to je napon tijekom anlasanja).

Nego, čudno mi je da taj motor neće zapaliti bez grijača.
Moj, uz verglanje par sekundi, zapali bez brige. Za skoro 10 let kak je Same pri nama, grijač je jednom ili dvaput upotrijebljen.
A na Štoreu je Iskrin grijač već 31 godinu i bez njega isti nikad nebi upalil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, ma neče bez grijača, tak je napravlejn valjda.
Znam da je komplet struja Iskra, ima par Hella releja i to je to.

Znači, nema veze ovaj napon...to me veseli :)

Hubzin, Hadrovič, Trgoagencija, malo bolji dučan sa kamionskim dijelovima..............

Hubzin nema, samo običan nepovratni lil tlačni koji se montira na bosch pumpu...
Hadrovič nezna ništ bez uzorka, moral bum za Križevce skočiti, ne gine mi potrošiti 100 kn goriva.

A od auta kakvog jel bi se kaj dalo najti, stari golf il nekaj slično??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bez grijača več kad je temp oko 0 ovaj motor malo teže pali,vergla dugo a kad upali samo bijeli dim ide na auspuh i cijeli traktor se trese dok se malo ne zgrije..

S grijačem je to druga stvar,odma se vidi razlika..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Bez grijača več kad je temp oko 0 ovaj motor malo teže pali,vergla dugo a kad upali samo bijeli dim ide na auspuh i cijeli traktor se trese dok se malo ne zgrije..

S grijačem je to druga stvar,odma se vidi razlika..

Ukratko, motor je promašaj.
Ovi noviji imaju hidraulično podešavanje faze predubrizgavanja: znači, skužili su nedostatak.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ukratko, motor je promašaj.
Ovi noviji imaju hidraulično podešavanje faze predubrizgavanja: znači, skužili su nedostatak.

Ukratko tak nekak,al u zimskom periodu..

I mene to isto muči zakaj mi tak teško pali traktor,al eto priviknuo sam se na to i neču sad mjenjat traktor zbog toga:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Ukratko, motor je promašaj.
Ovi noviji imaju hidraulično podešavanje faze predubrizgavanja: znači, skužili su nedostatak.
...uz to mu je potrošnja veća 5...10% od starog motora,
za istu predanu snagu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Hubzin nema, samo običan nepovratni lil tlačni koji se montira na bosch pumpu...
Hadrovič nezna ništ bez uzorka, moral bum za Križevce skočiti, ne gine mi potrošiti 100 kn goriva.

A od auta kakvog jel bi se kaj dalo najti, stari golf il nekaj slično??
Pa nepovratni je isto tlačni jedino možda propušta na manjem tlaku, ali i to se da riješiti ugradnjom jače ili podmetanjem postoječe opruge.

Na aute su se isto naknadno ugrađivali ti kak ti veliš nepovratni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nepovratni je isto tlačni jedino možda propušta na manjem tlaku, ali i to se da riješiti ugradnjom jače ili podmetanjem postoječe opruge.

Na aute su se isto naknadno ugrađivali ti kak ti veliš nepovratni.

Ma jok, nepovratni uopče tu u mom slučaju ne funkcionira, otvoren je stalno.
A rastaviti se nada, "zašvasan" je :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh