• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Solaris

  • Temu pokrenuo tomo 730
  • Datum prvog posta

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav, da li mi neko moze reci neku informciju o traktoru same soalris 35, kakva je masina, jesul kvarljivi, kakva je dostupnost dijelova i cijena dijelova. Zainteresovan sam za kupnju jednog takvog pa molim za savjet. :prayer:
Edit: Ovaj traktor je u pitanju http://www.pik.ba/artikal/4783692/traktor-same-solaris-35dt-066-486-574/

to je bio moj traktor.traktor je ok,dijelovi su papreno skupi.a o prodavcu sa pika ti ništa javno neću pisati.bolje traži nekog drugog.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
a evo ti drugog linka.isti traktor,moja slika ukradena sa neta,ili odavde sa foruma jer je malčer nakačen

http://www.pik.ba/artikal/3660482/traktor-same-solaris-10900-km-066-486-574/
jarane ovo što si odgovorio je moj rođak, a ja sam zainteresovan za taj traktor bio, ja sa njim kontaktirao i meni kaže da ima nedostataka, crijevo od goriva, akumulator, jedna krajnica, i kaže da bi bila najniža 10700,00 km, pa možeš li meni MOLIM te dali vrijedi tih para, ako je bio Vaš traktor, kad ste ga prodali jeli puno izrađen i ako može u pp za vlasnika kakav je, a što se tiče ovog linka to je taj isti čovjek što ga prodaje, navodno ima ih više, pozz:prayer: zaboravih reći i alnaser kaže treba očistiti
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jarane ovo što si odgovorio je moj rođak, a ja sam zainteresovan za taj traktor bio, ja sa njim kontaktirao i meni kaže da ima nedostataka, crijevo od goriva, akumulator, jedna krajnica, i kaže da bi bila najniža 10700,00 km, pa možeš li meni MOLIM te dali vrijedi tih para, ako je bio Vaš traktor, kad ste ga prodali jeli puno izrađen i ako može u pp za vlasnika kakav je, a što se tiče ovog linka to je taj isti čovjek što ga prodaje, navodno ima ih više, pozz:prayer: zaboravih reći i alnaser kaže treba očistiti

prodao sam ga prije dvije godine,nije bio tada izrađen.ovo traktori su super,ali je održavanja za nas u bosni preskupo,nema dijelova,čeka se danima za dijelove,filter zraka ti je 80 km za njega.ovo crijevo za gorivo je bagatela za zamjeniti,isto kao i akumulator,bio je nov banerov akumulator na njemu kad sam ga prodao.krajnice sam ja nove stavio,poručene iz austrije.za alnaser neznam,ako ga treba očistiti onda ga nije održavao niako.filter ulja nije mjenjao nikako jer takav bijeli sam ja stavio a ovdje ih nema kupiti.cijena je PRESKUPA,a to je tvoj rođak tako da neželim o njemu ništa pisati.

Moj savjet,traži sebi Tomicu i ostaće ti još novca.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
imam ja tomicu 732, al prijatelju nije on moj rođak mi smo daleko, moj rođak je ovaj što te je prije pitao za ove traktore, al hvala ti u svakom slučaju za savjet i nemoj šta zamjeriti na dosadi što sam bio dosadan, :supz:
 
A

agria_agria

Guest
Pozdrav, da li mi neko moze reci neku informciju o traktoru same soalris 35, kakva je masina, jesul kvarljivi, kakva je dostupnost dijelova i cijena dijelova. Zainteresovan sam za kupnju jednog takvog pa molim za savjet. :prayer:
Edit: Ovaj traktor je u pitanju http://www.pik.ba/artikal/4783692/traktor-same-solaris-35dt-066-486-574/

poštovani!!


je zastupnik xxxx xxxx za Hrvatsku, ali u slučaju potrebe za nekim djelom ili servisom ili bilo šta da vam možemo pomoči..

sa povjerenjem nam se možete obratiti na tel


Post uredjen zbog nedozvoljnog reklamiranja.


Bobo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
rekli se da se nećete reklamirati a jedino to i radite u ova 3 posta do sada, a niste se ni udostojili predstaviti.
 

Umag

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
5
Same solaris

Zanima me da li je kvalitetan Same SOLARIS 55 koji je sada na popustu i nudi se sa motorom Mitsubishi turbo? Ima 122 Nm za razliku od New Holland 3030 kojima ima Janmar sa 141 Nm?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Solaris ti je vrlo sličan Landini Mistralu (NH).
Motori su nešto različiti. Pogledaj pri koliko okretaja koji razvija punu snagu, pa buš ih onda mogel usporediti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Imamo ga u obitelji pa nekad radim s njim. Do sad oko 2000 sati. Bez kvarova za sad. Sitan, okretan, zivahan. Zavrsna obrada mu nije bog zna sta al sluzi svrsi. Dalje ovisi o tebi za sta ga mislis koristit.
 

Umag

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
5
Meni treba za unutarrednu obradu vinograda. Potreban mi je za tzv.podrivač ili kako se kod nas to kaže za "linije", te mi je potreban za frezu. Oranje sa jednobraznim plugom također.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nas radi oko 10 ha vinograda. Nosi 440 lit. atomizer, tanjuracu, malcer, zalamcicu...
Po meni i je vinogradarski i vrtni traktor. Sve ostalo je tako tako...
 

Umag

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
5
gledaj, mene muči to što ima 122 Nm spram 141 Nm Yanmara. Razlog za Solaris i njegov Mitsubishi motor je akcijska cijena i to što sam čuo da Yanmari baš i nisu perfektni motori. Čak i Hew holland sada izbacuje seriju teških traktora od 5o konja sa drugim motorima iz FIAT grupe. Sada neznam što napraviti, da li New holland ili Same Solaris
 

Umag

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
5
Ne znam hoće li Solaris sa 122 Nm-Mitsubishi biti dobar isto kao i New Holland 3030 sa 141 Nm-Yanmar?
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Najbolji način da to saznate je taj da isprobate traktor kod nekoga tko ga već ima, odnosno da razgovarate sa korisnikom traktora koji ga ima na korištenju. U Vašoj okolici ( Istra ) koliko ja znam su dva u Poreču, jedan u auto kampu a jedan u turističkom naselju. Ostali meni poznati korisnici su nešto podalje od Vas.
Po meni je to najbolji način da steknete uvid u traktor koji Vas zanima, pošto prodajno-tehnički podaci su jedno a stvarno korištenje ( praksa ) nešto drugo.
Ako ste zainteresirani za kontakte sa korisnicima traktora možete mi se javiti.
Ja osobno nemam loša iskustva sa modelom SOLARIS 35, 45, 55.
 

zicaprom

Novi član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
3
Poštovani, ja sam trenutno u kupovini voćarskog traktora za lakše poslove sa montiranom prednjom hidraulikom. Za sada sam najblizi Same Solarisu za koji mi zastupnik u Srbiji trazi oko 28 000 eura sa pdv-om. Traktor ima fabričku kabinu sa karbon filterom i prednju hidrauliku sa izvodom za kardan. Inače radi se o modelu Solaris55 sa oko 50ks. probao sam i Landini mistral-a55 i njegova cena je oko 27 000 ali bez prednje hidraulike ali sa kabinom i klimom. Nekako sam bliži Same-u zbog toga sto mogu da mu se okrenu felne i da ima sirinu od oko 1.65m, sto Landini ne moze a njegova sirina od 1.45 mi je mala, posto mi je teren brdovit. Za sada bi traktor radio sa frezom pipalicom, malčerom i sl. ali za jeno 2 godine ce morati da preuzme vuceni atomizer od 1500 liatara jer traktor koji ga sada vuce nece vise moci da uđe u voćnjak zbog svojih gabarita(Mahindra 7030). Mana Solarisu je mala tezina od svega 1.5t, tako da trazim da mi ponude fabricke tegove za zadnje tockove ( 2x75kg), i imam u planu da mu napravim teg od 100-150kg, koji bi po potrebi kačio za prednju hidrauliku. Molim mišljenje kolega da li taj traktor vredi tih para, koliko košta u Hrvatskoj ili Bosni i da li imate da predlozite nesto drugo u cenovnomrasponu 25-30 000 eura ali sa prednjom hidraulikom i kabinom. Unapred hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ja bi na tvojem mjestu radije potražil rabljeni voćarski traktor s PH, Same Frutetto i sl., jer novi nisu u tom rangu cijena.
 
Na vrh