• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna transportna kolica

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pozdrav. Evo mene sa novom temom. Planiram da napravim samohodna kolica,nosivosti 100-150 kg. Treba mi da mogu dovesti svjeze zelene djeteline za stoku,a roditelji nemogu fizicki da tjeraju kolica. Mislim da napravim na 4 tocka kolica i ugradio bi za pogon neku vecu motornu zagu. Da li je neko nesto slicno radio?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako roditelji nemogu da tjeraju kolika onda sigurno imaju (ili će imati) problem pri paljenju motorke koja bi to pokretala.
Moja preporuka je da razmisliš u pravcu elektropogona ili nekog benzin-dizel motora sa alnaserom , recimo od skutera ili nešto slično.

Imaju takve gotove sprave ali to je vjerovatno prekupo.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Razmisljao sam i u tom pravcu. Ali nebi previse ulagao,npr da me kolica izadju 1000KM (500€),jer ni sam neznam koliko ce se jos baviti poljoprivredom. Ako bi nasao neku masinu od skutera za neke manje novce,odmah bi kupio.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Imaš li motokultivator?
Ako imaš onda ti je pola problema riješeno. Prigradiš mu tačke (kolica) samo s prednjim okretnim kotačem.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
puknuti@
Ovako nesto. Sluzilo bi za odlazak u prodavnicu,da doveze svjeze zelene trave. I ovo mi predobro izgleda. Moze to i losije samo da funkcionise.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Imaš li motokultivator?
Ako imaš onda ti je pola problema riješeno. Prigradiš mu tačke (kolica) samo s prednjim okretnim kotačem.
Nemam kultivator,to je kod mene u kraju rijetkost. Svi ganjaju traktore i samohodne kosilice (najcesce Italijanske). Ja to hocu napraviti samo da otac nemora svaki put paliti traktor i kaciti prikolicu zbog neke sitnice.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ovako nešto.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?


Ili jednostavno jedan Mio 300 i jednu malu prikolicu.

IMG_20170915_120355_1.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pre 5 6god skinuo sliku upravo sa ovoga foruma,deluje smesno ali radi,koliko se secam opisa uz slliku tomosov moped je bio donator
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kak ste zamislili da bi se stari ljudi natezali s motoriziranim tačkama , demperom gusjeničarem itd ?
tu dolazi u obzir samo ideja od brguda ..s malim tihim motorom i vozilom lakog upravljanja a to znači velikih kotača kak npr ima imt freza a nikakvi skuteri , rukne kotač u grabu i evo ti slomljenog kuka jer te ručke izbace iz sjedala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel ima negdje video dede iz dalmacije , uglavnom kamenjar je bio u igri , deda je složio vozilo koje izgleda kao da na limenu kadu postaviš kotače ...uglavnom deda i baba se španaju za kozama i u polje
 

Najnoviji postovi

Na vrh