• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šampinjoni

Å¡ampi 99

Novi član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
3
Doma uzgajam prvi put šampinjone, krenula je berba, berem cca. 5 dana i sada mi neki plodovi dobivaju smeđkaste kape. Zna netko uzrok tomu? Dal' im fali možda vode ? Zalijevam dnevno cca. toliko litara koliko sam kg ubrala.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ne znam ništa o uzgoju,ali gljiva ne iznosi samo toliko vlage koliko je teška.Ona i diše,ko i čovjek,a i prirodno isparavanje substrata kroz dan iznosi puno vlage.Bilo to uzrok problema ili ne,u svakom slučaju je to premalo dodavanja vode.
 

Å¡ampi 99

Novi član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
3
Mislim da je problem bio navodnjavanje sad više zaljevam i svi plodovi su bijeli. Hvala vam na pomoći!!
 
M

mohsinj677

Guest
:(happy): This post is so great and nice :fiery:

ne znam ništa o uzgoju,ali gljiva ne iznosi samo toliko vlage koliko je teška.Ona i diše,ko i čovjek,a i prirodno isparavanje substrata kroz dan iznosi puno vlage.Bilo to uzrok problema ili ne,u svakom slučaju je to premalo dodavanja vode.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
:(happy): This post is so great and nice :fiery:

ne znam ništa o uzgoju,ali gljiva ne iznosi samo toliko vlage koliko je teška.Ona i diše,ko i čovjek,a i prirodno isparavanje substrata kroz dan iznosi puno vlage.Bilo to uzrok problema ili ne,u svakom slučaju je to premalo dodavanja vode.

U čemu je problem? Bih te pitala na engleskom,ali engleski neznam.Odkuda ti tu?Jesi li zaista iz Pakistana?Evo ti pozdrav,ma otkuda bio.Inače,ja sam žensko.Da ne bude zabune.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Jedna od bitnih stvari kod uzgoja šampinjona je i adekvatna prostorija, pod time mislim na dobru ventilaciju iste u trenutku kad se prostor krene hladit na određenu temp. Imam nekakvog znanja po tom pitanju jer sam se nekada bavio time. Nešto je već ishlapilo iz glave a nešto je i ostalo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja neznam ništa o uzgoju,ali pokušavam uključiti logiku.

Voljela bih da mi netko prevede onaj komentar na engleskom,možda sam čovjeka krivo shvatila,jer google prevoditelj zna biti šlampav.Pa izokrene značenje rečenice.
 

celo

Novi član
Tu od
4 Srp 2012
Poruka
14
Prvotno napisano od mohsinj677
This post is so great and nice

ne znam ništa o uzgoju,ali gljiva ne iznosi samo toliko vlage koliko je teška.Ona i diše,ko i čovjek,a i prirodno isparavanje substrata kroz dan iznosi puno vlage.Bilo to uzrok problema ili ne,u svakom slučaju je to premalo dodavanja vode.

Prijevod bi odprilike bio "ovaj post je tako dobar (odličan) i lijep"
E sad ne znam da li ima malo ironije u originalnom tekstu:)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ima,ima ironije,zato sam i željela znati.Probala sam gugle prijevod,to mi je isto reklo,ali iz iskustva sa njemačkim znam da ako prijevod shvačaš doslovno ispadnu nelogične rečenice.Pa me zanimalo...
Hvala na trudu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh