• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sasave cijene domacih "proizvodjaca" polj. strojeva

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pozdrav

Zovem danas jedno domacu manufakturu i pitam mogu li kod njih direktno kupiti stroj koji oni satro proizvode. Veli uljudna gdja moze, -10% i cijena je 1950kn. Kazem joj skupo, jer da isti njihov stroj 300km dalje u ducanu kosta 2100kn te da to nema logike. Nastojim preskociti marzu trgovaca ali ne. Gdja me radi doslovno mutavim i kaze da to ziher nije njihov stroj, da su to naljepnice, da to nema CE certifikat bla bla...

Ista stvar sa Gramipom. Pitam da kako je moguce da njihova freza at30 180 u BiH kosta 13500kn a kod nas 16500kn. Nekulturni zaposlenik kaze "onda odi tam pa si ju tam i kupi".

I onda se sjetim one "kupujmo hrvatsko". E bas necu kad me ti isti "rvati" rade budalom.

Kombi i pravac Poljska

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kakav odnos prema tebi,ti im vrati na način da kupiš bilo čije samo ne naše..pa nek deru nekog drugog.
Najbolje kad se počnu izvlačit da je pdv manji u bih npr,pa hebemu nije 3000kn razlika u pdvu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Dobro ti je rekel ovaj u Gramipu. Cijena se uvijek prilagođava kupovnoj moći tržišta...na (našu) žalost
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
To s Gramipom sam i osobno prošao...u tvornici je freza skuplja nego kod Auto-Horvata, i još čovjek kadrdan daje...
a tvornica mi 100 kilometara, Horvat mi 5 kilometara...:icon_rofl:

i zbilja su mi rekli da trgovcima daju veliki rabat, oni ne žele imat maloprodaju i moraju biti fer prema trgovcima, pa zato drže višu cijenu...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Samo nek oni drze sto hoce...iz protesta necu kupiti nista nase a ako cu ici po robu u srbiju, bosnu ili eu dat cu sve od sebe da ne platim i uvoz. Ako treba furat cu robu u komadima.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
U 99% slučajeva je roba skuplja direktno kod proizvođača nego kod trgovaca. Jednostavno nema svrhe ići direktno u tvornicu kupovat nešto.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa to je najnormalnija politika cijena. Da nije tak ne bi postojale rabatne skupine.
Prodajna cijena ionako nema previše veze s cijenom izrade proizvoda, jer da je tak flaša Jamnice koštala 1 a ne 5 kuna.
Foler, nemaš se kaj ljutiti na naše proizvođače, jer se ponašaju kao i svi ostali.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Nema beda, dogovorio u srbiji. Kultivator 11 tijela 4400kn s pacjim nogama i duplim s oprugama 25x25mm i tu sam vec ustedio 2100kn a za tu lovu cu si uzeti rasipac 500L sa dodatkom za prihranu u 4 reda. Vjerojatno cu uzeti i gume...izlet s ekipom, najeli bumo se, napili, ustedili...a domaci trgovci nek rade budalom nekog drugog.
S obzirom da su u srbiji najljepse zene svijeta mozda neku i povezem doma[emoji23][emoji23].

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ajd pojasni postupak uvoza. Platiš PDV, vratiš PDV? Troškovi carine, još nečeg ...?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nisi nista posebno napravio osim sto si pare potrosio u drugoj drzavi za manju ustedu. Da si i tamo isao po tvornicama i kod distributera, jednako bi se na sikirao...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ajd pojasni postupak uvoza. Platiš PDV, vratiš PDV? Troškovi carine, još nečeg ...?
Nista, platit cu netto cijenu tamo, racun kakav zelim i gas...300€ limit po osobi mi je dosta za sve. Furam jodls dvoje da sobom i sa 900€ mogu kupit cuda

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ne mozes jedan stroj razdjelit na dva racuna da budu manji od 300€. Ili ce ti pisat manji racun. No nisu ni carinici bas blesavi pa znaju provjerit stvarnu cijenu.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega foler,malo razmisli jer ti racunica ne valja.:icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Al zato mozes stroj raskomadat i dio na ovo dio na ono....cak i da platim pdv ustedio sam...nedam pare lokalnim lopovima

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Možeš stroj raskomadati, ali onda trebaš račun za svaki taj komad.
Na tvoje bi se mjestu cijenkal s trgovcima.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ovakav:
28870269_1957922497571146_8255242916224999097_n.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh