• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Satnice, nadnice, dnevnice

A

aljmas

Guest
koliki su iznosi dovolj ni za platiti čovjeka u voćnjaku i to prema ovim parametrima

prijava
21 dan godišnjeg ( kako se računa? jesu vikendi u 21 dan ili se samo računaju radni dani)
svaki praznik i blagdan
kišni dan
plaća i doprinosi idu zimi također

ne bih htio potplatiti ali nikako ni preplatiti

jel postoji nekakav obračun sati ili sl.ž

kakva su iskustva kada djelatnik koristi alate i strojeve firma
do sada nisam nikada ništa rekao ali mislim da je prešlo u iskorištavanje moje dobrote naročito na kvarovima

hvala najljepša unaprijed i sajte savjete prijedloge zato jel mi je ovo više pun k....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: satnice, nadnice, dnevnice

U okolici Varždina sat branja se plaća 13 kuna. Ako ti što može pomoći. Sat mehanizacije u Osijeku je 200 kn. Razbacivanje stajnjaka, oranje, tanjuranje i sl. To je Heltom inžinjering. Sat traktoriste na tvojoj mehanizaciji bi bio možda oko 20 kuna?
 
P

pozna

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

evo jedan primjer iz okoline Osijeka. nasad 3,5 ha ,viljamovka i maline,jedan covjek stalno zaposlen,sam vrsi rezidbu,sva spricanja i kosenje,svaki dan pregledava nasad i ogradu i opcenito sta ima novo na plantazi. kad je berba nadgleda radove,dolazi svaki dan i nedjeljom i praznikom na plantazu nahraniti pse.proljece,ljeto ,jesen ima radno vrijeme 8 sati,po potrebi duze,po zimi 2 sata.gazda ima potpuno povjerenje u njega,stvarno je odgovoran iako ima 25-26 god,radi tu vec 6. godinu,po struci je vocar.e sad placa,3100 kn + prijevoz,koliko je to ,oko 180 kn,to sam lupio,plus 100 kn mjesecno za mobitel,gazda rijetko dolazi na plantazu pa ga ovaj izvjestava o stanju.placa je fiksna cijelu godinu. odlazak na strucne seminare placa gazda,sve u svemu,zadovoljni su jedan drugim.e sad stvar je u tome sto taj covjek voli svoj posao,usavrsava se,cuva sve kao da je njegovo,ukupno receno,rijetka zvjerka.
 
D

DADAC

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

15 kuna sat, radi koliko ima posla, prijava na minimalac, ostalo na ruke, gablec i prijevoz tvoji.
:scratch ili možda kak drugačije...
 
P

pozna

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

a sad,za nadnice i dnevnice je jasna stvar,da kazem dnevnica je 150 kn pa sad hoces ili neces. za stalno zaposlenje,u ovom slucaju vocara,treba posteno platiti jer moze napraviti vise stete nego koristi,mislim da i kolega Aljmas nije mislio zaposliti potrcka od kojeg nema koristi. u svakom slucaju tko brlja da nekazem krade,noga u guzicu.
 
A

aljmas

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

ma to je sve banda pokvarena nema nitko zahvanosti sve ih boli k... zato što smo masa nas nepoljoprivrednika investirali u poljoprivredu i sada se jebemo sa radnom snagom

ali valjda će i ova kriza iznjedriti neke bolje rezultate i da ljudi više počnu cijeniti radno mjesto i tu nadnicu koja se odmah isplaćuje isti dan nakon posla
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Jim Rogers, slavni investitor koji je zajedno s Georgeom Sorosom osnovao legendarni fond Quantum, posljednjih je godina jedan od najglasnijih zagovornika tržišta roba
U razgovoru za Business Weeek Jim Rogers je oštro kritizirao mjere američke vlade za rješavanje krize, ocjenjujući da predsjednik Obama i njegov tim nisu dorasli rješavanju tog zadatka.

Obama je prema Rogersovom mišljenju i pogoršao stanje angažirajući ljude koji su i doveli do krize, a čiji je jedini cilj spasiti prijatelje s Wall Streeta radije nego 300 milijuna Amerikanaca. Rogers smatra da je vlada trebala pustiti banke da bankrotiraju, jer su mnoge od američkih banaka znale što im se sprema.

Za banke Rogers kaže da su godinama imale ogromne prihode i da je Wall Street u desetak godina isplatio menadžerima 50 milijardi dolara bonusa. Bivši direktor Merrill Lyncha Stan O'Neal dobio je otpremninu 150 milijuna dolara iako je upropastio kompaniju. Za Franklina Rainesa iz hipotekarne kompanije Fannie Mae kaže da je vodio gore knjigovodstvo od Enrona, pitajući se kakav je to sistem koji omogućuje prevarantima da zarade milijune dolara.

Rogers smatra da će ekonomska kriza dovesti do socijalnih nemira u Kini i mnogim državama svijeta, a da ni Amerika neće ostati zaštićena.

Zbog tiskanja velike količine novca u SAD-u upozorava na opasnost od visoke inflacije. Rogers, koji je poznat kao jedan od najvećih investitora u robe, očekuje uskoro njihov oporavak.

Investitorima savjetuje ulaganje u poljoprivredu, ocjenjujući to najboljom investicijom u sljedećih desetak godina. Godinama su mešetari vrijednosnim papirima bili na vrhu, a sada se vremena mijenjaju. 'Brokeri će uskoro postati taksisti, a oni pametniji će učiti voziti traktore kako bi mogli raditi za poljoprivrednike. Tridesetogodišnji poljoprivrednici će voziti Lamborghinije', kaže Rogers.


U svakom slučaju bolje imati zadovoljnog radnika, nego nikakvog. Topli obrok i prijevoz puno znače. Bolje da dođu kod mene nego kod Aljmaša ;) :lol: Malo šale, ali mora se radnik cijeniti i njegov trud, a ako on to ne cjeni ima drugih, kriz će napraviti radna mjesta to je sigurno.
 
B

Boris

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Tridesetogodišnji poljoprivrednici će voziti Lamborghinije', kaže Rogers.


Da da vozit će ga samo onaj koji je od generacije prije naslijedio sve što ima i nema ni kune kredita danas, a neznam koji to veliki poljoprivrednici kod nas su u tom položaju.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: satnice, nadnice, dnevnice

i to ovakve Lamborghinije :)

[youtube:2ce5o5dn]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/To-Xokl5fFE&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/To-Xokl5fFE&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:2ce5o5dn]
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: satnice, nadnice, dnevnice

He he, tko kupio ovakovog Lamba dobije onog trkačeg na poklon ;) Ionako ljudi neće imati vremena za vožnju ;) Ali kako je samo odabrao Lamba, jel on jedini proizvodi traktore i aute (osim kineza)? Pošto će ostala autoindustrija propasti. Znači ako se i kupe dionice Lamba neće biti bedara ;)
 
D

DADAC

Guest
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Ima i ferari traktora, jedino je šteta za porschea.....
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Dobra, kvalitetna i odgovorna radna snaga je veliki problem. Ipak mislim da mi s ovako malim površinama 5-6 ha ne možemo si priuštiti stalno zaposlenog radnika. Ako mu isplaćuješ netto 3100 kn (to je brutto 4000kn)+ prijevoz + prehranax 12 mjeseci.
To si može priuštiti Ružić na trešnjama 1kg=100kn.

To što možemo je maksimalno sve operacije mehanizirati i po potrebi uzeti na dnevnicu. Sat rada je 15kn + 2 obroka sa pićem dnevno + prijevoz.I nisu ti to baš veliki radni učinci, naročito ako nisi cijelo vrijeme prisutan sa njima.
Bilo bi lijepo imati stalno zaposlenog na voćnjaku, još da je zainteresiran i malo stručan.
Obrada MEHANIZACIJOM iz usluge se plaća po jedinici površine a to trenutno kod nas iznosi 350kn po rali ili 612 kn/ha. + PDV.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Karla malo Vam je neprecizna računica. Špricanje ne može koštati kao rigolanje i podrivanje, mislim da čak nitko neće doći ni orati za te novce, ali eto...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Kod mene, Lika...
Dnevnica od 200 kuna, za rad od 7-17, bez prijevoza i gableca.

Jel' to rad nas Licana vrijedniji nego drugdje u Hrvatskoj ..

Rad strojem je oko 120 kn na sat (traktor 70ks, kombinirka)
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Kontam kaže:
Karla malo Vam je neprecizna računica. Špricanje ne može koštati kao rigolanje i podrivanje, mislim da čak nitko neće doći ni orati za te novce, ali eto...

Eto ja toliko plačam rad rotodrljačom, i malčerom sve legalno na papire sa žiro-računa. 350 kn/ral ili 612 kn/ha + PDV Špricanje radimo ručno leđnim atomizerom pa se cijena ne odnosi na špricanje a jesensko duboko podrivanje je 400 kn/ral ili 700 kn/ha +PDV.
čOVJEK kojimi to radi cijeli posao obavi za 10 sati.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: satnice, nadnice, dnevnice

Kod mene u Slavoniji ja plačao žene koje su kopale oko vočki 15 kn /sat.
sve je njihovo i obrok i piče tako da ja nemam ništa sa njima -jedino ako nisi kraj njih cijelo vrijeme znaju zaštekati :lol: kao traktor kad mu nestane goriva.
obrada frezom ja naplačujem 600 kuna po jutru.
prskanje atomizerom 100 kn/ATOMIZERU.
Malo se popuni buđet za troškove u plantaži... :p ;)
 
Na vrh