• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Schluter

Z

zrine892

Guest
zakon traktor....ja vidio jednog.....a tip lud do bola....kad ide naprijed ušalta on unatrag traktor ide naprijed a tockovi se okreču u unazad.....ludnica od tog traktora....koliko ja znam ima zf-e menjač...zasluzio je on svoju povijest i tek kako.....
 
S

sapat

Guest
Moj pokojni dida je imao ovakoga kao na prvoj slici... na žalost jedino se sjećam da sam ga kao klinjo u igri upalio i skoro napravio veliku štetu...
 
Z

zrine892

Guest
hehe.....tko tebi da traktore...samo da je barem 96god shluter ne bi loš.....meni....
 
S

sapat

Guest
zašto nebi bio dobar, oni su navodno rađeni samo po narudžbi i sklapali su se ručno(neprovjeren podatak, ali ja mislim da je istinit)
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
suljos kaže:
Kada je tile dobivao iz svijeta kredite onda su na Belju izmisljali gdje i sto da kupe,sume su bile za sadanje pojmove velike.Tadasnji sef nabave Dr. Ivan Musa je u USA kupio nekoliko tuceta JD svake vrste,nesto bez kabine koje se se naknadno u Knezevu za njih radile,i dosta duplaka .Nekako u isto vrijeme u par navrata su stigli i Schluteri,nesto manjih i nesto velikih,veliki us se brzo razelitili(Brestovac ih je mislim imao 8 a Mirkovac 2,to je bilo prije nemal 30 godina pa ja se toga vise i ne sjecam svih detalja)dok su JD duplaci izdrzali nesto vise.Ali manji Schluteri su bili nepoderivi,imali su M.A.N motore i mnoga napredna rjesenja,zatamljena stakla,vrata na siber sinhronizovani mjenjac sa rikvercom i td.Davne 1969te godine je moj majstor isao u Njemacku kao ispomoc da tokari u toj firmi,i pricao mi je kako su imali za to doba kopirke,razvedene instalaciej za CO2 varenje i sl.Pamtim jednog takvog Schlutera sa pravljenom kabinom koji je radio sa pesi-em(tako su ga zvali)utovarivacem,covjek je otiosao mirovinu a traktor je bio kao nov,jos ih ima par po Baranji koji rade kod privatnika.

Ovih velikih je navodno napravito samo 10 i sivisu u Yu(tako po forumima tvrde)dok je jedan napravljen od 500 konja .
 
S

sapat

Guest
hm, od mog dide schluter nije imao orginal kabinu, bio je kod nas mislim do 83-84god...
 
B

branko

Guest
to su strasni traktori, jer u vrijeme dok su se proizvodili (mada se i kasnije nesto radilo ali to mozda jedan do dva primjerka po narudzbi) bili su po kvaliteti mozda i iznad fendta ,ali ih je malo zeznuo los izgled i previsoka cijena. ja sam uzivo vidio dva modela (1500 i 850 super). posebno me se dojmilo to da ti podignes haubu na jednu stranu kabinu na drugu i mozes raditi prakticki generalku na traktoru. a ova 850-tka je prica za se motor sestak nesto manje od sest i pol litara, a ono tek 85 konja i tezina od cetiri i pol tone. jedino je ovaj tip koji je imao 1500 bio nesto nadrkan kad je skuzio da necemo kupiti traktor pa nije htio pokazati okretanje komandi unazad, koliko sam procitao na netu to je prvi komercijalno poceo upotrebljavati bas schlueter. traktor kad ga malo bolje pogledas izgleda onako kovacki napravljen tj. malo grubo ali sve cvrsto i masivno. nesto malo su probali popraviti dizajn sa eurotracom ali to je vec bilo pred kraj. oglavnom to su bili traktori sa snagom medvjeda ili medvjedjom snagom ili jaki kao medvjed (koji je tocan prijevod njihove krilatice neka se pozabave oni koji govore bolje njemacki od mene) Bärenstark. netko je spominjao motore , schlueter je vecinom koristio svoje motore , nesto MAN; i vrlo malo mercedes i liebherr (i to samo za super trac i posljednje eurotrac modele). koliko ja imam podatak tvornica je sluzbeno zatvorena 1995 godine, da bi je 1996 g. godine kupila firma egelseer traktoren (inace diler valtre i landinija) i iz preostalih dijelova isporucila nesto malo traktora ali to se ne moze vise smatrati nekom pravom proizvodnjom.
 
Z

zrine892

Guest
ko nov je taj traktor.....steta da....ali nije to stery i case preuzeo to tvornicu?jel znaš mozda zbog cega se zatvorila firma???
 
K

krx pozega

Guest
Kasno sam se uključio u temu ali sam htio nadodati na sve ovo da ga ima jedan čovjek u Požeštini te mu je to najveći traktor na imanju..mislim da se radi o 160ks ali sigurno se sjećam da se radi o MANovom motoru...dan danas radi nešto preko 100jutara zemlje,možda sad i više...volio bi ga baš poslikati zato jer se radi o vrlo očuvanom traktoru a i sjećam se da ga je gazda više nego hvalio tako da ja o njemu također imam samo riječi hvale makar ponavljam to mi je prvi susret sa takvom "vrstom" traktora
A zatekao sam se baš u dvorištu toga gazde jer je u to vrijeme kupio novog Landinija od 80ks jer sam i ja u to vrijeme tražio traktor...tako da čovjek zbilja vjeruje tom Schluteru jer mu je to i sada jedini traktor jači eto od tog landinija...
 
B

branko

Guest
ko nov je taj traktor.....steta da....ali nije to stery i case preuzeo to tvornicu?jel znaš mozda zbog cega se zatvorila firma???

u mojem postu imas tko je preuzeo tvornicu, a ako procitas cijelu moju litaniju skuzit ces sto je i glavni razlog propadanja, previsoka cijena u usporedbi s konkurencijom
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Toje bila mala firma,istoimeni gazda se prezaduzio i banka nije imala milosti,neka prava su odkupila a i postoji firma koja ima pravo da nastavi proizvodnju,a ujedno i prodaje preostale dijelove,cak je ih nekoliko i novih napravito.Pa i ja radim u tvornici koja je nekad radila traktore Schilter



Sa ovakvim cistim snijeg po krugu
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ahaa...znaci zaduzio se....steta te firme...dobri traktori....
 
R

ROKI

Guest
Bilo je tih traktora u Županjskoj zadruzi, a Jankovačka mislim da ih još ima. To su, kažu traktoristi, super traktori! Sjećam se ko klinac "čudnih" vrata na tim traktorima jer je jedan došao iz Jankovci radit kod mog dide. Ima ih još po slavoniji, a jedan tip iz okolice je radio remont na svoja dva komada i od ta dva jedan je imao novi ili osvježeni motor iz tvornice. Stvarno su jaki i izdržljivi ti traktori nema šta. Pričalo se da su fantastični orači (dugačak, nisko težište, težak i širok, a moćan motor i prijenos).Pravi medvjedi!
 
B

Bobo

Guest
Jedan dosta veliki je stajao do prije par godina u korovu i zarastao kao onaj plug kod ratarkovog kolege... Sad ili su ga na kilu prodali ili ga je netko kupio i popravio. Ne zanam, mozda je bio i ispravan, samo znam da je stajao dosta dugo tamo.

Takodjer sam cuo da su odlicni traktori...

@ Krx: da to nije onaj iz Emovaca traktor o kojem ti pricas? Pa traktor je zarastao dosta dugo u travu, i sad ga tamo vise ne vidim.

Bio je s crvenom limarijom i zlatnim motorom i felgama ;)
 
R

robert

Guest
radio sam sam schluterom od 140 ks...tocnije vukao prikolice po zadruzi.izuzetno kvalitetan traktor,malo ruzan,ali odusevio me strasno.radjen je negdje sredinom ili u kasnim '70-tim.uglavnom star ali jak kao vrag.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ÄŒlan ŽELJKO ima schluter-a od 45 ks, mislim da je negdje oko 40-50 godina star.

Ja koliko sam čuo za razlog propadanja je zato jer je bio jako napredan za ono vrijeme, pa je time imao i veću cijenu, čak su razvijali brzinu od 50 km/h što je za onda bilo puno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh