• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP LA 300 BL1R-KOSILICA(nagibna)

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Pozdrav!

Ta kosilica je ustvari od mog tasta i stara je jaaaako puno godina i malo čudno radi, puca iz auspuha, teško pali i svašta nešto. A sad sam ja dobio zadatak da kosim s njom. I danas mi se desio najveći problem. Otpao mi ležaj u košnji ili je to nešto drugo, ne znam kako se zove. Ustvari uopće se baš ne kužim u strojeve kao što bi trebao ali zato evo slika:

http://imageshack.us/photo/my-images/593/10082011506.jpg/

Inače kosilica izgleda ovako:

http://imageshack.us/photo/my-images/204/10082011503.jpg/

Jel dovoljno da nabavim novi ležaj ili bi trebalo mjenjati cijeli sklop? Navodno se to dešava svake dvije godine ili prije pa je tast uveo praksu podmazivanja svaki put prije odlaska u košnju makar bilo jedanaput ujutro, a drugi put popodne, ali mi se čini da se to prečesto dešava.

Molim pomoć.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ležaj samo otpadne ili se podrobi? Bojim se da je tu došlo do nekakvog oštećenja tog ležišta ili polužja.....Ovaj utor mi izgleda malo čudno, jel moguće da seger koji to sve skupa drži, ne sjeda dobro....
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Ležaj samo otpadne ili se podrobi? Bojim se da je tu došlo do nekakvog oštećenja tog ležišta ili polužja.....Ovaj utor mi izgleda malo čudno, jel moguće da seger koji to sve skupa drži, ne sjeda dobro....


Moguće je.

Ležaj otpadne u košnji, ne mogu ga naći da vidim da li se prije podrobio, a tast nije siguran. Čini se da je nešto oštećeno i da se zato to čeće dešava.

Gdje ima tih dijelova povoljno a nabaviti?
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Kolko sam mogao videti sa slike tu bi trebao da ide igličasti ležaj, tj da ide onaj deo kao na krstu kardana znači ona šoljica i iglice unutra a zeger drži da to neispadne, možda se varar ali nevidim dobro na slici.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Čim sam pročitao u naslovu SEP odmah mi je tak porasel,
jer sam jednoga slaga skoro godinu i pol dana,
prevestvano iz toga razloga jer je dijelove jako teško naći.
Moraš tražiti svijećom, ja sam na kraju dal izrađivati kod privatneka nove dijelove. Bio je u pitanju konusno tanjurasti par.

Ti poslika malo i sa druge strane taj dio gdje ti je ležaj ispao.
Kako su već neki rekli ja isto sumljam da tu ide ona ljuska sa iglicama
od križa kardana....

A gde buš našel dijelove nisam pametan ni sam....
vidim da spominješ da siz okolice Krapine, od kud si??
Malo se predstavi u pripadajućoj temi….
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Alo Krapinci susjedi, vidi se da vas brdina muči, i mene isto...

Ja inače tražim mašinu na jen kotač za kositi a da nije Alpina koja ide za menom jer mi je skoro noge posekla...

Ima netko nekaj tak za prodati po povoljnoj cijeni?

U oglasnicima cijena 3000 kn do 5000 kn kak da se radi o BCS-u? Opet precijenjene kao tomo vinković?
 
A

AGRIPLUS65

Guest
sa druge strane isto dolazi lezaj kolko mogu predpostavit po sliki,
a na ovoj di je ispal lezaj se vidi utor gdje dolazi segerov osigurac kojeg najvjerovatnije ne stavljate nakon lezaja iradi toga ispada od vibracije.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Alo Krapinci susjedi, vidi se da vas brdina muči, i mene isto...

Ja inače tražim mašinu na jen kotač za kositi a da nije Alpina koja ide za menom jer mi je skoro noge posekla...

Ima netko nekaj tak za prodati po povoljnoj cijeni?

U oglasnicima cijena 3000 kn do 5000 kn kak da se radi o BCS-u? Opet precijenjene kao tomo vinković?
zato kupi bcs pa bus imal pravi stoj a ne ovog slipca.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
zato kupi bcs pa bus imal pravi stoj a ne ovog slipca.

Imam ja stroj Olympia diesel, stvarno metak, ali imam i brijeg gdje s njom ne mogu jer bi ju prevrnul i zato trebam ovaj kekec.... već sam ja to probal na takvom brijegu s takvim sistemom mislim da je bil naziv kosilice MiniPadana il tak nekaj... i super je išlo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav!

Ta kosilica je ustvari od mog tasta i stara je jaaaako puno godina i malo čudno radi, puca iz auspuha, teško pali i svašta nešto. A sad sam ja dobio zadatak da kosim s njom. I danas mi se desio najveći problem. Otpao mi ležaj u košnji ili je to nešto drugo, ne znam kako se zove. Ustvari uopće se baš ne kužim u strojeve kao što bi trebao ali zato evo slika:

http://imageshack.us/photo/my-images/593/10082011506.jpg/

Inače kosilica izgleda ovako:

http://imageshack.us/photo/my-images/204/10082011503.jpg/

Jel dovoljno da nabavim novi ležaj ili bi trebalo mjenjati cijeli sklop? Navodno se to dešava svake dvije godine ili prije pa je tast uveo praksu podmazivanja svaki put prije odlaska u košnju makar bilo jedanaput ujutro, a drugi put popodne, ali mi se čini da se to prečesto dešava.

Molim pomoć.
Evo imaš ovdje taj koplet , uzmo to sve skupa novo i miran si .
Ako ležaj ispada znači da je dosjed pojeden..i jedna i druga strana i sve naokolo
http://delovi.tehnomarketnis.rs/prikaz/?page_id=106
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
sa druge strane isto dolazi lezaj kolko mogu predpostavit po sliki,
a na ovoj di je ispal lezaj se vidi utor gdje dolazi segerov osigurac kojeg najvjerovatnije ne stavljate nakon lezaja iradi toga ispada od vibracije.

Osigurač se obavezno stavlja, samo je pitanje da li sjeda dobro pošto sve to skupa dosta pohabano.
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Evo imaš ovdje taj koplet , uzmo to sve skupa novo i miran si .
Ako ležaj ispada znači da je dosjed pojeden..i jedna i druga strana i sve naokolo
http://delovi.tehnomarketnis.rs/prikaz/?page_id=106

Taj market je u Nišu, a ja u Krapini, malo mi je daleko. Ali to je točno ono što bi mi trebalo. Zna li netko možda ipak negdje bliže za nabaviti te dijelove?

Inače smo nabavili novi igličasti ležaj i seger osigurač montirali tako da sam mogao završiti s košnjom po svojim zagorskim bregima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Taj market je u Nišu, a ja u Krapini, malo mi je daleko. Ali to je točno ono što bi mi trebalo. Zna li netko možda ipak negdje bliže za nabaviti te dijelove?

Inače smo nabavili novi igličasti ležaj i seger osigurač montirali tako da sam mogao završiti s košnjom po svojim zagorskim bregima.
Kojeg ku rca služi forum ?
Nek se javi netko iz srbije tko je blizu grane ili netko iz vk da prek po to i pošalje ti poštom ....
A može ti to poslati i direkt poštom ako nije vriednosni paket ...ili na autobus , za niš ide sigurno 3x na dan autobus iz ZG .

Platiti možeš preko pejpala ili na 100 drugih načina .
Ajmo , pokrenimo forumsku solidarnost , sad je prilika pokazati tko je kaj i koliko vrijedi kao čovjek .
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Kojeg ku rca služi forum ?
Nek se javi netko iz srbije tko je blizu grane ili netko iz vk da prek po to i pošalje ti poštom ....
A može ti to poslati i direkt poštom ako nije vriednosni paket ...ili na autobus , za niš ide sigurno 3x na dan autobus iz ZG .

Platiti možeš preko pejpala ili na 100 drugih načina .
Ajmo , pokrenimo forumsku solidarnost , sad je prilika pokazati tko je kaj i koliko vrijedi kao čovjek .

:prayer::partyman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bilo bi ok što puknuti predlaže, ajmo društvo pa da ja na kraju kupim sređenu od GreatJumbo stručnjaka budući da je negdje blizu mene (KR) :prayer::prayer::prayer:
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Ako je ikad sredim :drinkers:
Ma ne vjerujem, prilično je stara ali koliko je ja koristim mogla bi potrajat. A ak ona ode onda će nastupat IMT 506 SX. Samo trebam onda nabavit kosu i kotače.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je ikad sredim :drinkers:
Ma ne vjerujem, prilično je stara ali koliko je ja koristim mogla bi potrajat. A ak ona ode onda će nastupat IMT 506 SX. Samo trebam onda nabavit kosu i kotače.
A jesi kontaktiral ove dolje za ciganku?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako je ikad sredim :drinkers:
Ma ne vjerujem, prilično je stara ali koliko je ja koristim mogla bi potrajat. A ak ona ode onda će nastupat IMT 506 SX. Samo trebam onda nabavit kosu i kotače.

To ti ja imam...
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Mali update. Pronašao sam ciganku komplet i mogu je nabaviti za 1.600,00 kn za gotovinu. Jel to puno? Meni se čini malo puno :supris:
 

Najnoviji postovi

Na vrh