• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sezonska radna snaga

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ma morate vi znat da ti sto kukaju vecinom zive bolje od nas...Oni imaju vremena za sve,...otic svagdje...sjedit pred trgovinama i cekat koce platit pivu....pa polovina ih nosi telefone koje nebi znao ni upalit.......samo treba i covek da se rodi takav da te bas briga...dal imas il nemas il se zadovoljavas sa sitnicama
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sramotno je uopće i objavit da ti neko radi 10 sati dnevno za 12kn satnicu... jer to je ispod svakog minimalca !!!
Ako je minimalac 2400kn, a mjesečni fond radnih sati 168 po tome bi ispalo da je oko 14.5 kn minimalna satnica!
Ja također povremeno trebam radnika i plaćam 20 kn/sat ,za pojest i popit uvijek imaju, a isto je problem nać radnika...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hele, ti poslodavca koštaš oko 320 kn po satu. Tvojih je samo 150 kn, a ostatak ode za mirovinsko, zdravstveno i rasipnu državu.

Ja poslodavca koštam 230kn dnevno ( uračunati doprinosi na plaću i iz plaće).

Ako je minimalac 2400kn, a mjesečni fond radnih sati 168 po tome bi ispalo da je oko 14.5 kn minimalna satnica!

2400 je minimalac, ali bruto, neto je to dosta manje ( 1700-1800 ), a kad te gazda hoće platit još manje onda te prijavi na 4 sata.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sad gledam i za 2016.g. je neto 2496kn a bruto 3120kn. Ovo što sam napisao je minimalna osnovica za izračun plaće (nkv). Pitao sada kolegu da potvrdim, ni njemu nitko ne zna objasnit zašto za kontrolu doprinosa koriste tu osnovicu koja je sada 2800 (2250) a ne minimalnu plaću.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Znači svuda ista priča. Od silnih tisuća nezaposlenih nemreš nać radnika u lijepoj našoj. I kod mene 20 kn sat ali nema volje, svi jadni bolesni, kičma, ruke, noge, nemogu se sagnuti.Ma lijeni smo mi narod i točka. Samo me smeta kaj kukaju i broje na državu, a oni dobiju od te iste države ono kaj je nama uzela.
I tko nam je kriv kaj smo bedaki i radimo. Mene nikad nije bilo ni strah ni sram raditi pošteni posao. Preko servisa (za vrijeme školovanja) radila sam i u pogonu uljare, i u skladištu, poslove čišćenja, ma sve gdje se dalo zaraditi da ne uzimam od roditelja više nego mogu dati. A sad ni mladog ni starog na njivu dobit nemožeš, u plasteniku im vruće. Satnica 20 kn mala, a ako uspiješ pronač dvije osobe za rad, nedo bog poslat ih na njivu same. Ma i kad ideš s njima radiš više nego njih dvoje zajedno i nije ih ni sram ni briga. Samo im malo 20 kn po satu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sramotno je uopće i objavit da ti neko radi 10 sati dnevno za 12kn satnicu... jer to je ispod svakog minimalca !!!
Ako je minimalac 2400kn, a mjesečni fond radnih sati 168 po tome bi ispalo da je oko 14.5 kn minimalna satnica!
Ja također povremeno trebam radnika i plaćam 20 kn/sat ,za pojest i popit uvijek imaju, a isto je problem nać radnika...

A gledaj, pokušaj ti svake godine ulagati u proizvodnju da bi ljudi imali što raditi, jer ako nemam stalno posla odu drugdje. Nije da je neka dnevnica, no više je nego što mogu doma zaraditi. Svjestan sam da to apsolutno nije nikome dostatno za ništa, ali ne mogu više. Da moram platiti više, smanjio bih proizvodnju ili nebi više radio povrće. Ni supruga nema mirovinsko samo da radnici mogu redovito dobiti dnevnice.

Naša krasna država je propisala da je minimalna dnevnica 50-ak kuna za 12 sati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jučer sam nazvala punudu iz oglasa - veli, radi sve što treba.
A meni treba iskopati korijenje ukrasnih grmiča, ma plitko je to, nekih četerdeset, pedeset cm dubine, malo se zasječe, izvuče van, poravna.. I pita me čovjek koliko plačam - dvadeset na sat, velim ja, računam da će on to polako za jedno šest, sedam, sati napraviti - realno je četiri - pet, ali ajd, dala bih mu i cijelu dnevnicu - a on neće. On bi cijepao drva i slično. Nije se potrudio niti pogledati koji je posao u pitanju, ali je procijenio da će se oznojiti.

Evo, ako je tko u mojoj blizini i oče zraditi sto pedeset kuna, odrradio on to za dva sata ili sedam, nek se javi i dođe odraditi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti naša Jo,,, želi nekome financijski pomoči i to je lijepo . Stisnuti ruku nakon obavljenog posla itd a kaj bu to napravila bageru ??
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bih ja, ali on bude mi to previše raskopao. To je ona kosina uz kuću, desno uz stepenice ako se sjećaš, ima onaj kameni zidić uz to, pa bi se moglo urušiti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Odgledala sam tubič, a onda pročitala tvoj novi potpis.


:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:

Bez mantije, jel?
Ma nemaju oni pojma.....:icon_e_wink:

Materemi, da sam zaja, ja bih ti dala da budeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh