• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Onda su te game dosta na cijeni.
Ja bi mozda svoju 18-icu prodal, ko nova je, sijala godisnje 10 jutara.
View attachment 54734
Realne cene su im oko 600e sa kardanom.
18 sa kaišem je po meni oko 500e

Pre sat vremena sam prodao moju 14 za 450e a mogao sam 500e izvući,ali mi nije bitna zarada već da oslobodim prostor.

Realno u Oltove sejalice su laka održavanja i prosta mehanika.
IMT sejalice su skuplje,teže održavanje,mada kvalitet je dobar.

Kod OLT mi se svidja najviše okruglo bure. Ko radi po brdu zna na šta ciljam.

Josip,kažu na kaiš po vlažnom ili velikim grudvama hoće da blokira.
Po mom iskustvu meni nije blokiralo
A svakako ako baš vlažna zemlja a vremena nema da se osuši,tada ciklonom posejem.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,907
Kak ti ide zakivanje? Ja sam odustal nakon drugog diska i stavil sve na šarafe
Teže je razkovati. Zakirnam nitnu,probušim s 3 mm borerom do dvije trećine,zatim s borerom 12 mm skinem kapicu nitne,te izbijam duršlagom od 5 mm. Zanitati je lako, pošto od strane tanjura ide zakovica s upuštenom glavom, par udaraca i to je to. Vidi se na trećoj slici. Ne mjenjam sve, samo one koji imaju puno lufta,jer cvile i znaju u frezanoj i vlažnoj zemlji zacvikat i samim time ne siju pravilno. Nitne su iste ko i za bočnu kosu.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Par udaraca po nitni, x6 po disku x2 po sjetvenom redu. Matematika me odvratila od lupanja , a i nisam imal antifone blizu:ROFLMAO:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Imao sam ih nekoliko na prodaju i ni blizu te novce nisam uspio dobiti.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Tanjirače su 350-450€

Nije realno ispod 400e da bude sejalica.
Mada sam ih nalazio.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Ja sam za 18 s remenom dao 2000kn prije nekoliko godina. Znači da sam odlično prošao 🤭
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
54
Kupio sam za sitne pare ovu sijačicu...prilično zapuštenu ali zdravog kostura....svi ležajevi zamjenjeni,slijedi farbanje ali još mi fali pogonski remen.Zna li ko koji je broj remena da ne lutam
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Jel zna ko gdi bi bilo za kupiti ona aluminijska skala sa brojevima za Gamu 18?
Na mojoj se brojevi vec jako slabo vide.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Zval sam ih, to je od papira, a poštarina do mene bi koštala 7 eur.
Da je aluminijska, naručil bi ju, ovak ništ.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,907
Na Gami 14 je ovakva, valjda je orginal,ne znam. Sijalica je iz 76' ( neki dan sam naveo 74' sad vidim da sam se prevario) Kaj znače brojke? Valjda kg/ha . Ove dvije crte sam ja obilježio,a brojke su valjda orginal. IMG_20231103_171302.jpg IMG_20231103_171531.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Deda Marek
A da takva, samo ako je stvarno aluminijska.
Mikke
I na mojoj se vec slabo vide ti brojevi, a inace sam pšenicu sijal u rasponu od 32-38, a tritikala za oko 150 kg po jutru na broju 32.
 

Najnoviji postovi

Na vrh