• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,435
Pošto se približava sezona sjetve ozimih žitarica,,je sijem nekh 1,5 h. tririkale i nešto pšenice za svoje potrebe.Nemam razbacivac djubriva,,pa to godinama ono starinski radim,,kantu na rame i opleti,, pa nešto razmišljam djubrivo 15/15/15, granulacija je kao kod pšenice,,dal je ko probao sijacicom predsjetveno ubaciti djubrivo u zemlju,,ja planiro ove sezone porati pa pofrezati sijacicom baciti djubrivo podrljati pa onda ubaciti sjeme,,
P.S.
nemoj da bi se ko smijo, :hahah:
 

H&S

Iskusan lik
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
539
Budeš nakon umetnjaka morao isprati sijačicu, da u njoj ne ostane umjetnog gnojiva. A to baš nije....najbolje
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Gnojivo će ti uništiti metalne dijelove sijačice. To treba dobro prati. Probaj negdje naći polovni rasipač gnojiva. Ja sam svoj polovni kupio za 200 kn ili 30 eura. I lijepo baca a limarija je još očuvana.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,435
Upavu ste,, sad sam gledao na yu-tube,, gore je sve metalno osim spirale,,teško bi se opralo bez rasklapanja,,odluka je pala, kupiti novi rasipac od 300 litara,, a valjda bude što i subvencija pa bude jeftiniji,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh