• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sjecka ili tarup na kukurznom adapteru!

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pitanje za Jbrtka dal mi možeš reći koliko okretaja ima ta tvoja getriba mislim omjer mi smo nabavili dvije getribe sa jednim okretajem tam de je pogon a gdje budu nuževi tam dva a sad još je jedna getriba oj koje ide remenica na donje getribe gore je velika remenica,a dole mala, mislimo da budu to prevelike okretaji, jer kad smo imali običnu sječku na ler gasu se o vrtjelo ko ludo opće ne noži nisu ni vidli. :)
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Oko 1800 mada bi trebalo da nekad bude i 2200o/min. Mada na bourgoinu nece imati efekta makar kakve obrtaje stavite...
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Zato sto ima sistem branja na istiskivanje klipova a nema kao vecina adaptera(beraca)na otkidacke ploce,pa samo ce da otsece stabiljku i da je slozi,nece da je posece na sitno.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Koliko bi koštalo sa ugradnjom na đurin adapter?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zeko mislim sa ugradnjom tih siječki budeš napravio pravi posao,samo okretaje treba oko prijenosa pgoditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Kak se kutije mažu?
Jesu li osovine dihtane?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pitam zato kaj su osovine šesterokutne.
Kaj pogonski zupčanici u kutijama imaju šuplje osovine?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Zeko super napravljeno,jedino mali savjet mogla bi ti se namatati okovina na osovinu od freza,da probas ugraditi zastitni lim.uostalom budes vidio kad krenes u berbu.:icon_e_wink:
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ta ekipa je i kod mene jučer postavljala istu takvu sječku, Pavel, Ivica ime trećeg nisam zapamtio.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
koliko košta Zeko ugradnja,i koliko misliš da češ si diči potrošnju?
 

Milovane

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
10
Moje iskustvo i koliko ja znam,bolja je secka nema opterecenja ko kod tarupa a i komsija mi ima zmaja i ima secku sa 2 noza ide samo tako,jedino je mali problem kada je njiva sirkovita pa oce da se okomota oko osovine iznad nozeva. pozdrav
 

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Evo dogovorena ugradnja sjecke na đurin šesteroredni heder sa majstorom ,slike stižu za par dana.......Ide ovaj sistem a slika posuđena,..

pozdrav svim fiorumasima,izvinjavam se sto nisam bio redovan imao sam problema sa logiranjem a bilo mi je glupo da vec po ko zna koji put kontaktiram @bobo da mi posalje zaporku inace sam slab sa racunarom:(devil):.
zelim da napomenem da JA ugradjujem takve freze na slici sto je clan ZEKO postavio,i da ja nisam ugradjivao secku kod njega nazalost.to je jedan covek iz B petrovca koji je pre par godina bio kod mene i odkopirao dosta stvari.ja sam ove godine radio secke u ivanic gradu na adaptere jd.pokusat cu da postavim slike,inace ja nestavljam getribe od zmajevih raketa,zato sto se brzo napune prasinom,moja su od celika,zatvorena sa obe strane sa semerinzima i sestkant osovina u svakoj getribi se oslanja na dva lezaja.

Dolazi mi nas član Jbrtka...........

@ Zeko,mislim da nisam bio do vas...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jbrtka

Član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
42
Evo kako to radi na beracu zmaj 22[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dWj4aeqYGSo[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh