• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjeme tikve/bundeve golice

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Zna li netko gdje se može nabaviti sjeme golice, trebam negdje oko 0,5kg, sijem ih za vlastite potrebe međutim ove godine nigdje ne mogu pronaći sjeme.
 
J

josy

Guest
Malo kasnim.... :D , eto mi imali prošle godine pa ćemo i ove.... sjeme je kupljeno u RWA poljoprivrednoj u Čakovcu, ima i u Sesvetama...
 
S

sminkerrboy

Guest
prije nicanja golice s kim je najbolje pospricati??ja se poceo baviti i zanima me ako postoji koji dobar otrov protiv trave...
 
Posljednje uređivanje:

tihomirbj

Novi član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
6
Pozdrav Svima
Planiram ove godine zasijati nešto malo manje od 1 ha buća. Vidio sam da Reiffeisen Agro ima dvije sorte sjemena koje bih posadio e sada jel netko sadio koju vrstu i jel ima kakvih iskustava sa njima:
- gl opal “die saat” i
- gl rustikal “die saat”

Također preporučavaja da se par dana prije sjetve baci neki totalni herbicid tipa Cidokor ili Hercules, sta mislite o tome? Jel nije to možda prežestok tj dali neškodi bućama?
Što se zaštite tiće također ima tamo spomenuto da se nakon sjetve može još nešto baciti. Ugl dio ljudi sa kojima sam kontaktirao kažu da oni prije ništa ne bacaju.

Hvala unaprijed na odgovorima
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Totalni herbicidi imaju smisla ako su korovi potjerali. Ako frezaš neposredno prije sjetve onda je to bacanje novaca, jer oni djeluju isključivo preko zelene mase.
 
Na vrh