• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjemenke povrca kao biznis

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Pozdrav svima!
Nisam nista nasao o ovoj temi, pa da tu pitam, ako neko zna.
Kad sam zivio u Sad-u, vidio sam da tamo ima puno malih farmera koji proizvode sjemenke povrca, cvjeca, i onda to prodaju na standovima, farmers marketima ili salju postom za narudzbe preko interneta.

Da li je to moguce legalno napraviti u Hrvatskoj ako se ima samo OPG? Citao sam neke zakone, ali sve je bas nejasno.
Vidim da se po oglasima prodaje npr. na Njuskalu.

Mene zanima da li ja mogu uzgajati povrce bas u tu svrhu, zbog prodaje sjemenki povrca. Od pocetka do kraja. Na kraju ih spakirati i prodati na trznici, ili slati postom za cijelu Hr i Eu. Prodaja na malo, krajnjim korisnicima.

Koji zakoni tu vrijede? Vidio sam da ima i pojam "mali proizvodjac sjemena i sadnica" Ko je to? Koga pitati o tome, a da stvarno zna, od sluzbenih ureda?

Napisite ako nesto znate, da vidim gdje poceti, ako.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
629
Ima i u francuskoj nešto na tu foru s tim "malim" paketičima.
Ali mislim da je Nizozemska opcija puno bolja, ali nije legalna....
 
Na vrh